Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mertruve89

Reset podczas gry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Tak jak w temacie, komputer ostatnio resetuje się podczas gry. W World of Tanks robi to bardzo szybko, 1-3 gry i jest reset, w innych resetuje się po dłuższym graniu. Komputer ma już pewnie z rok czasu i nigdy nie było z tym problemu wcześniej w żadnej grze. Jak mogę zdiagnozować co jest nie tak? Specyfikacja poniżej.

 

 

https://www.morele.net/inventory/info/Ioth0s/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestabilne O/C jesli bylo robione? Moze cos sie przegrzewa, najlepiej by bylo zainstalwoac i uruchomic (z zapisem dziennika do pliku) program HW info i pograc. To wstepnie. Ale od razu restart? Moze wadliwy zasilacz...

Od kiedy takie symptomy wystepuja? Czy wczesniej jakies restarty/inne niestabilnosci zauwazyles?

 

Btw. jak wyglada w codziennym uzytkowaniu obudowa piano black? Nie rysuje sie toto od podmuchu powietrza? Kurz pewnie widac po 5 minutach od przetarcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek podaj temperatury poszczególnych podzespołów podczas gry. To samo dotyczy napięć. Tutaj najlepiej byłoby podziałać miernikiem, lub zasilacz na podmiankę.

 

Zapuść jakiś syntetyczny test (OCCT Power Suplly) Tam chyba masz możliwość obserwacji na żywo temperatur i napięć. Mogę jednak źle pamiętać-dawno nie używałem. Napisz czy komputer resetnął się podczas tego testu.

 

Sama specyfikacja to troche mało do zdiagnozowania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem OCCT, podczas testowania Power Supply po chwili komputer się resetuje, co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o wykres z temperaturami i napięciami. Bez tego będzie ciężko.

 

To oznacza, że teraz miernik w dłoń i mierzysz napięcia w czasie testu, lub zasilacz na podmiankę. Chyba, że wolisz kupować w ciemno.

 

Można pobawić się Ram-em. Zamień go miejscami, zobacz jak komputer zachowa się na jednej kości.

 

Nie odpowiedziałeś na pytanie o OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że żaden wykres się nie generuje jeśli reset jest w ciągu 10s. Nie mam zasilacza na podmiankę, pozostaje tymczasowo test ramu.

 

Jeśli chodzi o OC to komputer jest całkowicie stockowy, nic nie jest dłubnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc dowolony? Nie mam drugiego porównywalnie dobrego zasilacza

 

Jaki zasilacz da rade obsługiwać gry jeśli zdecyduję się na nowy?

 

Aktualny to

Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550 w zupełności wystarczy. Nie kupuj od razu nowego, tylko sprawdź na jakimkolwiek, który da się podłączyć. Może akurat trafiłeś na jakąś wadliwą sztukę, poiomo że CM g550m to b.dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...