Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SlyNq13

Komputer wyłączył się i nie wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z telefonu, wybaczcie jeśli zły dział lub zrobię jakieś błędy. Posiadam komputer taki jak w sygnaturce. Procesor podkrecony stabilnie na 4.5Ghz. Dziś jak wyłączyłem komputer, w sensie dałem zamknij, pisało zamykanie po czym szybko komputer się wyłączył. Za szybko. Było przy tym słychać jeszcze taki jakby strzał prądu w zasilaczu. Jak odepne i podepne kabel to też słychać takie strzelanie. Komputer nie wstaje od tego czasu. Wciskam przycisk, wiatrak ruszy minimalnie, kontrolki migną I tyle. Wyłącza się. Nie chodzi nawet sekundy. Zasilanie karty graficznej świeci. Gdy wyłącze dopływ prądu i włączę to znów tak zrobi gdy wcisne przycisk. Inaczej nic się nie dzieje. Grafika i ram wyjęte. Podejrzewam zasilacz. Czy OC mogło go uwalic? Można go jeszcze naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj uruchomić zasilacz bez płyty (szukaj w google), jak nie będzie banglał, to zamawiaj drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU: Asus Radeon R9 290 4GB 512bit

CPU: Intel Core i5 2500K @4.5Ghz

MOBO Asus P8P67 Evo

Ram Corsair 2x4GB 1600 CL9

HDD Seagate 2TB

PSU: OCZ MXSP 700W

CASE: Silentum PC Regnum L50 Pure Black

 

Zasilacz w środku ma bezpieczniki, kondensatory. Sądze, że może dało by się go uratować. Ale dlaczego padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na słabszym kompie działa. Jak rozpoznać czy padła płyta czy procek? Czy to przez OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padł procesor to wszystko się uruchamia, ale słyszysz ileś tam sygnałów dźwiękowych wydawanych przez BIOS, a przy martwej płycie głównej (ale działającym zasilaczu) masz właśnie takie objawy, jakie masz. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie przy takim problemie czy masz sygnał z głosnika na płycie, i ile tych sygnałow jest?

 

wyjmij bateryjke

 

to skasuje sie oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMOS resetowalem, chodzi mi o to czy to OC ją wykończylo. Komputer się nie uruchamia wogole więc nie przechodzi procedury post i nie ma sygnałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie przy takim problemie czy masz sygnał z głosnika na płycie, i ile tych sygnałow jest?

 

wyjmij bateryjke

 

to skasuje sie oc

 

Nie wydaje mi się...

 

CMOS resetowalem, chodzi mi o to czy to OC ją wykończylo. Komputer się nie uruchamia wogole więc nie przechodzi procedury post i nie ma sygnałów.

 

Wyczyściłeś zgodnie z instrukcją? Bo jeśli poszedłeś zgodnie z chybioną sugestią co do samej baterii to nic nie zrobiłeś tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no samą baterią próbowałem, ogólnie to jakąś tam wiedzę mam, nie pierwszy raz naprawiam komputery, skończyłem technikum informatyczne :) czekam na wasze sugestie bo sam wszystkiego od razu się nie dowiem :) właśnie z tymi sygnałami to nie wiem czy one są gdy procek padnie. Mogę wyczyścić CMOS. Zasilacz działa na słabym kompie, a słabszy zasilacz pod moim też nie rusza.. ale tam nie ma nawet wtyczki 8pin do procka tylko 4pin. Nie mam pojęcia co mu odwaliło.. tym bardziej, że padł podczas wyłączania a nie na obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem, że zresetowałem baterią bo nie widzę żadnej zworki.

 

Co gdybym wyjął procesor i zobaczył, czy sama płyta wstanie. Da się tak? Mam na myśli jakieś kontrolki i wogóle start zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem, że zresetowałem baterią bo nie widzę żadnej zworki.

 

Co gdybym wyjął procesor i zobaczył, czy sama płyta wstanie. Da się tak? Mam na myśli jakieś kontrolki i wogóle start zasilacza.

 

Brawo ja. Musiałem ściągnąć PDF aby zobaczyć że EVO ma CMOS Switch na panelu kolo gniazd JACK.

 

Co potwierdza że mnie bardziej interesuje opalanie się niż wiara w to że masz doświadczenie ze sprzętami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zluzuj, pierwsze co to widziałem to. Ale tego już też próbowałem.

 

Pdf też przerobiłem.

 

Znam się na częściach itd. Wiem jak sobie złożyć kompa, z jakich części itd. Żeby był wydajny. Ale nie potrafię naprawić płyty głownej ani rozpoznać czy to ona czy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amatorskie pytanie mam. Jak złącze kabel zielony z czarnym zasilacz powinien chodzić gdy rozlacze? Wystarczy impuls czy musi być ciągle zwarte?

 

Jak podłącze płytę to impuls. A bez musi być złączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sprawny. A CMOS jak mówiłem. W pierwszej kolejności resetowany dwoma sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę być pewny, że to płyta. Jaką jak coś? Asus p8p67 jak ta? Czy może sabertooth p67? Lub jakąś inną? A płyta mogła paść sama czy to przez OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta mogła paść z wielu powodów, ale oc raczej będzie na końcu tej listy... szukaj czegoś na p67 lub z68/77, ale w rozsądnej cenie (najlepiej licytować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądna cena za uzywke? 350zl?

 

A ten zasilacz wystarczający do takiego OC i takiej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia tego, jaka płyta - ale 350 to max (może 400, za wypasione z77), zasilacz spokojnie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jak miałem za mniej niż 3 stowki? Może być? Ważne OC. Wydajność i stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 1 wygląda ubogo. A druga ma słabiej chłodzony mostek czy tam sekcje zasilania. O jeden radiator mniej. Wolałbym kupić nie gorsza od tej co miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...