Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaaqob

Komputer nie odpala po dołożeniu ram DDR4 HyperX 4GB GA-Z170X-Gaming 3, 5 pisków BIOSA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój komputer:

1.)Procesor: i5-6600k"]i5-6600k

2.)płyta: GA-Z170X-Gaming 3

3.) RAM: 2xHyperX DDR4 4GB 2666MHz Fury Black (slot 1 i 3 na płycie)

4.)Zasilacz: Be Quiet 600W System Power 8

5.)reszta podzespołów nie istotna

 

Dokupiłem 2x4gb ramu HyperX DDR4 4GB 2666MHz Fury Black do tych co już miałem, czyli takie same :) różnią się tylko miejscem produkcji (Chiny i Tajwan, rzecz nie istotna :))

po wożeniu ich na płytę komputer nie odpala, nie pokazuje się nawet bios jest tylko pięć jednosekundowych dźwięków z płyty głównej.

 

Wyjąłem stare kości włożyłem nowe i wszystko gra. (sloty 1,3)

Włożyłem 1 starą i 1 nową kość odpowiednio sloty (1,3) wszystko działa.

Włożyłem stare kości w sloty (2,4) wszystko działa. To samo z Nowymi. Też działa.

 

Czyli kości i sloty sprawne.

 

W jakiej konfiguracji bym nie włożył 2 kości wszystko działa, problem zaczyna się po dołożeniu kości trzeciej lub czwartej. Wtedy problem opisany wyżej czarny ekran i 5 sygnałów i reset komputera.

 

Resetowałem bios na 4 włożonych kościach, też NIE DZIAŁA.

 

Bardzo proszę o pomoc, mam wrażenie, że chodzi tu o zmianę ustawień w biosie, pytanie na jakie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam identyczne pamięci oraz też chcę dokupić - oby zadziałało :D

 

Wracając jednak do tematu:

pobaw się ustawieniami XMP (włącz, wyłącz) - może coś da.

Sprawdź też czy NA PEWNO mają identyczne CL oraz sugerowane napięcie - tak, pewnie już to zrobiłeś, ale upewnienie się nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Temat do zamknięcia, właśnie wróciłem z pracy i (na dwóch kościach) ZAKTUALIZOWAŁEM BIOS (dołożyłem 3 i 4 kość i EUREKA :) Działa widzi wszystkie kości - 16 GB jak nic :)

 

 

jeśli wystąpią jakieś problemy to zaktualizuje posta... z góry dzięki za chęci pomocy.

 

Ostatnia aktualizacja "F6: dała "Improve DDR XMP compatibility"

post-97034-14752173332933_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...