Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavoy

Zmiana androida na 5S

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem. Taki mam ostatnio dylemat, bo uzywam Galaxy S5 jednak czasem ten telefon sie zamuli albo jakis program przestanie dzialac. iPhona chcialem dawno jednak na 6s nie mam kasy, se tez troche drogi wiec zostaje 5s. Warto robic taka przesiadke? Glownie zalezy mi na wydajnosci, w gierki gram raczej proste, z nawigacji uzywam here wiec na ios tez jest. I jeszcze moim pytaniem jest czy na ios dalej bardzo duza czesc apek jest platnych czy moze da sie normalnie telefonu uzywac z roznymi programami nie wydajac przy tym fortuny? :P Warto? Wiem ze takie telefony zawsze znajda kupca wiec w sumie wiele bym nie stracil :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie stać Cię na 6S, to kup 6'tkę, lepszy wybór niż 5S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miedzy jednym a drugim jest jakies 7 stowek roznicy... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz iPhone 5S to na starcie skreśl oferty niby "nowych" z allegro (ceny < 1000zł). To odświeżany szajs.

 

Ja się przesiadłem z SGS5 na iPhone SE (obudowa 5S i bebechy 6S).

Jak masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało.

Generalnie tak mi się spodobało, że będę prawdopodobnie kupował 7-kę :)

 

SE używki na gwarancji (telefon ma raptem pół roku od premiery) chodzą w okolicach ~1400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie widzialem na olx jak ludzie sprzedaja takie zapakowane wziete na umowe po 1200zl nowe. Tak gdzies bym chcial dac, nie planuje wydawac 2k na telefon. Tak jak pytalem, czy jest sporo apek za ktore nie trzeba placic a da sie normalnie uzywac jak na androidzie? Mialem dawno temu 3gs ale to lata swietlne od tych terazniejszych jablek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież polecam SE.

Wręczyłem dziewczynie i jest mega zadowolona, sam przesiadłem się z Xperii Z3 na 6S i nawet nie ma tutaj o czym rozmawiać, na 6S/SE (taki lekko okrojony 6S w obudowie 5S) iOS chodzi niesamowicie szybko.

 

Polecam dozbierać i dopłacić do wersji 64GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze o 1200 zł, a Ty mu proponujesz telefon za 1700 zł (wersja 64GB)?!?! Wersja 32GB już lepiej, ale wciąż poza budżetem. Jeśli nie przeszkadza Ci mały ekranik 4" to raczej będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, że aplikacje na iOS są trochę bardziej dopracowane i pracują stabilniej niż ich androidowe odpowiedniki - wynika to przede wszystkim z lepszej optymalizacji samego systemu, ale również ze sporo mniejszej fragmentacji iOS - sprzęt Appla dostarcza tylko Apple, jest kilka rozdzielczości iPhone'ów (dokładnie 3) i niewiele zmiennych do sprzętu. A androidy jak PC'ty - nieskończona liczba kombinacji rozdzielczości, wersji systemu, procesorów, ramu i masy innych zmiennych powodujących, że trudniej się piszę stabilne i pozbawione błędów appki na Androida, bo jak coś działa na jednym telefonie, to wcale nie musi na drugim. Dodatkowo Apple bardzo restrykcyjnie "filtruje" kiepskie apki, Google natomiast dopuszcza masę śmiecia.

Co do samych cen - większość aplikacji ma tą samą cenę na oba systemy, więc jeśli na Andku jest płatna to na iOS raczej też. W odwrotną stronę czasem jest inaczej - niektóre appki są darmowe na andku, a na iOS mogą kosztować dolara, ale takich sytuacji raczej nie jest wiele. Najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie samemu - wchodzisz do sklepu Appstore przez stronę www i sprawdzasz sobie ceny używanych przez siebie apek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie kolegi 6s-em i sprawdzalem wlasnie appstora pod tym katem o ktory pytalem i w zasadzie wszystkie apki ktorych uzywam sa takie same na iphonie. Stwierdzilem narazie ze sie jednak wstrzymam z zakupem i doloze do tego SE albo do 6s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...