Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lostdesper

Zestaw do gry na giełdzie (betfair, matchbook)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję jakiegoś zestawu (skrzynka + monitor). Generalnie komputer będzie w 90% potrzebny mi do pracy, a na laptopie już trochę źle mi się pracuje.

Nie będę na nim w ogóle grał. Zależy mi na tym, by programy działały płynnie, do tego wymagam, by w tle włączone było kilka streamów video, kilka kart w przeglądarkach. Zależy mi na dość szybkim i płynnym działaniu, tak bym nie musiał się martwić, że uruchomienie np następnego okna w Chrome sprawi, że komputer złapie muła nawet na sekundę, dwie.

 

Potrzebuję również do tego monitor, który mógłbym podłączyć do PS4 - bo gram na tym. Najlepiej 27".

 

Budżet - jeśli wyrobiłbym się w 2000zł było by super, jeśli nie, jestem w stanie coś dorzucić. W każdym razie, nic nie będzie na tym grane czy zapisywane, więc miejsca na dysku też za wiele nie potrzebuję. Po prostu praca, praca, praca...

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Monitor mam na oku ten: https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-rl2755hm-714007/

 

Czy z tego zestawu można coś "odpuścić" by trochę zbić cenę? 16GB ramu jest rzeczywiście wykorzystywane?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc niepotrzebowałem nigdy tylu kart to ci niepowiem, 8gb jeszcze mi sie nie zapchało więc możesz brać mniej.

Monitor za ponad 1k- a napisałeś budżet max 2k na wszystko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc niepotrzebowałem nigdy tylu kart to ci niepowiem, 8gb jeszcze mi sie nie zapchało więc możesz brać mniej.

Monitor za ponad 1k- a napisałeś budżet max 2k na wszystko :E

 

Tak, monitor muszę mieć ten, a najwyżej dołożę do tego zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zl za TNke z 60Hz? Za 800zl masz juz 27" ale na IPSie... Chociaz przy takiej pracy stawialbym na rozwiazania wielomonitorowe, majac 2-4 ekrany mniej alttabowania. No ale to tylko opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zl za TNke z 60Hz? Za 800zl masz juz 27" ale na IPSie... Chociaz przy takiej pracy stawialbym na rozwiazania wielomonitorowe, majac 2-4 ekrany mniej alttabowania. No ale to tylko opinia.

 

 

Cześć dzięki za odpowiedź. Szczerze mówiąc ja średnio kojarzę, baaa w ogóle się nie znam na monitorach/komputerach - o co chodzi z tymi TN itd. Ten monitor to znalazłem na jakimś forum, że nadaje się do konsoli (a tu gram, do tego 27" myślę, że się wyrobię) Rozwiązanie wielomonitorowe nie jest mi potrzebne szczerze mówiąc (i raczej nie będzie) bo sposób w jaki gram/pracuje pozwala mi działać dość spokojnie na jednym monitorze. Teraz jestem na laptopie 17" i o ile wszystko mam uciśnięte na ekranie, to tragedii nie ma, ale wolę pracować wygodniej. Potrzebuję większej przestrzeni. Czy ten IPS to jakaś lipa? czy nadaje się do PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice miedzy technologiami TN i IPS (a takze pare innych rozwiazan stosowanych przy produkcji matryc) mozna sobie poguglowac. Imo do PS4 czy do Twojej pracy ten BenQ to przerost formy nad trescia. Mozna w tej kwocie kupic lepszy monitor albo kupic podobnej jakosci ale tanszy. No chyba ze wieszak na sluchawki jest Ci potrzebny.

Mozna by dyskutowac czy 1ms GTG jest przydatne (moze w FPSach, ale do tego z reguly wybiera sie monitor 120/144Hz juz) ale na pewno nie na konsoli, a tym bardziej do pracy. No ale Twoje pieniadze, zrobisz jak chcesz, tylko dziwie sie ze klocisz sie o kazde 50zl przy sprzecie do pracy a monitor ktory widze glownie ze wzgledu na ps4 wybrales lyknales z marszu za 1000zl. Takie moje 3 grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocisz sie o kazde 50zl przy sprzecie do pracy a monitor ktory widze glownie ze wzgledu na ps4 wybrales lyknales z marszu za 1000zl. Takie moje 3 grosze.

 

Hehe. Kłócić się nie zamierzam :) a mógłbyś mi podać mniej więcej, który wg Ciebie warto monitor wziąć? Zależy mi jednak na 27", ten zestaw wyżej, który polecał kolega, jeśli jest w porządku to chętnie wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...