Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szymciooo

Dell Inspiron 7559 czy Acer Aspire VN7-592G?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tak jak w temacie mam dylemat pomiędzy tymi dwoma modelami - Liczę na waszą pomoc!! Dorzucam linki!

Najlepiej chciałbym otrzymać opinie posiadaczy ale wasze specjalistyczne podejście również mile widziane!

 

http://www.x-kom.pl/p/268270-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7559-i5-6300hq-8gb-1281000-win10-gtx960.html

 

http://www.x-kom.pl/p/328388-notebook-laptop-156-acer-vn7-592g-i5-6300hq-8gb-1000-win10-fhd-gtx960m.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer jest najlepszą opcją, jednakże nie ma już dostępnej tej wersji chyba nigdzie. Sam czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer jest najlepszą opcją, jednakże nie ma już dostępnej tej wersji chyba nigdzie. Sam czekam.

 

A dlaczego tak uważasz? I w sumie dlaczego przekonałeś się do Acera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Takie same bebechy z lepszym DDR4 (należy tylko dokupić SSD)

- Najlepszy ekran w laptopach z GF960m. Deklasuje Asua, Lenovo itd.

- Bardzo dobrze wykonany

- Jest cienki i wydajny jak na te parametry

 

Nie można dostać wersji z 15,6 Cala i 960m... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, w graniu na VN7 592G, 15-20min i na procku mam 1,8Ghz w Dark Souls III, co chwilę grafika zrzuca taktowania do 135Mhz żeby schłodzić układ, na prawdę gejmingowy laptop.

Zmiana pasty pomogła zniwelować problem, ale nie w 100%. Generalnie Ja bym nie ryzykował, Acer ma strasznie ubogie chłodzenie, 90'C na CPU i GPU to normalka dla tego lapka.

Ratować może wyłączenie na stałe turbo i granie przy, 2,6Ghz maks, ale jak wcześniej pisałem mimo wszystko potrafi zrzucić do 1,8Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, w graniu na VN7 592G, 15-20min i na procku mam 1,8Ghz w Dark Souls III, co chwilę grafika zrzuca taktowania do 135Mhz żeby schłodzić układ, na prawdę gejmingowy laptop.

Zmiana pasty pomogła zniwelować problem, ale nie w 100%. Generalnie Ja bym nie ryzykował, Acer ma strasznie ubogie chłodzenie, 90'C na CPU i GPU to normalka dla tego lapka.

Ratować może wyłączenie na stałe turbo i granie przy, 2,6Ghz maks, ale jak wcześniej pisałem mimo wszystko potrafi zrzucić do 1,8Ghz.

 

Właśnie jestem bardziej skłonny ku temu DELL'owi głównie przekonuje mnie bateria ale ponoć wykonanie ACER'a jest o niebo lepsze, jak wygląda to w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lapek jest nowy to nie ma bata żeby taktowań nie trzymał, być może upalne dni lub zasyfione wentle były. Nawet mały syf zassany gdzieś na dywanie potrafi rozregulować cały system chłodzenia w lapku. Lapki lubiące ciepełko muszą być inaczej traktowane niż łożkowco-kolanowce. Częste czyszczenie to podstawa coś jak ze sportowym samochodem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dywan, co Ty opowiadasz? Od kiedy Laptopa trzyma się na dywanie? Acer ma ubogie chłodzenie i nic tego nie zmieni. Teraz mam tak negowanego GE62 z tymi samymi podzespołami użytkowany tak samo i na GPU oraz CPU mam po 70'C także sorry, ale Acer ma słabe chłodzenie.

 

Co do wykonania, to Acer się nie dał ciała bardzo przyjemnie się go "dotyka" co innego utrzymuje w czystości. Strasznie się tłuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Della w wersji z pod tego linka (kupionego właśnie w tym sklepie).

Laptop jeśli chodzi o wykonanie to jest plastik. Ogólnie to nie przeszkadza, ale klapa potrafi latać jak ją podnosisz lub zamykasz z któregoś rogu (polecam obejrzeć filmik linustechtips na youtube na temat tego laptopa, fajnie jest to tam pokazane). Poza tym sama pokrywa dość mocno zbiera odciski.

Touchpad jest słaby. Mam na myśli klik i materiał. Jest on jakby matowy, a samo klikanie jest głośne i mało celne (kilka razy zamiast kliknąć ppm klikałem lpm). Więc jak masz zamiar używać go w jakiś sposób, to polecam nauczyć się gestów w celu nie używania przycisków (bo są po prostu beznadziejne, a gesty ułatwiają życie), albo kupić myszkę. Do samego dotyku touchpada da się przyzwyczaić i po pewnym czasie nie przeszkadza.

Klawiatura jest ok. Podświetlenie nie jest jakieś wybitnie dobre, ale też nie jest złe. Jak trzymasz go na kolanach jakoś pod kontem to może trochę dawać po oczach. Jak przez dłuższy czas nie używasz klawiatury i touchpada to się wyłącza.

Ekran jest dobry. Są laptopy w tej cenie z lepszym, ale mi wystarcza ten w tym dellu. Sam ekran ma jeden problem, ale o tym za chwilę.

Laptop jest dość płaski. Kupiłem do niego etui Targus pulse 15-16 (też w tym sklepie) i idealnie do niego pasuje.

Gry chodzą na nim całkiem ok, tylko że laptopa mam od niedawna i nie mam ostatnio czasu żeby go mocniej pomęczyć. Toteż nie jestem w stanie podać teraz temperatur i jak bardzo zrzuca taktowania (zauważyłem spadek fps z takiego ~50 do ~30 w Assassin's creed black flag, jednakże laptopa trzymałem wtedy na kolanach i myślę że to przez to). Mogę powiedzieć że Borderlands the pre sequel działa na wysokich (physx na średnich) i trzyma takie ~60fps. Będąc przy grach to właśnie tu jest problem z ekranem. Nie wiem jak to się nazywa, ale pojawiają się takie jakby zacięcia klatki miejscami (tak jakby na ekranie było pół poprzedniej i pół następnej), ale były one tylko w Borderlands, w Assassin's nie. W inne gry jeszcze na nim nie grałem. Jak jest włączony v-sync to jest tego znacznie mniej i nie przeszkadza, ale jak jesteś osobą która bardziej zwraca na to uwagę to bym się zastanowił.

Laptop ma dobrą baterię jak na tego typu sprzęt (5h+ przeglądania internetu, zależy od podświetlenia ekranu).

Ważne jest żeby po zakupie zaktualizować bios, system i sterowniki, bo laptop wtedy cierpi na takie 2 problemy: 1.na baterii wywala się sterownik intel hd graphics 2.wifi gubi sieć. Po aktualizacjach nie ma żadnych problemów.

Laptop podczas przeglądania internetu jest bezgłośny. Czasem mam wrażenie że wiatraki po prostu nie pracują. Inna sytuacja jest jak w coś grasz. Wtedy jak najbardziej je słyszysz, z tym że słuchawki są w stanie ten problem rozwiązać.

Poza tym sam laptop fajnie wygląda, ale to zależy co kto lubi. Jak chcesz coś więcej wiedzieć lub żebym odpalił jakieś benchmarki to pisz.

 

edit:

Zapomniałem o dźwięku. Laptop posiada subwoofer, ale równie dobrze mógł by go nie mieć. Jest to raczej element szpanu niż coś co rzeczywiście coś robi. Głośniki są takie trochę mierne. Jak lubisz słuchać muzyki to polecam podłączyć pod niego jakieś inne głośniki lub słuchawki. Laptop posiada jedno gniazdo jack 3,5mm więc jak masz oddzielnie mikrofon i słuchawki (lub 2 wtyczki na to i to) to musisz kupić jakiś rozgałęziacz czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Della w wersji z pod tego linka (kupionego właśnie w tym sklepie).

Laptop jeśli chodzi o wykonanie to jest plastik. Ogólnie to nie przeszkadza, ale klapa potrafi latać jak ją podnosisz lub zamykasz z któregoś rogu (polecam obejrzeć filmik linustechtips na youtube na temat tego laptopa, fajnie jest to tam pokazane). Poza tym sama pokrywa dość mocno zbiera odciski.

Touchpad jest słaby. Mam na myśli klik i materiał. Jest on jakby matowy, a samo klikanie jest głośne i mało celne (kilka razy zamiast kliknąć ppm klikałem lpm). Więc jak masz zamiar używać go w jakiś sposób, to polecam nauczyć się gestów w celu nie używania przycisków (bo są po prostu beznadziejne, a gesty ułatwiają życie), albo kupić myszkę. Do samego dotyku touchpada da się przyzwyczaić i po pewnym czasie nie przeszkadza.

Klawiatura jest ok. Podświetlenie nie jest jakieś wybitnie dobre, ale też nie jest złe. Jak trzymasz go na kolanach jakoś pod kontem to może trochę dawać po oczach. Jak przez dłuższy czas nie używasz klawiatury i touchpada to się wyłącza.

Ekran jest dobry. Są laptopy w tej cenie z lepszym, ale mi wystarcza ten w tym dellu. Sam ekran ma jeden problem, ale o tym za chwilę.

Laptop jest dość płaski. Kupiłem do niego etui Targus pulse 15-16 (też w tym sklepie) i idealnie do niego pasuje.

Gry chodzą na nim całkiem ok, tylko że laptopa mam od niedawna i nie mam ostatnio czasu żeby go mocniej pomęczyć. Toteż nie jestem w stanie podać teraz temperatur i jak bardzo zrzuca taktowania (zauważyłem spadek fps z takiego ~50 do ~30 w Assassin's creed black flag, jednakże laptopa trzymałem wtedy na kolanach i myślę że to przez to). Mogę powiedzieć że Borderlands the pre sequel działa na wysokich (physx na średnich) i trzyma takie ~60fps. Będąc przy grach to właśnie tu jest problem z ekranem. Nie wiem jak to się nazywa, ale pojawiają się takie jakby zacięcia klatki miejscami (tak jakby na ekranie było pół poprzedniej i pół następnej), ale były one tylko w Borderlands, w Assassin's nie. W inne gry jeszcze na nim nie grałem. Jak jest włączony v-sync to jest tego znacznie mniej i nie przeszkadza, ale jak jesteś osobą która bardziej zwraca na to uwagę to bym się zastanowił.

Laptop ma dobrą baterię jak na tego typu sprzęt (5h+ przeglądania internetu, zależy od podświetlenia ekranu).

Ważne jest żeby po zakupie zaktualizować bios, system i sterowniki, bo laptop wtedy cierpi na takie 2 problemy: 1.na baterii wywala się sterownik intel hd graphics 2.wifi gubi sieć. Po aktualizacjach nie ma żadnych problemów.

Laptop podczas przeglądania internetu jest bezgłośny. Czasem mam wrażenie że wiatraki po prostu nie pracują. Inna sytuacja jest jak w coś grasz. Wtedy jak najbardziej je słyszysz, z tym że słuchawki są w stanie ten problem rozwiązać.

Poza tym sam laptop fajnie wygląda, ale to zależy co kto lubi. Jak chcesz coś więcej wiedzieć lub żebym odpalił jakieś benchmarki to pisz.

 

edit:

Zapomniałem o dźwięku. Laptop posiada subwoofer, ale równie dobrze mógł by go nie mieć. Jest to raczej element szpanu niż coś co rzeczywiście coś robi. Głośniki są takie trochę mierne. Jak lubisz słuchać muzyki to polecam podłączyć pod niego jakieś inne głośniki lub słuchawki. Laptop posiada jedno gniazdo jack 3,5mm więc jak masz oddzielnie mikrofon i słuchawki (lub 2 wtyczki na to i to) to musisz kupić jakiś rozgałęziacz czy coś.

Dziękuje ci za obszerną wypowiedź, coraz bliżej jestem ku dellowi - może jakiś jeszcze właściciel ACER'a sie wypowie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Della bym nie brał ze względu na niską jasność matrycy. Nie myślałeś o GE62? Mam i powiem szczerze gra się o wiele lepiej niż na nitro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Della bym nie brał ze względu na niską jasność matrycy. Nie myślałeś o GE62? Mam i powiem szczerze gra się o wiele lepiej niż na nitro.

 

Mi nie chodzi głownie o granie na laptopie ale potrzebuje coś wszechstronnego z dobrą baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli priorytetem jest bateria to przemyśl to wtedy tak:

 

y700

VN7 592G - wersję 15,6 ciężko teraz dostać więc pozostaje polować bądź brać 17,3.

MSI GE = DELL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli priorytetem jest bateria to przemyśl to wtedy tak:

 

y700

VN7 592G - wersję 15,6 ciężko teraz dostać więc pozostaje polować bądź brać 17,3.

MSI GE = DELL

 

y700 tragiczny z wyglądu wręcz obrzydza mnie

 

vn7 592g - tak poluje własnie na 15,6 wiem, zę bardzo ciężko

 

MSI GE - nie podoba mi się wykończenie plastikowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi GE plastikowy? Przecież on w 90% z aluminium jest wykonany... W karen jest vn7 z i5, ale nie wiem czy juz nie lepiej za te cene wziac vn7 792g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi GE plastikowy? Przecież on w 90% z aluminium jest wykonany... W karen jest vn7 z i5, ale nie wiem czy juz nie lepiej za te cene wziac vn7 792g.

 

W takim razie może mi się pomyliło bo dotykałem jednego w sklepie x-kom. Jednak mówisz, że ACER najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie gry są priorytetem to brałbym Acera bądź MSI. Aczkolwiek Acer strasznie nakłada fabrycznie pastę i przy graniu możesz sobie podzespoły rozgrzać do 100'C.

Zwróć uwagę na lewy ctrl w Acerze jest bardzo mały i mi osobiście strasznie to przeszkadzało.

Acer góruje jeśli chodzi o matrycę w tym przedziale. No wygląd też ma całkiem spoko.

Ale to chyba jedyne jego zalety, później masz fatalne chłodzenie, przeciętną klawiaturę.

Jeśli podoba Ci się podświetlanie klawiszy, to w Acerze prędzej będzie je wyłączać niż włączać, bo po prostu jest słabe.

Nie żebym jakoś jechał po Acerze na specjalnie jako były posiadacz, no ale takie są fakty. MSI drażni mnie tylko

w IDLE kiedy wentylator od CPU szumi, ale to sobie ogarnę podkładką i wymianą pasty.

Musisz dojść do ideału próbując laptopy. Zamów do sklepu gdzie będzie mógł ewentualnie bez większych przeszkód wymienić.

bez jazdy próbnej ciężko ocenić co Ci będzie odpowiadać. Ja Acera kupiłem ze względu na wygląd i matrycę, na zakupie się przejechałem

wziąłem niby gorszego MSI a jestem bardziej zadowolony niż wcześniej, wszystko kwestią gustu, wymagań oraz oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno kluczowe pytanie.

Czy występują w owych lapkach Throttlingi?

 

Czytałem że w przypadku Dell'a chyba nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zrób? Kup jednego laptopa, przed upływem czernastego dnia oddaj go i weź drugiego na blisko na dwa tygodnie, finalnie zdecydujesz się którego brać. I skończy się problem z płaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...