Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

turs0n

Lenovo 700-15ISK wymiana dysku. Jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam dysk i napotkałem na problem. W innym laptopie to było plug&play a tutaj nie. http://imgur.com/a/lBHhn

Jest jakaś taśma nad dyskiem? CO z nią zrobić? I szyna od dysku trzyma się sztywno mimo, że odkręciłem śrubę, z jednej strony da się podnieść ale z drugiej a nie, a już nie ma mocowań do podłoża od tej stron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, widzę że na jednej jeszcze śrubie jest naklejka Lenovo (widać to na zdjęciu).Czy to nie będzie plomba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dawać plombę na śrubę od dysku to trzeba mieć tupet..

W Asusach było jeszcze lepiej - dawali nalepkę na krawędzi dolnego korpusu i klapki serwisowej co blokowało wymianę dysku oraz RAMu.

Na Twoim miejscu jechałbym po bandzie. W przyszłości jeśli laptop wyląduje na gwarancji i przyczepią się o to, to trzeba się z nimi solidnie użerać. ŻEBY NIE MOŻNA BYŁO TAK PODSTAWOWEGO ELEMENTU JAK DYSK TWARDY WYMIENIĆ? W celu backupu danych gdy laptop leci na serwis dla przykładu?

Plomby też dają na śrubki od układu chłodzenia ale to inny przypadek.

Ta taśma jest prawdopodobnie od dodatkowych portów którą swobodnie można odczepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dysk mimo tej naklejki. Mam teraz inny problem. Zamontowałem już SSD (Crucial BX100 250GB) w Lenovo i odpalam. Wyskakuje mi Boot menu pozycjami:

1. Windows Boot Manager

2. ATA HDD: CT250BX100SSD1

3. PCI LAN: EFI Network (IPv4)

4. PCI LAN: EFI Network (IPv6)

 

Wybieram 2 i znowu wyskakuje Boot menu. I tak w kółko. To samo mimo wybrania każdej opcji...

Acha i ten zamontowany SSD jest już używany i ma dual boot Win7&Ubuntu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest oznaka, że mogłem coś popsuć? :) Tak czy inaczej chcę ten dysk zaorać i od nowa zainstalować Windows 10. Spróbuję z bootowalnym pendrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu przełożenie dysku z innego komputera z zainstalowanym OS (zwłaszcza kiedy nowy dysk to SSD a pierwotny w laptopie to HDD) nie zawsze kończy się powodzeniem. Można kombinować albo po prostu zainstalować OS na świeżo i potem ewentualnie dołożyć Ubuntu jak potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...