Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

laskowiaczek

Problem z latopem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem z laptopem.

Zmieniłem dysk na SSD i po zainstalowaniu Windowsa 10 po jakimś czasie komputer łapie zawiechy. Mogę poruszać kursorem ale w nic nie można kliknąć. Nic nie pomaga muszę go wyłączyć przyciskiem. Sprawdzałem też na dwóch innych dyskach i jest to samo. Dodam że przed zmianą dysku nie było problemów.

W HDTune mam coś takiego:

http://i64.tinypic.com/2nsnif4.png

 

Komp był w serwisie i to też nie pomogło jak się zawieszał tak się zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z kablem SATA, wartości C7 co dokładnie oznacza znajdziesz w Google lub użyj programu Hard Disk sentinel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wejście sata w laptopie do naprawy/wymiany?

Najczęstszym powodem błędów są problemy z taśmą-kablem komunikacji danych. Parametr ten nie zmniejsza się po usunięciu usterki kabla.Program który podałem też tak napisze/pokaże jest po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie nic takiego chyba nie stwierdzili skoro problem nie zniknął. Będę szedł z reklamacją. Co mam im powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niektórych w serwisach to bym po pysku wystrzelał, potrafią tylko kasę brać, pokaż im ten parametr C7 i niech wymienią taśmę SATA (ale nie daje 100% że po wymianie będzie ok, lecz wszystko wskazuje że chodzi o tą tasme/kabel SATA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię a gdyby to nie pomogło to co wtedy robić?

Problem może być też w tym niedorobionym Windows 10, najpierw wymień taśmę SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...