Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

degel123

Skad pobrac i jak zainstalowac w10

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Skad pobrac windows 10? Bo kupilem laptopa msi gl62 be zsystemu, zainstalowalem windows 7 ale mam problem ze sterownikami (nie pytajcie o co chodzi). Skad pobrac 64 bitowy w10 i co najwazniejsze jak go zainstalowac jak juz mam win7 ale zupelnie czysty bez niczego. Wolalbym to robic tak jak instalowalem obecny czyli po wlaczeniu klikam del i wchodze w taki tryb nie wiem jak on sie nazywa xD Mam sterowniki dolaczone do laptopa ale pisze ze sa nie do tego systemu czyli pewnie do 10. Prosze o pomoc jestem zielony w tych sprawach a chce to zrobic sam w domu :) Chce go na plytke nagrac, gdyz obecny instalowalem z pendrivea kolegi. Podejrzewam ze skoro mam juz w7 to w10bedzie sie inaczej instalowac wiec moze jakos usunac ten system? Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witaj

 

Skad pobrac windows 10?

Plik ISO do nagrania na płycie możesz pobrać z oficjalnej strony Microsoft : LINK

 

Uruchamiasz narzędzie, wybierasz opcję "Utwórz nośnik dla innego komputera", wybierasz opcje np. 64 Bit, pobrane ISO nagrywasz na płytke

 

co najwazniejsze jak go zainstalowac

 

Wkładasz nagraną płytkę, wchodzisz do BIOS (del przy odpalaniu kompa), w boot order przekładasz napęd DVD na samą górę. Możesz jeszcze spróbować wciskać F9 lub F11 - może wyskoczyć menu z czego komputer ma się odpalić. Tylko nie wciskaj gdy pokaże ci sie "Trwa uruchamianie systemu Windows" tylko przed tym.

 

Mam sterowniki dolaczone do laptopa ale pisze ze sa nie do tego systemu czyli pewnie do 10

Wątpie że nie dodali sterowników do 7 gdy są tylko 2 systemy wspierane przez tego laptopa, no ale jak już możesz ściągnij sobie nowsze ze strony producenta: LINK , niżej także wybierasz system pod napisem "Please Select your operation system first: "

 

Tylko instaluj w kolejności tak jak jest tam napisane:

1. Chipset, 2. Intel VGA, 3. nVidia VGA, 4. Audio, 5. LAN, 6. Card Reader 7. WLAN, 8. BT, 9. Touchpad, 10. ME, 11. Radio Switch, 12. Others

 

 

Tylko po co kupiłeś lapka bez systemu kiedy będziesz musiał i tak go dokupić? Rozumiem gdy używasz innego systemu np. linuxa i nie widzisz potrzeby płacenia za Windows. System zainstalujesz ale będzie prosił o klucz, więc wcześniej czy później i tak czeka cie kolejny zakup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale musialbym je na inny komp sciagnac potem nagrac na plyte bo na laptopie nie mam neta ani nie czyta pendrivea. Pomyslalem ze lepiej bedzie sciagnac w10 skoro juz mam na plycie sterowniki.

 

Witaj

 

 

Plik ISO do nagrania na płycie możesz pobrać z oficjalnej strony Microsoft : LINK

 

Uruchamiasz narzędzie, wybierasz opcję "Utwórz nośnik dla innego komputera", wybierasz opcje np. 64 Bit, pobrane ISO nagrywasz na płytke

 

 

 

Wkładasz nagraną płytkę, wchodzisz do BIOS (del przy odpalaniu kompa), w boot order przekładasz napęd DVD na samą górę. Możesz jeszcze spróbować wciskać F9 lub F11 - może wyskoczyć menu z czego komputer ma się odpalić. Tylko nie wciskaj gdy pokaże ci sie "Trwa uruchamianie systemu Windows" tylko przed tym.

 

 

Wątpie że nie dodali sterowników do 7 gdy są tylko 2 systemy wspierane przez tego laptopa, no ale jak już możesz ściągnij sobie nowsze ze strony producenta: LINK , niżej także wybierasz system pod napisem "Please Select your operation system first: "

 

Tylko instaluj w kolejności tak jak jest tam napisane:

 

 

 

Tylko po co kupiłeś lapka bez systemu kiedy będziesz musiał i tak go dokupić? Rozumiem gdy używasz innego systemu np. linuxa i nie widzisz potrzeby płacenia za Windows. System zainstalujesz ale będzie prosił o klucz, więc wcześniej czy później i tak czeka cie kolejny zakup...

 

 

Dzieki za odpowiedz. To takich kluczy nie moge wziasc z neta? Za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. To takich kluczy nie moge wziasc z neta? Za darmo?

Jak by były do wzięcia za darmo to nie były by takie drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witaj

 

To takich kluczy nie moge wziasc z neta? Za darmo?

 

Jedyne klucze z neta do systemu jakie możesz wziąć to typowe klucze na potrzeby instalacji, np. jakby instalator bez wprowadzenia nie ruszył (taka sytuacja jest w instalatorze Windows 8), jednak one służą tylko do tego aby zainstalować, a później i tak będzie sie dopominać o swój unikalny klucz.

 

 

Klucz to potwierdzenie twojego zakupu, płyta dvd nic nie znaczy bo jak widzisz, plik do nagrania na płytce znajdziesz na necie i płytka gotowa!

 

 

Oczywiście możesz np. zakupić sam klucz na znanym serwisie aukcyjnym i wpisać go do systemu (kilkasz na start i wpisujesz "aktywacja", wklepujesz kod)

 

W ogóle masz na to 30 dni od zainstalowania systemu, potem wyświela się monit "aktywuj system windows" i nie możesz zmieniać tapety, ani wyglądu dopóki nie wklepiesz klucza.

 

 

Wiem ale musialbym je na inny komp sciagnac potem nagrac na plyte bo na laptopie nie mam neta ani nie czyta pendrivea. Pomyslalem ze lepiej bedzie sciagnac w10 skoro juz mam na plycie sterowniki.

 

Jak zainstalujesz 10 to ci wgra tymczasowe sterowniki, wtedy możesz wejść na neta i pobrać bezpośrednio na lapka. Jednak na tych "tymczasowych" nie polecam pracować bo jedno że prawe żadnej gry nie uruchomisz, a drugie że np. wentylator może chodzić na max i szybko ci sie lapek w środku kurzem zajedzie, lub inne niechciane dodatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zawsze jak instalowalem win7 jeszcze na moim starym kompie to zawsze te klucze byly na necie i nigdy sie nie upominalo o nie. Czy taka sytuacja jest tylko na 10? I jak juz zainstaluje win 10 to sterowniki laptop sam wyszuka w windows update czy bede musial z neta pobierac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
I jak juz zainstaluje win 10 to sterowniki laptop sam wyszuka w windows update czy bede musial z neta pobierac?

 

Tak jak pisałem:

 

Jak zainstalujesz 10 to ci wgra tymczasowe sterowniki, wtedy możesz wejść na neta i pobrać bezpośrednio na lapka. Jednak na tych "tymczasowych" nie polecam pracować bo jedno że prawe żadnej gry nie uruchomisz, a drugie że np. wentylator może chodzić na max i szybko ci sie lapek w środku kurzem zajedzie, lub inne niechciane dodatki

 

Więc będą ale raczej takie żeby być. Na tych "tymczasowych" wchodzisz na strone producenta -> LINK wybierasz system, ściągasz instalujesz. Możesz też te z płyty ale na stronie zawsze są aktualne, a na płycie mogą być starsze wersje.

 

Kurde zawsze jak instalowalem win7 jeszcze na moim starym kompie to zawsze te klucze byly na necie i nigdy sie nie upominalo o nie.

Nie wiem, ja zawsze musiałem zapłacić za kod/25 liter. Możliwe że miałeś szczęście i znalazłeś kod który nie był wykorzystany przez nikogo, a to rzadkość zwłaszcza że było to to wglądu publicznego na necie... Mimo wszystko trudno określić czy system jest wtedy legalny czy nie :lol2: zwłaszcza że kod przypisuje się do kompa i nie da sie go przenieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...