Skocz do zawartości
JeRRy_F3D

BEZGŁOŚNA (bezklikowa) mysz na noc - jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dobijam domowników klikaniem podczas grania nocą.

Czy ktoś może polecić coś bezgłośnego?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy graj na padzie po prostu. W Wiedzmina też da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pada kup :E

Brrr... alergię mam od zawsze na pada.

Pad = TYLKO Fifa ;)

No i... czasem trzeba popstrykać nocą nie tylko w grę - padem się nie da ;)

 

W nocy graj na padzie po prostu. W Wiedzmina też da radę.

No pewnie że da.

W końcu ileś tam mln konsolowców daję radę, ale ja za "stary jestem" na zmianę przyzwyczajeń ;)

Poszukam czegoś klasycznego nieklikającego ;)

 

Zainteresował bym się nowością Logitech silent M330

Faktycznie wygląda to to niegłupio. bida w opcje, ale ciszę chyba zagwarantuje. Thx.

Jakieś inne znane propozycje cichego gryzonia (?)

 

 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(boczne i scroll slychac)

 

youtube link

 

amazon link

 

google pomaga ;)

Dzięki za liny.

No wiadomo. Googlam i wykopuję coś tam.

Pytam tu, bo może ktoś się bił już podobnym tematem i ma coś już sprawdzonego na biurku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam tu, bo może ktoś się bił już podobnym tematem i ma coś już sprawdzonego na biurku ;)

Kiedyś potrzebowałem bezgłośnej myszki ale zanim znalazłem to potrzeba zniknęła.

Może zerknij jeszcze na myszki dotykowe np.

Microsoft Touch Mouse

Logitech M600

Tak się zastanawiam po kiego grzyba te wszystkie myszki tak głośno i tandetnie klikają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam po kiego grzyba  te wszystkie myszki tak głośno i tandetnie klikają...

Lata nawyków / przyzwyczajeń i dodatkowe potwierdzenie dźwiękowe, poprawnie wykonanej mechanicznie roboty. Mnie osobiście wcale to nie przeszkadza. Ba. Uważam za wskazane (ale sam też nie chciałbym spać przy wariacie który do rana pstryka myszą w nocy ;). Dla mnie ten dźwięk / klik jest pożądany i... nie wiem, jak przyzwyczaję się do jego ewentualnego braku ?! :)  Lipa. IMO - to jak bezszmerowy seks! Czyli do dupy! Ale cóż... LOL ;)

 

Może zerknij jeszcze na myszki dotykowe np.

Microsoft Touch Mouse

Logitech M600

Dzięki zerknę, ale takie teksty trochę odrzucają mnie od dotykówek.

Zależy mi na ciszy, ale już niekoniecznie na kompletnym dziwactwie typu brak przycisków ;) i "fizycznego" zapadnięcia klawisza pod palcem. ;)

 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość testów jest dla samego pisania lub lokowania produktu - takie odnoszę wrażenie.

A poza tym ile byś testów nie przestudiował to i tak ostatecznie wychodzi w praniu ten cały komfort użytkowania.

Miałem kilka może kilkanaście myszek i się zdziwiłem, gdy się niedawno okazało że najwygodniejszy dla mnie jest Razer Deathadder... tylko ten dźwięk klikania lipny, wolę zdecydowanie subtelniejsze odgłosy. Roleczkę też by poprawili bo nie grzeszy poczuciem jakości.

Jeśli Logitech silent M330 klika normalnie ale faktycznie bezgłośnie to bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby na forum pozostawały posty z "treścią dla potomnych" odgrzewam wątek.  W temacie sprzętu dla nocnych graczy... cicha mysz, cicha klawiatura. Otrzymałem w prezencie sprzęt "kompromisu" - jakości / ciszy vs cena (czyt. zdroworozsądkowa kasa - bez skrajnych szaleństw). Zatem  MYSZ Natec GENESIS G66 (ok. 50 zł) w zestawie z KLAWIATURĄ Natec GENESIS RX22 (ok. 100 zł).

 

Klika filmów...

 

Sensowny kompromis cena / możliwości. 

Jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu myszkę logitecha z serii silent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu myszkę logitecha z serii silent?

Teoretycznie jest to propozycja, ale... jak znam życie cena będzie zbyt wygórowana do możliwości.

Po drugie, z tego co widziałem, te myszy to mocny nacisk na... biuro. Bardzo golasy. Nawet 1 przycisku z boku.

Do zabawy raczej odpada taki goluch. Cichy... pewnie tak, ale nic poza tym.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Podpinam wątek.. Obecnie użytkuje Logitech G102 i jednak denerwuje mnie te klikanie, gdyż jest to troszke za głośne.

 

Jakie znacie nowe obecnie myszki, które są naprawdę ciche? Nie szukam myszki do gier bo nie gram w żadne dynamiczne gry na PC.. Zależy mi na wygodnej myszce do pracy biurowej, internetu i gier strategicznych. Ważne by miała jedynie z boku dwa dodatkowe przyciski czyli razem 4 z podstawowymi.. Coś polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam wątek.. Nie szukam myszki do gier bo nie gram w żadne dynamiczne gry na PC.. Zależy mi na wygodnej myszce do pracy biurowej, internetu i gier strategicznych. Ważne by miała jedynie z boku dwa dodatkowe przyciski czyli razem 4 z podstawowymi.. Coś polecicie?

 

Nie musisz szukać. 

Ja przeszukałem z Chuckiem Norisem cały internet 2x ;)

Potwierdzam poprzedni wywód.MYSZ Natec GENESIS G66 (ok. 50 zł) w zestawie z KLAWIATURĄ Natec GENESIS RX22 (ok. 100 zł).

I mysz i klawiatura naprawdę ciche z możliwością gry nocą przy śpiącym.

W zwykłym gwarze codziennym, biurze, za dnia - niesłyszalne!

Polecam.

 

Wada = trwałość.

Po 3 latach zaczęły szwankować, ale i na 2, 3 lata WARTO!

EDIT: po 2 latach :(

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dzieki bardzo .. TO ją kupuje.. A że starcza na 2-3 lata cóż.. W sumie każda mysz na tyle starcza.. Może niektóre 3-4-5 lat.. Miałem swego czasu 2x Roccaty za 150/250zł i po 2-3 latach zaczely wariować. Dlatego nie mysle juz o zakupie drogich myszek bo nie ma sensu

 

A ta Natec jak widze kosztuje 50zł.. Wiec jak padnie za 2 lata to znów np ją kupie to wtedy wydam 100zł na 4-5 lat uzytkowania. Ważne własnie by była bezgłośna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby znalazło sie coś jednak lepszej jakości to z chęcią kupię. Obecnie używam a4tech x748k od chyba... 6-7 lat.

Druga kupiona parę lat później, działa przy innym komputerze, ale cicha nie jest.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Kupiłem dzisiaj Logitech M590 i jest rewelacyjna! Swietnie leży w dłoni (zależy wiadomo kto jaka ma dłoń), przyciski są niesłyszalne. Bardzo dobre wsparcie bo obsługuje te oprogramowanei Logitech Options.. I ma Funkcje Flow.. Czyli rownoczesnie moge uzywac PC i np iPada / Maca lub inne urządzenie na bluetooth.

 

Świetne cacko bo można je używać tradycyjnie przez ten adapter lub bluetooth.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Logitech M950 i jest rewelacyjna! Swietnie leży w dłoni (zależy wiadomo kto jaka ma dłoń), przyciski są niesłyszalne. Bardzo dobre wsparcie bo obsługuje te oprogramowanei Logitech Options.. I ma Funkcje Flow.. Czyli rownoczesnie moge uzywac PC i np iPada / Maca lub inne urządzenie na bluetooth.

 

Świetne cacko bo można je używać tradycyjnie przez ten adapter lub bluetooth.

Cena?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Cena?

 

149zl. Wiem dużo. Ale ja już chciałem myszke pod iPad.. A juz teraz będzie iOS 13 ktory obsłuży myszki na bluetooth. A ta myszka moze aktywnie uzywac 2 sprzętów równoczesnie wiec nie musze kupować kolejnej do samego ipada.

 

Natomiast jeśli ktoś nie potrzebuje myszki z funkcja Flow.. To polecam tańsze.. są teraz nowe wydania logitech z 90% obniżoną głośnością klikaczy. Np B330 Silent Plus, M220 Silent, M110 Silent. W testach też są uznawane za bardzo ciche. te dwa ostatnie modele co podałem to mozna kupoc do 50-60zl nówkę. Jedyny minus to jej wielkosc.. Jak ktoś ma mega duże dłonie to raczej musiałby kupic szersze myszki.

 

 

Używam teraz od dwóch dni i kurcze jest niesamowicie cicha.. Nie słychac zadnego kliknięcia.. Jedynie te dwa boczne sa slyszalne ale ich uzywam tylko do przelączania wirtualnych pulpitów w Win 10.. wiec spoko.. Ważne by LPM i PPM były wyciszone i tak jest.. W końcu kurcze jest cicho :) .. Bardzo jest ona czuła.. Troszke mnie jescze męczy ta czułość rolki przy przesuwaniu np stron.. Bardzo to czułe .. No ale to pewnie trzeba się przyzwyczaic..

 

Mam obecnie tylko złą podkładkę jakieś firmy Trust.. I niestety jakoś mam wrazenie ze ona nie jest za dobra do mojej myszki .. A mam w domu jeszcze Steelseries i na niej jest super.. Dlatego musze sobie dokupić ..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałbys link? żonie bym kupił do pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ale ktory model ciebie interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...