Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ELDER

UNIBENCH

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien pomysł męczył mnie długi czas i postanowiłem zabrać się za jego realizację.

Chodzi o benchtable.

 

Często testuję hardware,używam benchtable bo nie mam cierpliwości do typowych budek

a benche jakie są na rynku (Lian Li,Dimastech,LD,Microcool) wnerwiają mnie swoimi rozwiązaniami technicznymi.

 

Przykładowo Lian Li T-60 z których korzystam od lat mają pełno wad nie do zaakceptowania dla mnie.

Mętlik kabli na wierzchu,górna poprzeczka która przy wysokich niereferencyjnych GPU tylko przeszkadza,mało stabilna konstrukcja z cienkich blach,

brak przepustów na kable w mobotray,brak możliwości sensownego zamocowania chłodnicy 360mm jak by przyszło LC w tym zamontować.

 

 

 

 

p1520525jwu0b.jpg

 

 

 

 

p152053222ul4.jpg

 

 

 

 

Chciałem mieć solidnego bencha z grubego na 5mm aluminium,równie solidnego jak Black Ice ultracase.

Pancernego,z ukrytym okablowaniem ale łatwym dostępem do okablowania,z opcją AC jak i LC.

No i będzie taki bench,a nawet dwa bo nie mogłem się zdecydować czy chcę czarny czy biały :E

 

 

Projekt:

 

 

wire13zsez.jpg

 

 

 

wire2i5s7e.jpg

 

 

 

wire3lfs9l.jpg

 

 

 

wire4ybsde.jpg

 

 

 

wire5gcspv.jpg

 

 

 

Czarna wersja:

 

 

 

render2yastk.jpg

 

 

 

render12lsc8.jpg

 

 

 

render3tdsxh.jpg

 

 

 

Biała wersja:

 

 

 

render_white1k3see.jpg

 

 

 

render_white22tsa6.jpg

 

 

 

render_white3rvsjp.jpg

 

 

 

render_white482sfh.jpg

 

 

 

Detale,łapy do unoszenia pokrywy:

 

 

 

zawias19jse6.jpg

 

 

 

zawias2qhshl.jpg

 

 

 

zawias35zshx.jpg

 

 

 

zawias452s21.jpg

 

 

 

Z tyłu korpusu mamy haczyk blokady pokrywy...

 

 

 

 

haczykxksk0.jpg

 

 

 

Po co haczyk,bo pokrywa dostanie po bokach od wewnątrz korpusu dwa podnośniki gazowe tego rodzaju:

http://www.meble.pl/p1331818,podnosnik-okapowy-pneumatyczny-new-z-oslona-50n-metaltworzywo.html

 

Śrubki ryflowane takie:

http://www.ebmia.pl/wkret-dociskowy-radelkowany-653m310-p-112860.html

 

Ramka mocująca PSU:

http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/t80-4/

 

Stopki pod bencha od LL (Lian Li SD-01B):

http://allegro.pl/lian-li-sd-01b-nozki-do-obudowy-45-mm-czarne-skl-i6504421125.html?reco_id=2072683d-8c36-11e6-a3a5-56847afe9799&ars_rule_id=201

 

Ramka pod mocowanie GPU od LL albo od Dimasa

http://shop.dimastech.it/en/dimastech-expansion-boards-support-8-slot-graphite-black

 

 

Dysk będzie M.2 lub PCIE SSD ale obok PSU wewnątrz bencha mamy wystarczająco dużo miejsca na kolejne dyski SSD,

HDD nie używam i nie mam zamiaru używać.

To samo dotyczy ODD,jeśli już to będzie ODD zewnętrzny podłączany pod usb.

 

Ramka pod chłodnicę 360mm jest dostosowana do Hardware Labs (SR2 MP),to firma której się trzymam od lat,lubię ten design/wydajność/jakość wykonania i koniec.

 

 

 

chlodnica5hswz.jpg

 

 

 

Jeśli macie uwagi co do konstrukcji tego bencha to piszcie śmiało.

BTW przepusty na kable będą inne...szersze niż te z pierwszych renderów,spokojnie...to tylko wstępny projekt.

 

 

Pierwszy prototyp wykonam z 5mm akrylu Perspex,okleję białą matową folia i zamontuję na tym sprzęt do wstępnych testów koncepcji.

Będzie ok to zrobi się wersję w aluminium i polakieruje proszkowo.

 

 

 

render_white482sfh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbym jakąś podpórkę do podtrzymywania w pozycji rozwartej. Jak napakujesz gratów na top (mobo, gpu, cooler, et c.) to czymś trzeba będzie podtrzymać to gdy zechcesz grzebać przy zasilaczu bądź hdd/ssd/ et c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie sterowane z pilota :)

 

Co do samego projektu. Koncepcja zamaskowania frontu chłodnicą jest bardzo trafiona, bo to jeden z głównych estetycznych problemów tego typu konstrukcji. Tzn. nie ma tego jak zagospodarować, a tutaj całość wypełni nam chłodnica.

Na plus zdecydowanie solidność konstrukcji grubość blachy itd. Żadna seryjna obudowa nie będzie tak pancerna, bo zawsze tnie się na tym koszt.

 

Jeżeli chodzi o LC w benchu generalnie mam mieszane uczucia, bo bench to jest najlepsza możliwa konstrukcja do zastosowania AC.

Do tego z jedną chłodnicą 360, w grę wchodzi raczej chłodzenie samego cpu. Będzie to lepsze niż cooler czy aio, ale już full lc ciężko będzie tam zmieścić, mieliśmy konstrukcje np. na 2 chłodnice, z tym że większe.

 

Wymiary całości też dość spore, patrząc na to ile zajmuje płyta, jest sporo wolnego miejsca z przodu.

Nie myślałeś np. o obróceniu zasilacza o 90 stopni, i zrobienia całości krótszej? Tzn. żeby płyta sięgała prawie do samego przodu. Chyba że to miejsce ma być np. na rezerwuar itd.

Takie kompaktowe wymiary podobały się wielu osobom, właśnie w dimastech nano np. ale ta obudowa też była ciut za długa, mogłaby być krótsza.

Ja sam myślałem nad kupieniem jakiegoś desktopa od Lian Li, nawet matx, i przerobieniu na bench, w ten sposób żeby na górze była sama płyta, ale tak dopasowana wielkość obudowy, nie większa niż mobo full atx na topie właśnie.

 

Jeszcze jeden pomysł, ale to już nieco odbiegający od tego projektu. Warto by się zastanowić nad zaprojektowaniem bencha pod ITX. Nie ma na rynku czegoś takiego teraz, a obudowy itx (te małe) wszystkie łączy jedna wada, bardzo kiepsko można w nich pokazać hardware. Ktoś kupi sobie fajne klocki, jakiś asus impact, i musi to całkowicie ukryć.

Do tego jeżeli mamy 1 gpu, to nie ma wielu argumentów za tym żeby tego nie umieścić na płycie itx, większa jest niepotrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super Sławek, jak zwykle mistrzostwo, trzymam kciuki

@aerial

tego itx nie da się wy komponować aby ktoś podziwiał mobo czy co bo jeśli chodzi o mobo to chłodzenie cpu + ramy + gpu i kable i tak zrobią swoje, zasłonią i tak płytę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na mój Q06, coś tam chyba widać

a można inne chłodzenie zastosować i wtedy odsłoni jeszcze więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bench jest pod pod jedyny rodzaj mobo jaki używam stale od 6 lat... E-ATX HEDT.

 

Szerokość i wysokość frontu bencha wymusza wielkość chłodnicy 360mm.

Głębokość wymusza rozmiar PSU jakie używam (210mm) plus miejsce na kable plus chłodnica o grubości 60mm i 25mm wentylatory.

Zmniejszę głębokość bencha to przepusty na kable będą kolidować z chłodnicą...odpada...no i mam biurko metr na dwa metry szer więc luzik :D

 

Jak kto chce sterowane z pilota otwieranie na siłownikach nie ma problemu,można zamontować :D

 

Co do LC to nie do CPU a do GPU mi będzie potrzebne.

Omawiałem z Malikiem jego testy 10-core i7-6950X z 0C 4.2GHz i AC spox tu daje radę

za to 1080 podkręcony nie referent zbija w długim obciążeniu takty z winy temperatury więc dostanie LC z pompą i rezem ukrytym wewnątrz unibencha.

 

 

 

 

To konstrukcja pod moje potrzeby...nie wysilam się na max uniwersalność i dopasowanie bencha pod potrzeby inne niż moje

bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

 

Mobo miniITX nie dla mnie,miałem i więcej nie chcę takich mobo,za dużo ograniczeń jak na moje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Jest parę problematycznych kwestii - z pewnością ten zawias i jego wykonanie sprawi spore kłopoty. Na 90% góra będzie się ruszać względem dołu na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przepustami na kable akurat, to można wypuścić je pod płytą. Ja tak robiłem, nawet gdy miałem specjalne dedykowane przepusty, bo lepiej można wtedy ukryć kable.

Jeżeli EATX i masz miejsce to rozumiem, jak na coś takiego to i tak jest wtedy dość mały bench.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawias mnie martwi,muszę znaleźć solidne rozwiązanie i wstępna koncepcja zostanie zmodyfikowana.

Nie mam pomysłu co tutaj było by najlepsze i jednocześnie bdb wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany,przepust na kable po dłuższych kombinacjach będzie w wersji pod 24pin,2 sztuki GPU 2x8pin i SATA.

 

To wersja docelowa.

 

 

 

white_top0bry5.jpg

 

 

 

 

white_top_mobo9mr2z.jpg

 

 

 

 

white_alpha1e6ptt.jpg

 

 

 

 

white_alpha2vdpzx.jpg

 

 

 

 

Ramka chłodnicy ma poprawione i docelowe (podłużne) otwory pod mocowanie chłodnicy portami in/out do lewej lub prawej strony bencha.

 

 

 

 

cooleregucb.jpg

 

 

 

 

Myślę że można zabrać się za rozkładanie i wykonanie plików do wycięcia obydwu unibody.

Może w przyszłym tygodniu pójdzie to do firmy do wyfrezowania i gięcia

to akrylowy prototyp zabrał bym do pokazania na PGA2016.

 

 

O ile tak szybko wykonają zlecenie bo do PGA1016 zostało mało czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.

 

Teraz cała ściana fotek prototypu UNINENCHa...sporo tego...

 

 

 

 

p1530111bhskq.jpg

 

 

 

p1530113gps6z.jpg

 

 

 

p15301171is98.jpg

 

 

 

p1530119w3s8i.jpg

 

 

 

p1530121ensb4.jpg

 

 

 

p1530124zdsgr.jpg

 

 

 

p15301251rsv2.jpg

 

 

 

p15301290bs48.jpg

 

 

 

p1530134r5s65.jpg

 

 

 

p1530138z2sp1.jpg

 

 

 

p1530146q3s84.jpg

 

 

 

p1530148t7s3d.jpg

 

 

 

p1530149a5s0q.jpg

 

 

 

p1530170etzsf.jpg

 

 

 

p1530174qsx3s.jpg

 

 

 

p1530177iwb87.jpg

 

 

 

p1530180unyi6.jpg

 

 

 

p15301935zafv.jpg

 

 

 

p1530197guz5q.jpg

 

 

 

p15302001kbh2.jpg

 

 

 

p1530209y8y11.jpg

 

 

 

p1530211njyji.jpg

 

 

 

p15302235elfn.jpg

 

 

 

p1530231ckx3p.jpg

 

 

 

p1530252hjb0f.jpg

 

 

 

p153026292z9a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda otwieranie, zawias i sztywność konstrukcji w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to świetnie, dimastech mógłby się schować (i schował chyba zbankrutowali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy Marek (iksmodiw) zrobił dwa razy masywniejsze jak w projekcie wstępnym (sztywno wszystko się trzyma)

Haczyki trzymają bdb.

Polakieruję proszkowo zawiasy i haczyki jak alu wersja benchtable będzie lakierowana w Bstoku.

 

Siłowniki gazowe 50N do lekkiego akrylowego prototypu za mocne,można w zęby dostać pokrywą jak się zwolni zaczepy

ale do full alu wersji obciążonej hardware będzie ok.

Nie montowałem siłowników na stałe,tylko testy i przymiarki,muszę najpierw chłodnicę zamontować

i dopiero dobiorę dokładne miejsce montażu siłowników...powoli,nie pali się,wszystko w swoim czasie.

 

 

 

p1520848axb5w.jpg

 

 

 

p15208557ebjd.jpg

 

 

 

p15208591lx6j.jpg

 

 

 

p15208621wzwr.jpg

 

 

 

p15208630slvj.jpg

 

 

 

p1520866lyybw.jpg

 

 

 

p1530339xguyx.jpg

 

 

 

p1530341fpu7z.jpg

 

 

 

p1530271o6u3m.jpg

 

 

 

p1530378xauar.jpg

 

 

 

Kto wybierze się na PGA2016 obada sobie UNIBENCH i BETA ZOE na stanowisku plus BETA BLACK ICE.

 

 

 

p15209311ospu.jpg

 

 

 

p1530529ehs8k.jpg

 

 

 

p15305378gb2h.jpg

 

 

 

p1530546z1b0j.jpg

 

 

 

p153058422xtg.jpg

 

 

 

 

Prototypy będą obok dwu projektów Malika wystawione na tym samym stanowisku

 

 

 

p1530034fml6t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się, czy nie lepiej by było obrócić mobo o 180*, tak by dało się otworzyć bencha nie odłączając kabli od kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie wyszło, już nie mogę się doczekać soboty, kiedy zobaczę te dzieła na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bencha otwiera się nie odłączając kabli GPU,mobo EPS i 24pin czy dysków SATA.

Nawet w czasie pracy kompa możesz otwierać górną pokrywę.

 

24Ppin,GPU,SATA przez szeroki otwór przy krawędzi mobo są wyprowadzone,

EPS idzie otworem pod socketem CPU do gniazda EPS na mobo,kołki dystansowe mobo są 12mm wysokości więc luzik,kable wejdą między mobo a top bencha.

 

 

 

p15303023vuqp.jpg

 

 

 

p1530312w6uys.jpg

 

 

 

p1530174qsx3s.jpg

 

 

Przyjeżdżam w czwartek bo trzeba graty do hali wieczorem dostarczyć

i na spokojnie stanowisko z Malikiem przygotować.

Jestem od rana w piątek cały dzień i sobotę od rana na PGA

ale sobota to do 16tej max i spadam do domu,dwa dni młynu na PGA wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek powiedz mi jedno, jak Ty znajdujesz ten czas na to wszystko?, śpisz ogólnie w nocy kiedykolwiek?

logistykę to masz w paluszku jednym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bencha otwiera się nie odłączając kabli GPU,mobo EPS i 24pin czy dysków SATA.

Nawet w czasie pracy kompa możesz otwierać górną pokrywę.

znaczy mi bardziej chodziło o kable z tyłu typu HDMI czy mysza ;)

 

ogólnie czekam na wersję titanium grey, myślę, że w tym kolorze wyglądałoby to obłednie (oczywiście już teraz jest to mistrzostwo) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELDER, miazga :E Benchtable, który dosłownie zakopał wszystkie inne. Szczerze mówiąc wcale bym się nie zdziwił gdyby któraś firma zaczęła produkować łudząco podobny do tego, który pokazałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...