Skocz do zawartości
Oldman.

Anime dla dojrzałego widza (co polecacie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy tylko ja odnosze takie wrażenie ale ostatnio wydaje mi się że coraz mniej na rynku pojawia się produkcji Anime skierowanych dla starszego odbiorcy, moze się mylę, czy ktoś mógłby mi mimo wszystko polecić jakieś Anime dla dojrzalszego widza (gatunek obojętny byleby było dobre)?

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy ich dużo nie było.

 

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=tag&tagid=1802&reltb=animetb i posortuj po ocenie.

 

I tutaj: https://myanimelist.net/anime/genre/42/Seinen

 

I co konkretnie rozumiesz poprzez pojęcie anime dla dojrzalszego widza? Czy bardziej interesuje ciebie takie Shouwa Monogatari, czyli rzecz o zwyczajnym życiu zwyczajnej japońskiej rodziny z lat 60, czy np. Kosetsu Hyaku Monogatari, mroczny horror poruszający ciężkie tematy, jak kazirodztwo czy dzieciobójstwo.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi, ale sprawdź te: Death Note, Shiki, Nana, Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Cowboy Bebop, Gantz, Seirei no Moribito, Black Lagoon, Nodame Cantabile

 

edit: dodałem do ulubionych:

 

http://forum.pclab.pl/topic/31258-Anime-temat-og%C3%B3lny/page__st__9300__p__5371564entry5371564

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Shingeki no Kyojin? Nie jestem fanem anime ale te kultowe oglądałem a to jakoś przykuło moją uwagę screenami (bardziej film przykuł ale anime też może być).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omówię seriale może:

 

Jeśli chodzi o poważniejszą tematykę to np. "Kiseijuu: Sei no Kakuritsu" (2014-2015) polecam. B. fajnie zrobione anime uważam, w ogóle porządnie zrobione i przedstawione i fajne niektóre postacie jak Tamura Reiko:

 

- opening.

 

- jeden z motywów muzycznych, które utkwiły mi w pamięci..

 

 

Dalej MOCNE i kapitalne "Elfen Lied" (2004), dosyć brutalne, ale przekonywujące, wolno się rozkręca, z pięknym:

 

(łzy w oczach gwarantowane).

 

Powiedziałbym, że dla dojrzalszego widza generalnie jest także "Cowboy Bebop" (1998-1999) np. i jest ono nawet dla kogoś kto nie lubi anime moim zdaniem i ma b. fajny/inny klimat:

 

.

 

 

"Boku dake ga Inai Machi" (2016) - nie umiem go dobrze opisać, ale warto obejrzeć i nie zniechęcać się tym, jeśli nawet pewne rzeczy wyjaśnią się przed końcem, bo nie to jest najważniejsze w nim.

 

 

Jako poważniejsze można też myślę potraktować "Black Lagoon" (2006 - 2-a pierwsze sezony są najlepsze), które przypomina trochę budową i postaciami Cowboya Bebop:

 

- opening.

 

 

Być może też spodoba Ci się opowieść niby z dziećmi jako bohaterami, ale jak dla mnie też jest anime z gat. poważniejszych:

 

"Made In Abyss" (2017) z kapitalnym motywem muzycznym :

 

- nie do końca pasowała mi kreska postaci, ale jest też mocne i w sumie dla dojrzalszego widza jak dla mnie

czy takim np.:

 

Polecam też chińskie "Mi Yu Xing Zhe" (2018), które ma nawet kapitalny jak dla mnie opening :):

 

.

 

 

 

Dorzuciłbym do tego też może jedno z moich ulubionych anime.. : "Air" (2005):

 

- b. lubię ten kawałek,

 

- opening.

-------------

 

"Shingeki no kyojin" to nie polecam, taka piękna momentami (świetne openingi!), ale wydmuszka, w dodatku nazbyt pompatyczna z kiepskimi dialogami i niezbyt ciekawymi postaciami. Ogólnie im dalej tym fabuła bardziej kuleje, a i tak mam wrażenie, że jest ona tam na drugim planie, choć pomysł wydaje się ciekawy.

 

 

Wciąż rozbudowuję swoją skromną wiedzę nt. fajnych anime :). Nie znam wielu fajnych serii i nowe wciąż poznaję.

 

 

A jak chcesz coś lżejszego (co nie znaczy głupiego) to "Noragami" - lekkie z kapitalnie stworzonymi postaciami, gł. bohaterem jest Bóg-dresiarz, którego już nikt nie czci :D :

 

https://www.youtube.com/watch?v=aZenmeRytEM - jeden z openingów.

 

 

O kurde, dopiero zobaczyłem jaki stary ten temat :D:P.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2019 o 23:45, Introverder napisał:

"Shingeki no kyojin" to nie polecam, taka piękna momentami (świetne openingi!), ale wydmuszka, w dodatku nazbyt pompatyczna z kiepskimi dialogami i niezbyt ciekawymi postaciami. Ogólnie im dalej tym fabuła bardziej kuleje, a i tak mam wrażenie, że jest ona tam na drugim planie, choć pomysł wydaje się ciekawy.

Odpisuję na stary post, ale w sumie dobra okazja na refleksję. Bo przyznam, że po drugim sezonie myślałem, że tak właśnie będzie. Tzn. że autor miał jakiś pomysł na początek i tyle, a teraz będzie tak krążył odsłaniając jakąś drobną tajemnicę i dodając trzy kolejne, tak, że serial skasują a i tak niczego się nie dowiemy. No ale na koniec trzeciego sezonu zrobił się taki fabularny koziołek, że aż łepetyna paruje, co będzie sie działo w czwartym sezonie.Co do postaci - tu można się zgodzić, choć z czasem niektóre zostają pogłębione i można sie z nimi emocjonalnie związać.

 

Z tym, że to dalej jest shonen, o dzieciaku, który chce zostać bohaterem i uratować świat od tytanów. Może trochę bardziej brutalny, ale dalej shonen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać, ale może ktoś skorzysta, bo wyszukiwarki na MAL'u czy innych potrafią pokazywać głupoty pod względem shounen/seinen

Niektóre już tutaj padły, ale wartoobejrzeć pod względem "dojrzałego" anime (o różnej tematyce):

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin 

Kimi no Na wa. 

Violet Evergarden 

Made in Abyss

Somali to Mori no Kamisama

Mushishi (i wszystkie serie pochodne)

Sakasama no Patema 

Kenpuu Denki Berserk


Shingeki no Kyojin warto jak najbardziej, ale powiedziałbym że to bardziej wybitny shounen z mrocznym i tajemniczym klimatem niż seinen

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, TrueFaith napisał:

Shingeki no Kyojin warto jak najbardziej, ale powiedziałbym że to bardziej wybitny shounen z mrocznym i tajemniczym klimatem niż seinen

Podbijam. Wciąga jak bagno i jest według mnie świetnym anime, bardzo brutalnym. Muzyka jest majstersztykiem w tym anime.

Przed obejrzeniem nie warto oglądać ŻADNYCH zwiastunów ani czytać komentarzy bo można sobie zaspoilerować najważniejsze twisty i smaczki. Po prostu usiąść i oglądać.

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Mamy 2022r, wystarczy że kopią kryptowaluty i nie potrzeba jeszcze rozkopywać forum :E 
Ale skoro już tu jestem to polecam wszystkim LOTGH z 1988-1997r, a najlepiej zacząć od dwóch filmów, gdzie drugi zastępuje dwa pierwsze epizody.

The best legend of the galactic heroes memes :) Memedroid

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...