Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ciemnik

Asus PG248Q - No Signal

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem. Budżet do 2400 złotych. Może być taniej.

 

Chociaż teraz bardziej skłaniam się ku TN po tych moich przemyśleniach, więc powinno wyjść trochę taniej.

 

Widzę, że z Asusa mieszczą się dwa monitory w tej cenie:

 

https://www.morele.net/monitor-asus-pg248q-946984/

 

https://www.morele.net/monitor-asus-mg248q-881573/

 

Nie rozumiem tylko czemu jest taki przeskok w cenie. Czy aż tak bardzo sobie cenią ten G-Sync że trzeba za niego dopłacić 749 złotych?

 

Nigdy nie miałem 144Hz monitora stąd to głupie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sklep byście polecili na którym się nie zawiodę? Na morele na razie nie ma Asusa PG248Q. Gdzieś jeszcze sprawdzają 'bad pixele' i 'sub pixele'? Czy według was ta usługa jest niepotrzebna?

 

Jakiś sklep 'zadowolenie' ma najlepszą cenę, ale w sumie to pierwszy raz widzę to na oczy. Czy ten sklep miał jakąś inną nazwę? Skąd im się wzięło nagle tyle opinii (38 000)? Mają nawet więcej niż morele, które funkcjonuje chyba długo dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowolenie to bardzo dobry sklep. Co do monitora moim zdaniem wystarczy Ci model MG248Q. Płacić tyle za matryce 24`` TN tylko z powodu G-Sync? :hmm:

Nie płacić za żadne testy na bad pixele,tylko w razie jak by były,to od razu reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcę zostać przy 24' 1920x1080 144Hz a żaden IPS tego nie oferuje (a szkoda) to jedyną ofertą monitorów z G-Sync na polskim rynku jest właśnie Asus PG248Q, pewnie dlatego tak wysoka cena. Pozostałe modele to oczywiście tylko USA/zagranica a jeszcze jeden z G-Sync, który patrzyłem to jest ale na Amazonie, także nie chce mi się czekać.

 

Chyba wolę zapłacić za te testy niż później czekać chust wie ile czasu na rozpatrzenie reklamacji i bawienie się w odsyłanie monitora. Monitor wrócił na morele z obniżoną ceną o całe 70 złotych (zawsze coś) :D.

 

Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz spr na bad pixele, bo są częste przypadki, że i tak przychodzi z bad pixelami. Kup monitor, najlepiej w x-kom/komputronik/zadowolenie, jak Ci przyjdzie z bad pixelami to go odsyłasz (w przypadku komputronika zamawiasz kuriera na ich koszt) i masz wszystko zwracane, albo wymiane na nowy w ciągu tygodnia. Jeszcze nigdy mi dłużej się nie zdarzyło czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł dzisiaj monitor wraz z PC z morele ale obojętnie czy podpinam go pod HDMI czy Display Port to mam "No Signal". Mowa o Asus PG248Q.

 

Zestaw: http://imgur.com/a/y3bFH

 

Ja się zastanawiam jak oni sprawdzali te bad i sub pixele skoro na obu kablach mam "No Signal".

 

Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma 3x dp i 1x hdmi, podpinaj pod każdy port na karcie nie zmieniając na monitorze, potem hdmi/hdmi i spr w osd monitora czy masz ustawione dane wejście jakim powinno wejść. Więcej wyjść nie ma. Spr jeszcze inny monitor jak możesz, jak na innym bd działać to znaczy, że karta dobra i z monitorem coś nie tak i na odwrót monitor podepnij, np pod integrę i spr czy działa jak monitor działa pod integrą/inną kartą to też sprawny i karta jak działa z innym monitorem to też git i bd wiedział czy masz sprawne te rzeczy. Jak bd działać osobno dobrze to wtedy zacznij się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak właśnie sprawdzałem i na każdym jest No Signal. Spróbowałem podłączyć przez HDMI do integry i też jest No Signal.

 

Sęk w tym, że nie mogę sprawdzić czy na innym działa bo nie mam przejściówki, więc nie podłączę obecnego monitora pod gtx 1080 czy też integrę.

 

Zaczynam się zastanawiać czy oni w ogóle cokolwiek robili przy tym PC oprócz jego złożenia a miałem kilka dodatkowych usług jak na załączonym obrazku.

Jeżeli im działał to jakim cudem mi teraz nie działa? Nie ogarniam tego.

 

Edit:

 

Podpiąłem go pod mój stary PC i działa. Coś jest nie tak z tym nowym zestawem? Nie zainstalowali mi Windowsa czy coś z kartą graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputer się włącza wgl? I jak monitor działa na starym pc to jest z nim wszystko OK, a i raczej widnowsa nie instalują, bo to jest w twoim zakresie. Ale jak ty nie masz windowsa i sterów to jak ma Ci cokolwiek działać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, włącza się. Działają wiatraki, widać światło na karcie graficznej i jest też światło na przycisku od PCta.

 

Zobacz sobie na zestaw w którym wkleiłem. Jest tam: instalacja systemu operacyjnego, aktualizacja biosa, więc chyba logicznym jest, że to wszystko już tam powinno być zrobione, więc raczej musieli używać nowego PCta.

 

Jeszcze raz wklejam: http://imgur.com/a/y3bFH

 

Instalacja systemu operacyjnego

Cena usługi obejmuje instalację dowolnego systemu operacyjnego dostarczonego przez klienta lub zakupionego w naszym sklepie. Usługa zawiera również kompletną instalację sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro komp startuje, ale to, że się świecą światełka to jeszcze nic, znam ten sklep i weź lepiej sprawdź czy wgl tam system jest zainstalowany. Monitor działa z innym kompem, więc to raczej nie jego wina. Mam pomysł wsadź grafikę z nowego kompa do starego i wtedy podepnij pod nią monitor - oczywiście wcześniej stery zainstaluje i daj znać co się dzieje. Jak wtedy będzie all latać to jest jedno wyjście - zrobili Cb w jajo i nic nie zainstalowali, a i oczywiście dostałeś płytkę z windowsem z kompem tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Pendrive'a(?) z Windowsem w takim malutkim pudełeczku.

 

Już wiem co było nie tak. Wydawało mi się, że wszystko jest dobrze powsadzane, montaż, gwarancja na składanie itd. takie brednie. Nic nie pikało przy starcie, więc myślałem że wszystko jest powsadzane tak jak być powinno. Otworzyłem skrzynkę i sprawdziłem kości RAM - w kwestii PC jestem najgorszym noobem pod słońcem (dlatego też wziąłem składanie i resztę tych opcji żeby się już z tym nie męczyć) ale tych kości to ja bym tak nie wsadził.

 

Docisnąłem je i odpaliło. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahhaha całe morele.net - jak nie jeden typek miał grafikę wsadzoną w pci-e i nie przykręconą na czas transportu, że się rzucała po obudowie to znów typy złączem eps 8 pin grafikę podłączyli, bo miała też wejście 8 pin xD Niby to i to na tej samej linii, ale chyba kształty wtyczki (domki,kwadraty) nie pasują, ale kit wsadzili ;D Albo ktoś pisał tu kiedyś, że płytę miał przykręcona na 1 czy 2 śrubki. Na twoim miejscu sprawdź, czy masz na all śrubki przykręconą płytę, napę, dyski jak się trzymają - spr czy all złącza w środku są podpięte odpowiednio, czy grafika i wgl inne rzeczy są wpięte i przykręcone jak trzeba.

 

A i spr czy kości są w odpowiednich bankach - najlepiej w tych pierwszych od procesora (w sensie jak masz od procesora, np.: blue/black/blue/black to wsadź w blue)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sloty są czerwone/czarne/czerwone/czarne od strony procesora przy czym chłodzenie Thermalright Macho Rev. B to kawał klocka i uniemożliwia/byłoby na styk z RAMami jakbym je powsadzał w te czerwone sloty. To znaczy wiatrak od chłodzenia mógłby zawadzać o kość.

 

O grafikach na morele też słyszałem. Znajomy miał przypadek, że dotarła do niego złamana karta bo była źle zamontowana i wyłamała się podczas transportu. Dlatego też przy składaniu zamówienia zaznaczyłem żeby dobrze poukładali kable i dobrze zamontowali GPU bo słyszałem o przypadkach z wyłamaniem GPU w ich sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - no tak się często dzieje to pewnie w czarne muszą być, byle by nie była 1 kość w czarnych a druga w czerwonych, bo po nich serio wszystkiego można się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...