Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nomaniee

chłodzenie na płyte micro atx - tanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję chłodzenie do procesora i3-4130 który spoczywa na płycie Gigabyte GA-H81M-HD3, obydwa sloty RAM są zajęte pamięcią Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix. Miejsce dodatkowo ograniczone od dołu grafiką i obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090. Nie potrzebuje jakiegoś drogiego chłodzenia myślę, że ok. 50zł wystarczy. Zależy mi na tym by było w miarę ciche ponieważ box po 3 latach jak wskakuje powyżej 2k obrotów to go mocno słychać. Preferowałbym linki ze sklepów morele.net lub esc.pl chyba, że macie lepsze propozycje.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 5 dyszek w sklepie nic lepszego od boxa nie dostaniesz - albo używka, albo dokładka do czegoś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi być dokładnie do 50zł może być droższy do 90-100zł chyba wystarczy, byle by się zmieścił i pamięć ram nie wadziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewien, że nie będzie problemu z montażem na mojej płycie z zajętymi slotami ram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HE 1012

wiecej ci nie trzeba, chlodzi mi aktualnie i5 4460 i przy maksymalnym obciazeniu mam okolo 55 stopni, w spoczynku roznie 27-32 stopnie [zalezy od temp pomieszczenia].

baaaaa mam nawet taka sama plyte glowna co ty, i tez crucial balistixy, przypadek? nie sadze ;D

tak ze bierz w ciemno polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może trochę z innej beczki, ponieważ nie chcę spamować nowymi tematami potrzebuję 2 wentylatory 120mm w miarę tanie. Zależałoby mi na ciszy i wydajności. Wiem, że w niższej cenie nie dostanę obydwu tych rzeczy ale coś pośredniego. Miałem zamiar kupić 2x AAB Cooling Black Jet Fan 12, lecz na morele już ich nie ma a zależy mi by kupić chłodzenie do CPU (zdecyduje się chyba na HE1224 v2) i wentylatory w jednym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie planujesz wymiany procka to he 1012 spokojnie ci wystarczy, nie opłaca się wydawać dodatkowych 50 PLN na większe i droższe wersje w tym przypadku, oto jak się prezentuje:

mV5Slcv.jpg

nB3la4m.jpg

tak jak pisałem wcześniej temp idle 27-31 stopni a jak widać na zdjęciach nie mam podłączone nawet wentylatora za chłodzeniem CPU ;D

 

edit: niestety jak tez widać trafiły mi "trochę" porozrywane końcówki heatpipe-ow, jakieś pomysły czym można to zakryć? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozrywane? Chodzi Ci o to, że nie są takie same? To normalne na pipkach, wynika zapewne z technologii produkcji. Obczaj inne chłodzenia, nie widać tego tam gdzie końcówki są czymś maskowane.

Jak miałbym kupować SPC to w tej cenie wolałbym Cryorig M9i (podobno raz wyciągnięte do testów). Też małe a przynajmniej ładniejsze (odsłonięte, nieniklowane pipki są be :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, na chwilę obecną nie mam zamiaru zmieniać procka (jeśli już to prędzej grafikę). A jak jest z hałasem przy he 1012 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera będzie bardziej przyszłościowa i tylko z tego względu jest lepszym wyborem niż spartan. Do obecnej konfiguracji nic więcej niż he1012 nie będzie Ci potrzebne. Rożnica między zużytym boxem, a spartanem będzie kolosalna. Linkowany wcześniej Cryorig też jest mocną propozycją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten M9i fajny jest .. Używałem w mniejszych budach ... A teraz mam D9L - tylko 2 razy droższy :) ale 1cm niższy ..

Za taką kasę używany M9i to dobry pomysł ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to naprawdę nie zamierzam wymieniać sprzętu bo np. jeśli chodzi o CPU to przy płycie z 1150 zostaje mi i5-4460, a co za tym idzie pozostanie przy DDR3 i grafice max gtx950. Nie gram obecnie w nic oprócz CS:GO i parę MMORPG, więc jak będę chciał coś wymienić to większość tj, cpu, mobo, ram, grafę i wtedy dołożenie 100zł na chłodzenie nie zrobi mi większej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet do i5 non-k wystarczy Ci taki cooler jak ten Spartan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...