Skocz do zawartości
mxv1

PlayStation VR (PS VR)

Rekomendowane odpowiedzi

PlayStation VR to najnowszy członek rodziny PS4 – więc niezależnie od tego, którą konsolę PS4 masz, wszystko jest gotowe, by korzystać z PS VR. Podłącz gogle do PS4, dodaj kamerę PlayStation Camera i pozostaw rzeczywistość za sobą.

 

 

 

psvr-overview-two-column-lights-camera-03-eu-06oct16.jpg

 

Ekran OLED 5,7"

Podziwiaj, jak ożywają hiperrealistyczne środowiska 3D na niestandardowym ekranie OLED.

 

360 stopni widoczności

Niezależnie od tego, w którą stronę się obrócisz, obraz sferyczny oferowany przez urządzenie PS VR sprawia, że stajesz się częścią realistycznego świata, w którym nic nie zaburza Ci pola widzenia.

 

120 klatek na sekundę

Płynna grafika i niezwykle niskie opóźnienie tworzą wspólnie niewiarygodnie wciągający świat gry.

 

Dźwięk 3D

Odkryj nowy wymiar brzmienia, jaki oferuje najnowocześniejszy dźwięk 3D. Dzięki niemu precyzyjnie rozpoznasz kierunek i odległość dźwięków, które dochodzą z góry, z dołu i dookoła Ciebie.

 

Zintegrowany mikrofon

Rozmawiaj ze znajomymi online, dyskutuj na temat taktyki w grach i jeszcze bardziej angażuj się w wirtualny świat, korzystając z mikrofonu zintegrowanego na goglach.

 

Kamera PlayStation

Podwójny obiektyw i czujniki głębi 3D pozwalają kamerze PlayStation Camera śledzić pozycję gogli, kontrolera PlayStation Move oraz paska świetlnego na kontrolerze DUALSHOCK 4, gdziekolwiek jesteś. W ten sposób zawsze będziesz w samym środku świata gry VR.

 

Precyzyjne Śledzenie

Dziewięć diod LED umieszczonych z przodu, tyłu i po bokach gogli PS VR jest obserwowanych przez kamerę PlayStation Camera – gwarantuje to doskonałą precyzję w świecie gry, niezależnie od Twojej pozycji w pokoju.

 

DUALSHOCK 4

Precyzyjne sterowanie, które oferuje PS4, nabiera zupełnie nowego wymiaru dzięki urządzeniu PS VR: każda gra jest kompatybilna z kontrolerem bezprzewodowym DUALSHOCK 4, a dodatkowo jego pasek świetlny jest nieustannie obserwowany, co dodatkowo wzbogaca możliwości ruchu w grze.

 

Kontroler ruchu PlayStation Move

W świecie gry mogą pojawić się Twoje ręce, dzięki czemu będziesz mógł przejąć pełną kontrolę nad wrażeniami VR, zyskując jeszcze większe poczucie przebywania w samym centrum wydarzeń.

3.jpg

Dane Techniczne PlayStation VR (PS VR)

 

psvr-overview-two-column-box-01-eu-03oct16.jpg

 

 

Nazwa produktu: PlayStation VR

 

Kod produktu: seria CUH-ZVR1

 

Data premiery: 13 października 2016 r.

 

Wyświetlacz: OLED

 

Rozmiar wyświetlacza: 5,7 cala

 

Rozdzielczość: 1920 × 1080 RGB (960 × 1080 RGB)

 

Częstotliwość odświeżania: 120 Hz, 90 Hz

 

Pole widzenia: około 100 stopni

 

Mikrofon: zintegrowany

 

Czujniki: akcelerometr, żyroskop

 

Złącza: HDMI, USB

 

Wymiary zewnętrzne / masa

 

Gogle VR - około 187×185×277 mm (szerokość × wysokość × długość, nie uwzględniając największego wystającego elementu, opaska na głowę maksymalnie skrócona). Około 610 g (bez przewodu).

 

Moduł procesora - około 143×36×143 mm (szerokość × wysokość × długość, nie uwzględniając największego wystającego elementu). Około 365 g

 

Funkcje modułu procesora - Przetwarzanie dźwięku 3D, Ekran społecznościowy (tryb odzwierciedlania, tryb oddzielania), tryb kinowy

 

 

Strona Producenta PlayStation VR (PS VR)

Edytowane przez folusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam, że naiwnie czekałem na jakiś bundle z ps4 pro w okolicach 3,5k nie myśląc o kontrolerach i kamerze ale to jeszcze śpiew przyszłego miesiąca.

Ja na razie, widzę zestaw psvr+ps4 pro+kamera (starszy model) za 3700zł na cdp.pl. Szału nie ma, bo wszystko osobno to mniej więcej podobna kwota.

Jeśli już miałbym teraz brać kamerkę to odświeżoną wersję, przynajmniej ma stopkę do regulacji.

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogli takie PSVR dać do premierowych PS4 PRO tak jak samsung daje do swoich telefonów na premierę Gear VR  :)

Edytowane przez folusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, gogle udało się podłączyć. Sporo tych kabli trzeba będzie to jakoś ogarnąć. Po poprawnym podłączeniu pokazuje nam się menu konsoli w trybie kinowym. Bardzo fajna sprawa obraz nie jest statyczny z goglami tzn. za wami już go nie ma. Do rozdzielczości, jeszcze przejdziemy, jak odpalę jakiś tytuł. Bo póki co ładuje move'y i ściaga się aktualizacja do płyty z demami. Gogle są wygodne, serio. Mógłbym się przyczepić jedynie do zakładania, w pewnym momencie miałem wrażenie że zaraz coś urwę. Trzeba ciągnąć jedną i drugą stronę.

 

Także czekać na update posta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz postaraj przyjrzeć się obiektom z bliska. Np w filmie twarze postaci z 2-3 metrów i napisać jak jest z ilością widocznych detali. Również czy pixele bardzo walą po gałach. Ogólnie najlepsze opinie o tych goglach będą pewnie za kilka dni jak emocje opadną i ludzie zaczną analizować dokładniej to co widzą.

 

Przynieś sobie miskę :E.

 

Miska tylko w zestawie z DriveClubem :E.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dostał zawrotu głowy, zemdlał i teraz leży w tych rzygowinach, razem z vr, a my tu czekamy na update :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki panowie, wirtualna rzeczywistość mnie dosłownie wessała. :E Jest lepiej niż się spodziewałem. Płynność rewelacja, rozdzielczość już gorzej ale po chwili przestałem zwracać na nią uwagę. Najbardziej podobają mi się gry z wykorzystaniem Move'a. Jedno co zauważyłem to kamera, czasami potrafi nas zgubić jak jesteśmy odwróceni do niej plecami.

 

Pare słów na temat dem,

Until Dawn: Rush of Blood wypadł wg. mnie najlepiej z całej listy dem dołączonych na płycie. Bardzo fajny shooter na szynach z elementami horroru. MustHave

DC VR, pierwszy przejazd błędnik oszukany ma się wrażenie prawdziwej jazdy.

EVE Valkyrie szału nie było, RIGS jak i Battlezone tutaj średnio. Przypomina mi to gry na smartfona gdzie wystarczy banią ruszać.

TumbleVR, ustawianie klocków z użyciem movea są OP :E

Wayward Sky, kolejny spoko tytuł na move'a gdzie sterujemy postacią z góry i wykonujemy proste czynności pałkami.

 

Pobrałem Kitchena, czyli krótkie demko RE7 biohazard, wyłączyłem po 2minutach. Wysadziło z butów. Uwierzcie mi nie chcecie w to grać :E

Po 3h spędzonych z tym sprzętem moje oczy nie są w żadnym stopniu zmęczone, żadnych mdłości nic. (smartfonowe gogle męczyły i po godzinie było już słabo).

 

Ogólnie, sony stanęło na wysokości zadania, teraz tylko gry, gry jeszcze raz gry. Jak sobie coś przypomnę to dopiszę. Jutro mam zamiar, kupić pełną wersję Until Dawn:Rush of Blood i Sports Bar VR, może skuszę się na Batmana/DC ofc.

 

Zostawiłem na noc konsolę by dociągnąć kolejne dema.

Job Simulator

Rez Infinite

Thumper

Allumette

Here they Lie (znowu jakiś horror, który pewnie wyłączę zaraz po uruchomieniu :E)

 

Jak możesz postaraj przyjrzeć się obiektom z bliska. Np w filmie twarze postaci z 2-3 metrów i napisać jak jest z ilością widocznych detali. Również czy pixele bardzo walą po gałach. Ogólnie najlepsze opinie o tych goglach będą pewnie za kilka dni jak emocje opadną i ludzie zaczną analizować dokładniej to co widzą.

Domyślam się po co ci to :D żart - nie sprawdzałem jeszcze filmów. Pixeloza jest mniejsza, większa w zależności od wyświetlanej sceny, ale jak mówiłem wcześniej przestajesz zwracać na to uwagę po chwili. Fajna zabawka, tylko gry gry i jeszcze raz gry i zacznę to polecać wszystkim do okoła.

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem Kitchena, czyli krótkie demko RE7 biohazard, wyłączyłem po 2minutach. Wysadziło z butów. Uwierzcie mi nie chcecie w to grać :E

Obejrzałem na YT. Juch tam, zawał to mało powiedziane. Trochę obawiałbym się w takich momentach o te kilometry kabli, czy czegoś bym nie szarpnął. Możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda wszystko podłączone?

 

Horrory na pewno świetne, takie outlast też by dobrze ryło :E. Niemniej to nie dla mnie. Jakiś kosmos, no auta, krajobrazy spoko. Coś na prawdę z grubej rury - zwiedzanie jakichś antyków, starożytność, coś konkretnego. Może taki Far Cry czy "Ryse", który zresztą był pierwotnie pod kinkieta robiony.

Pierdołowate układanie klocków czy symulator pracy niech sobie sami grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz ;)

oIkqj25.jpg

 

Mała kostka to zasilacz, ta większa to tzw. processor unit. Teraz kable pierwszy od lewej hdmi idzie do monitora/tv, drugi hdmi do konsoli, trzeci usb do konsoli. Nad procesorem przedłużacz do gogli.

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdołowate układanie klocków czy symulator pracy niech sobie sami grają.

na razie to wszystkie wydane gry pod VR ocenami szorują takie doły, że szkoda nawet sobie głowę zawracać w innym aspekcie niż "nowinka technologiczna"...

Ja z VR odpadam - jestem gadżeciarzem, wszystko muszę mieć ale to do mnie nie przemawia w żaden sposób i obym się mylił ale wieszczę temu urządzeniu żywot podobny do kinecta, move czy 3D w TV.

Gdyby pojawiły się jakieś growe killery ale na to się na razie nie zanosi.

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla obecnych gier VR nie opłaca się kupować googli, lepiej poczekać ... wyjdą lepsze gry a i cena spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Here they Lie (znowu jakiś horror, który pewnie wyłączę zaraz po uruchomieniu :E)

 

 

 

 

Jest mega straszna, i w dodatku ktos kto zrobil ta gre chyba byl oblakany. Until Dawn to przy tym przedszkole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 4.8 na IGN i niezbyt pochlebna recenzja tego dzieła.

 

Jakbym czytal recenzje np filmow, to pewnie nigdy do kina bym nie poszedl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ni cholery tego nie kupię, nie chcę się posrać :E Większość horrorów, z czego mając wcześniej hzmki od sony na pewno narzekał bym na jakość grafiki :P Jeszcze nie ten czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W here they lie zagrał brat, mówił że kitchen zdecydowanie lepszy ;)

Tak w ogóle ja recenzjami za bardzo bym się nie przejmował. Nie są miarodajne, wystarczy że zobaczyłem dc vr ocenę 20/100. Lul

 

Kupiłem until dawn i sportsbara spoko bilard rzutki itd.

 

Jestem ciekaw jak wypada długość UD bo cena 80zl nie jest znów taka zaporowa. Gorzej z tymi co kosztują 249

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie to wszystkie wydane gry pod VR ocenami szorują takie doły, że szkoda nawet sobie głowę zawracać w innym aspekcie niż "nowinka technologiczna"...

Dodatkowo kosztują często tyle, co normalne gry, przykładowo Eve czy Battlezone. Również mam obawy, że technologia skończy tak jak inne, wcześniej wspomniane. Przynajmniej w tej postaci, bo kiedyś na pewno doczekamy się VR z prawdziwego zdarzenia.

Tak w ogóle ja recenzjami za bardzo bym się nie przejmował. Nie są miarodajne, wystarczy że zobaczyłem dc vr ocenę 20/100. Lul

Nie przejmował, bo za niskie oceny? Dlatego nie są miarodajne? Zresztą niezły też dałeś przykład, w postaci skrajnej oceny Digital Spy. Średnia to takie 7/10 i na tyle - w porywach - gra podobno zasługuje.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym czytal recenzje np filmow, to pewnie nigdy do kina bym nie poszedl :)

Z tą różnicą ze bilet do kina kosztuje 12-15 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vulc nie napisałem, żeby te oceny zignorować tylko za bardzo się nie przejmować 70/100 spoko mogę zrozumieć ale 20/100 bo coś tam się Pan recenzent źle poczuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vulc nie napisałem, żeby te oceny zignorować tylko za bardzo się nie przejmować 70/100 spoko mogę zrozumieć ale 20/100 bo coś tam się Pan recenzent źle poczuł?

To jest jedyna taka ocena, więc robienie z niej jakiegokolwiek argumentu, nie ma żadnego sensu. Napisałeś "recenzjami", sugerując że reszta jest równie miarodajna co te 20/100. Akurat w przypadku tytułów VR w większości opinie są jak najbardziej właściwe - gry dostają noty 5/10, bo nikt nie stosuje taryfy ulgowej, z racji "nowej technologii". Co może tylko cieszyć.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo vr , to fakt nie jest to bóg wie jaki wypas, wiadomo ze kolejne generacje na pewno będą lepsze, ale to nie przeszkadza już teraz się dobrze bawić, pomimo tego ze nie jest to jeszcze dopracowane w 100%. Wszystko rozchodzi się o kasę, mozesz sobie na to pozwolić to bierz, będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyna taka ocena, więc robienie z niej jakiegokolwiek argumentu, nie ma żadnego sensu. Napisałeś "recenzjami", sugerując że reszta jest równie miarodajna co te 20/100. Akurat w przypadku tytułów VR w większości opinie są jak najbardziej właściwe - gry dostają noty 5/10, bo nikt nie stosuje taryfy ulgowej, z racji "nowej technologii". Co może tylko cieszyć.

To widocznie się nie zrozumieliśmy. Z tymi recenzjami gier na vr to będzie problem i to ogromny. Już teraz jest widoczny gdzie oceny są rozjechane. Także najlepiej przeczytać najlepszą/najgorszą/średnią recenzje i postarać się coś z tego samemu wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia:

 

1. Nie jest specjalnie wygodne trzeba się trochę namęczyć, żeby ustawić idealny komfort, a i tak po jakimś czasie skóra się męczy i dusi. Dodatkowo przy gwałtownych ruchach gogle zaczynają latać niezależnie od głowy, tak więc mocowanie mogliby zrobić trochę pewniejsze i stabilniejsze...

 

2. Jakość grafiki na poziomie N64... Jak oglądałem na YT gameplaye to jakość jest znacznie lepsza niż jak się patrzy w okularach. Na goglach wszystko jest o wiele bardziej rozmyte, a krawędzie obiektów jakby "obłe" nie wiem jak to dokładniej określić

 

3. Filmów się na tym oglądać nie da, bo jakość VHS

 

4. Ogólnie fajna zabawka, grałem w horrora until dawn rush of blood i zabawa była przednia pomimo niedociągnięć grafiki, tak więc to jest fajne wszystko zależy od gier, będąc w klatce z rekinami w PS WORLDS naprawdę się dało przestraszyć na pewno bym sie tak nie bal bez okularów, więc podoba mi się, że pomimo wszelkich niedociągnieć jest jakby większa imersja w graniu, a co za tym idzie frajda

 

5. Myślę, że to będzie miało przyszłość ale nie w tej rodzielczości i nie za taką cenę. Powinni dać ekran 4K zamiast 1080p i obraz byłby żyleta i filmy dałoby sie super oglądać. Moim zdaniem przy tym co te gogle oferują na chwilę obecną są warte max 500zł, a nie tyle co sobie sony za nie krzyczy

 

6. Głebia ostrości w grach praktycznie nie występuje. Jest tylko pierwszy plan, a wszystko za nim zamazane. Widać moc przerobowa PS4 nie daje rady i musieli to ograniczyć, ale w sumie nie jest to jakiś wielki mankamnet bo w 3D sie zupełnie inaczej gra i nie brakuje tej głębki tak bardzo jakby brakowało w 2D

 

7. Jest śmieszne dla osósb siedzących obok patrząc jak masz na sobie okulary i wywijasz rękami żeby dotykać naciskać wirutalne przedmioty itp

 

8. Grać można niby siedząc w miejscu, ale nie wystarczy lekko przechylać głową. Jeśli chcesz zobaczyć co się dzieje na scenie po prawo to trzeba praktycznie cały tułów mocno przekręcić, wiec trochę miejsca wokół siebie trzeba mieć, żeby o nic nie walnąć

 

9. Soczewki są praktycznie na wierzchu. Wielką tego wadą jest to, że dotykają rzęs lub okluarów. Kumpel nosi okulary i musi sie specjalnie martwić, żeby mu cyngle nie obijały o soczewki. Moim zdaniem powinny być nieco głebiej osadzone w obudowie gogli. Co prawda w PS VR jest regulacja, ale co z tego skoro najlepsza jakość i wrażenia są przy maksymalnie zbliżonych soczewkach do naszych oczu

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...