Forum PCLab.pl: Core 2 Duo E8400 podkręcanie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Core 2 Duo E8400 podkręcanie

#21 Użytkownik jest niedostępny   majki84 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Sierpień 2019 - 18:45

Odkopuję :-) chce przeczekać do przyszłego roku jak wyjdą next geny konsol i GPU od amd z rt w związku z tym i może ceny się ustabilizuja i wtedy kupię nowy sprzęt, a teraz chce zreanimować lekko sprzęt żeby cokolwiek włączyć z gier typu ostatnie tomb raidery nawet na minimum. Wrzuciłem narazie ssd crucial Mx500 500 GB na sata (ogranicza mnie sata 2,ale i tak styknie na ten czas) i wrzuciłem Windows 10 pro (kop niesamowity). Niestety pogubiłem jakimś cudem ustawienia biosu do stabilnego 3,8 GHz, więc teraz chcę zrobić 4 GHz, mam rewizje E0. Sprzęt w podpisie. Dorzucę jeszcze z 4 GB Ramu w 2 kościach i lepsze GPU. Ma ktoś jakieś ustawienia, bo połowy rzeczy już nawet nie pamiętam do czego są i co można wyłączyć (np to że proc ustawia sobie sam takty zależnie od obciążenia) a co włączyć. Ruszalem tylko napięcie CPU, nie ruszalem mostka północnego, ani nawet napięcia Ramu (mają gwarancję że idą na 1 GHz mimo że są 800 MHz nominalnie).

#22 Użytkownik jest niedostępny   agent_x007 

• Mad man with a box
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 18 Sierpień 2019 - 09:33

FSB = 445MHz albo 450MHz,
DRAM = 890MHz/900MHz,
CPU Vcore = 1,35V (więcej, jeżeli nie będzie stabilny [max. 1,45V]). 

Zwiększ DRAM Voltage do 1,9 - 2,0V, jak pamięć nie będzie stabilna przy tym taktowaniu (nie zapomnij sprawdzić opóźnień/timingów przed podniesieniem napięcia).

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2