Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Straight

Ochrona systemu windows - Darmowy Antywirus + Firewall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiegoś zamiennika dla Norton'a Internet Security ponieważ mam wersje 180 dniową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Comodo od wersji 8 nie zawsze działa prawidłowo. Njaprościej używać zapory systemowej.

 

Możesz wyłączyć reklamy w Pandzie (ustawienia ogólne - wiadomości Panda - off). Toolbary też możesz ukryć.

Świetny antywirus!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast + systemowa zapora + myślący użytkownik przed ekranem i klawiaturą. Od 8 lat (odkąd mam komputer do wyłącznego własnego użytku) 0 syfu w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast + systemowa zapora + myślący użytkownik przed ekranem i klawiaturą. Od 8 lat (odkąd mam komputer do wyłącznego własnego użytku) 0 syfu w systemie.

Wszystko tylko nie Avast :).

Ja też jestem myślącym użytkownikiem teraz korzystałem z NIS plus Hitman Alert więc komputer czysty tak zapytałem z ciekawości czy ktoś ma coś w zamian za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Poza kilkoma fałszywymi alertami nigdy nie miałem z nim problemów, ani pod względem wydajności, ani stabilności, ani wykrywalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Poza kilkoma fałszywymi alertami nigdy nie miałem z nim problemów, ani pod względem wydajności, ani stabilności, ani wykrywalności.

Ja miałem nie wykrył mi większości plików malware adware + zamulał komputer nie ten ale stary :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który program zabezpieczający daje możliwość testowania nieznanego programu w szczelnym wirtualnym środowisku - Comodo Firewall/IS,Antywirus.

 

Która aplikacja zapewnia ochronę sieciową i praktywną na najwyższym poziomie w oparciu o rzetelną reputację plików - Comodo.

 

Który antywirus posiada bardzo dobrą wykrywalność znanych i nieznanych zagrożeń, nie generując przy tym nadmiernej ilości fałszywych alarmów i nie obciążając znacząco komputera - Panda Free Antivirus.

 

à propos Avasta

 

Czyli Instalować Pandę + Comodo pytam bo nie wiem co robić a mam windowsa bez antywirusa, i czy jest to bardziej skuteczne (Panda) niż Norton bo o Firewall się nie boje :).

 

Edit : Panda zainstalowana instalką online ale pod koniec wywaliło jakiś błąd i przekierowało mnie do pobrania offline installera ale program jest uruchomiony i działa wiec co w takim razie reinstall czy zostawić to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panda Free jest skuteczniejsza od Nortona.

 

Najlepiej używać instalki Pandy offline z tego linku - klik.

Wyinstaluj i zainstaluj ponownie. Nie rezygnuj podczas instalacji z ochrony Web, która jest znakomita. Potem toolbary w przeglądarkach internetowych możesz wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś do darmowych nie mam przekonania, kilka razy mi się zdarzyło że wirus przeszedł na pendrivie i jakoś mnie to zraziło do nich, wolę zaiwestować i mieć dobrą ochronę, nie jestem jakimś mega zaawansowanym użytkownikiem żeby zawsze umieć przewidzieć czy jakiś program itp. może być zagrożeniem, a z mojego komputera korzystają też inne osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest wiele płatnych antywirusów dysponujących przeciętną lub nawet słabą skutecznością i zdarzają się też darmowe o wysokiej skuteczności. Antywirus, czy inna aplikacja zabezpieczająca, to nie samochód. Moze Ci się wydawać, ze jak zapłacisz, najlepiej dużo, to zapewnisz sobie super ochronę bez myślenia. Mylisz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele płatnych antywirusów dysponujących przeciętną lub nawet słabą skutecznością i zdarzają się też darmowe o wysokiej skuteczności. Antywirus, czy inna aplikacja zabezpieczająca, to nie samochód. Moze Ci się wydawać, ze jak zapłacisz, najlepiej dużo, to zapewnisz sobie super ochronę bez myślenia. Mylisz się.

Zgadzam się najlepszy antywirus to użycie mózgu.

A z programów to np Panda Free (ładnie działa :)) i do tego HitmanAlertPro i nic nie przejdzie lub Malwarebytes Anti-Malware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączenie myślenia + :

https://photos.google.com/share/AF1QipOvUwbwoP5iu931gkQkuce691kaRzk9gVqYvA_LL5zbAYz3qqlAwe525ryt18gp_g/photo/AF1QipNTTAPNyCVGa3nJQblubzDJlGTM9KapB_vofFE1?key=VGVrV1NfOWNUVlUtamt5VG5LUGYzSDlTbUtlV25R

 

Tyle i tylko aż tyle . Do tego oczywiście lustrzana kopia zapasowa systemu na zewnętrznym (lub wewnętrznym odłączonym) HDD .

Wirusy ? System ma 6 lat i tyle samo wirusa nie widziałem . Foldery przeglądarek ? MKLINK /D .

Programy antywirusowe to dla mnie darmozjady obciążające system . Jeżeli firmy je produkujące będą mi płacić za ich używanie to może wtedy zainstaluję , ale wyżej stawiam wydajność komputera więc i tak nic z tego nie byłoby .

 

P.S.

Komentarze typu : "Na pewno je masz tylko nie wiesz" można sobie darować . Już ja wiem najlepiej co mam albo i nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem trochę innego zdania. Uważam, że prawda stoi pośrodku.

Rozwaga i uważność, to podstawa, ale podobnie jak programy antywirusowe jest zawodna i w nadmiarze męcząca.

Kopie zapasowe trzeba mieć, ale nie uchronią one nas przed wszystkimi zagrożeniami. Najlepiej zastosować bardzo dobrą ochronę i być ostrożnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi to za interes skanować (~30 min) zarażony wirusami system jak mogę odzyskać go w 10 minut i mieć pewność , że "nic" nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co mi to za interes skanować (~30 min) zarażony wirusami system jak mogę odzyskać go w 10 minut i mieć pewność , że "nic" nie ma ?

 

Nigdy nie mam zarażonego systemu, choć zdarza mi się sporadycznie pobierać wirusy, a nawet je uruchamiać w wirtualnym środowisku.

Czy kopia zapasowa uchroni Cię przed phishingiem, spyware i keyloggerami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WINDOWS-owi i programom antywirusowym nie powierzyłbym ani 1 złotówki (UBUNTU - wypróbuj) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...