Skocz do zawartości
majkel84

[Wątek Główny] Intel Kaby Lake - siódma generacja Core

Rekomendowane odpowiedzi

Różnie, możesz occt, linx aida itp sprawdzać, ja kiedy starałem się znaleźć najniższe aby 4.5Ghz chodziło nie testowałem w tego typu programach.

Każdy z nich wywalał error po któtkim czasie, ale korzystam z takiego ustawienia już z miesiąc i jeszcze nigdy przy normalnym dla mnie (gry/net czasami krótkie przerobienie filmu) użytkowaniu komp się nie zawiesił=jest w pełni stabilny.

Odpalę OCCT i po 1min error. Takie programy mogą wymagać wyższego napięcia niż później do "normalnego" użytkowania bedzie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam podkrecony procesor na 4.8Ghz 1.270v temp na Fotris3 w wiedźmin 3 około 65 stopni skaczące do 87 stopni miejscami. Stabilnie testowany na grach już 5 godz. Nie wybija errorów, żadnych ścięć. Temp w normie jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cienka w nogach jest ta integra jak widać, tylko głupotą jest odblokowywać nie działający strap, przez co monitor przerzucał auto na 144Hz i była dupa, na pałę jakoś przeciągnąłem ten panel intela na drugi monitor i po przełączeniu 2 monitory hulają aż miło.

 

Nie zmienia to faktu że z tymi sterami coś jest nie tak, fakt że leciałem 3x DDU i różne wersje testowałem, nie zmienia to faktu że po włożeniu 980 Ti zaczęły się freezy arty bsody 0x116 czyli na pierwsze oko karta zdechła, A TU NIC BARDZIEJ MYLNEGO, przestało działać połowa oprogramowania, nie mogłem nawet media buildera wypalić na pena od softu do przywracania obrazu dysku, poznikały zaawansowane opcje bootowania, przywróciłem obraz systemu test wszystko działa jak złoto, także pie%#%#%le nie ruszam już tej integry póki nie potrzebuję :E W każdym razie wiem że jak bym chciał sprzedać kartę to nie muszę pakować jakiegoś starego pachruścia, bo integra zapewni mi podstawowe działanie w takich samych warunkach jak z GPU pomijając gry, także mogę spokojnie jakąś tam chwilę przeczekać, co mnie cieszy ;)

 

Sprawdziłem też OC z Palca 1150 MHz przetaktowałem na 1400 MHz przy napięciu offset + 0.325v.

 

zapewne tez dreczyla cie zmora 144Hz na srasusie , mój po przepięciu kabla z 1080 na Integrę nawet obrazu nie pokazał , joystik w monitorze bez reakcji czyli nie ma jak przstawic na 120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne tez dreczyla cie zmora 144Hz na srasusie , mój po przepięciu kabla z 1080 na Integrę nawet obrazu nie pokazał , joystik w monitorze bez reakcji czyli nie ma jak przstawic na 120Hz

 

Dokładnie tak, obraz pokazywał się tylko na drugim monitorze, długo walczyłem aż w końcu na pałę myszką grzebałem i wyciągnąłem panel na drugi monitor dałem 120Hz i wsio poszło.

 

Testował ktoś już może biosy 3401 na Asusach Z170, wedle changelog'a ma się wydajność poprawić, także zgłaszam się na pierwszego królika doświadczalnego, zrzucam obecną konfigurację biosu do pliku tekstowego i wjoo :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapis configu to podstawa , jak myślałem ze mam wszystko ogarnięte na pamięć a rzeczywistość zweryfikowała to inaczej ,tez jak królik tym razem na v9xx z270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DisconnecT

 

niestety dla maximusów jeszcze nie ma... nawet żadnej kolejnej bety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapis configu to podstawa , jak myślałem ze mam wszystko ogarnięte na pamięć a rzeczywistość zweryfikowała to inaczej ,tez jak królik tym razem na v9xx z270

 

Zawsze do tekstowego i .cmo zapisuje, jednak to drugie to chyba tylko dla picu, sygnatura biosu się zmienia i ustawień już nie przywrócisz, a plik tekstowy pomaga zwłaszcza w ustawieniu wentyli CPU/Chasis :E

 

@ DisconnecT

 

niestety dla maximusów jeszcze nie ma... nawet żadnej kolejnej bety

 

Do mojej już jest od 31 marca, w sumie nic się nie zmieniło, konfiguracja jak od jakiegoś czasu bez problemowa.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów mamw domu 6 procków i7 7700k i nie wiem który załadować do płyty roznia się datami stwierdziłem to po batch l704c177 do l704c153 jaki wybrać czy to się czyms rozni ?? lepiej się kręcą?? kto da szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batch batchowi nie równy, możesz gdzieś na necie poszukać i może znajdziesz kto na X batchu ile zrobił ale to nie znaczy że u ciebie będzie tak samo, może być albo lepiej albo zdecydowanie gorzej, płyta też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym lecz gościu wysyłał mojej i7 1,5 tygodnia po cztm zadzwonił ze sie zajebał z wysyłką i wysyłał mi 6x i7 7700k:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Asus kiedyś i wreszcie naprawi te komunikaty w czasie postu typu, reset biosu, memok, nowy CPU, bios zaktualizowany, tryb safe mode, bo dalej częśc tekstu się podwaja i robi się niezły kicz :E

 

Nowe biosy czynią cuda, niepodkręcalne moje pamięci właśnie ustabilizowałem na 3200 MHz CL15-18-18-30-1T :E Jeszcze męcze proca OCCT aby upewnić się że jest stabilnie na 4.8 GHz Cache 4.5 GHz i w sumie do 1080Ti styknie.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po aktualizacji uefi w asrocku z270 mitx uzyskałem stabilne 4.9 na 1.320V. 30min test w occt z temperaturami poniżej 85 stopni na h80i v2. Niestety stabilnego 5GHz na napięciu w przedziale od 1.330 do 1.350 nie mogę uzyskać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.380 i od tego bym zaczynal zabawe z procem na piatke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki max na powietrzu po delidzie? Oczywiście tempy w miarę rozsądne( ~80-90C?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dominix1910

 

ja puszczałem 52x z 1.41V ale tylko cinebencha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe biosy czynią cuda, niepodkręcalne moje pamięci właśnie ustabilizowałem na 3200 MHz CL15-18-18-30-1T :E Jeszcze męcze proca OCCT aby upewnić się że jest stabilnie na 4.8 GHz Cache 4.5 GHz i w sumie do 1080Ti styknie.

 

u mnie zmiana na gorsze. Bios 906 niestety nie pozwala na osiągnięcie 4000 a 3866 często wita mnie kodem 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze czy źle ale wklejam...

 

Bios 1.25V

 

Pamięci bidulki bo tymczasowo 2133 cl15 a nie chce mi się już bawić...

 

Na co dzień 4.5@1.1V

 

Procek oczywiście skalpowany...nie wiem co było wcześniej ( poza wielkim wybuchem ) bo kupiłem po skalpie...

 

 

 

 

60779c1bb6fa.jpg

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale jest bez papierów/gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprzedaje, bo słabo się kręci. Po co inaczej otwierać pudełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisał, że otworzył tylko do zdjęć. Przecież nie zmyśla :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to był montowany w gniazdo bez zapinania blaszki dociskowej wink.gif ( została zdemontowana) widać liczne ślady, które pozostawiły piny sockietu smile.gif dobrze, że zrobił tak wyraźne zdjęcia szczerbaty.gif sprawę załatwił dobrze dokręcony radiator, czy blok LC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to był montowany w gniazdo bez zapinania blaszki dociskowej wink.gif ( została zdemontowana) widać liczne ślady, które pozostawiły piny sockietu smile.gif dobrze, że zrobił tak wyraźne zdjęcia szczerbaty.gif sprawę załatwił dobrze dokręcony radiator, czy blok LC

 

Ja tam widzę podejrzane ślady na IHS, od pinów wcale - wrzuciłbyś fotkę z zaznaczoną częścią zdjęcia o której mówisz?

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...