Skocz do zawartości
majkel84

[Wątek Główny] Intel Kaby Lake - siódma generacja Core

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że wiele wydajniejszy niż skylake nie będzie, ciekawe jakie u nas będą ceny, bo to jest właśnie rzecz, która przemawia do mnie za czekaniem na Kaby vs branie 6600k.

Na obniżenie ceny ma co liczyć. Ni zdziwię się gdy będą podwyżki. Ceny w PL są na poziomie EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle liczę na obniżkę cen 6600K, a czekam z ciekawością ile będzie kosztować 7600k i z270 mobasy.

Bo jak 5% wydajniejszy zestaw ma kosztować 300zł więcej, to ja podziękuję :E

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam wydajność zbytnio nie interesuje bo i tak po przesiadce z obecnego procka ją odczuję, bardziej jestem ciekaw jakie nowości wniesie sam układ Zxx, na przykład:

- czy na płytach nie będzie tych archaicznych gniazd USB 2.0 (ile 3.0/3.1/C),

- ile pełnych PCIE 16x będzie,

- złącz dysków M.2

- jakieś nowe układy dźwiękowe

- no i oczywiście potencjał o/c bo przy planach zakupu 7700K będę chciał osiągnąć stabilne 5.0Ghz

 

Interesujące jest też czy pierwsze rewizje 7700K będą dobrze się kręciły, a same płyty na układach Zxx, w 100% dopracowane :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ile pełnych PCIE 16x będzie,

Oczywiście że jedno. Procek dostarcza tylko 16 linii PCIe (które można dzielić), a z chipsetu można wyczarować max 4 linie na jedno urządzenie.

 

- złącz dysków M.2

Na upartego można by na Z170 mieć i ponad 10 gniazd M.2 - 3 z PCIe procesora, 2 z PCIe chipsetu, a od groma więcej ze zwykłym M.2 SATA z chipsetu i dodatkowych kontrolerów.

Zależy o co pytasz, czego potrzebujesz, i czy chcesz po tym intelowego raida cisnąć. Bo nawet teraz masz na Z170 do 3 slotów PCIe M.2 do RAID'owania, ale wtedy wszystkie SATA przestają działać :E

 

- jakieś nowe układy dźwiękowe

Tutaj chipset nie ma nic do rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jakieś nowe układy dźwiękowe

Ja poproszę, jeśli można AIM SC808 w płycie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chipset nie ma nic do rzeczy...

Wiem, ale już nie chciałem tego rozbijać na kolejne zdanie.

 

Ja poproszę, jeśli można AIM SC808 w płycie :lol2:

Jestem za!, pisz petycję do producentów płyt :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za!, pisz petycję do producentów płyt :exclam:

To był chyba raczej sarkazm...przeczytaj wątek o tym AIMie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był chyba raczej sarkazm...przeczytaj wątek o tym AIMie...

Tylko luźny żart i nie miałem na myśli usterkowości tylko jakość dźwięku. Dopisał bym "sarkazm" by nie było wątpliwości ;)

 

*Gdyby to było realne to oczywiście prosił bym o AIM bez sprzętowego trolla, który siedzi w obecnym wydaniu karty.

Domniemywam że technicznie jest to wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był chyba raczej sarkazm...przeczytaj wątek o tym AIMie...

Nie inaczej, ale jestem ciekaw czy dadzą coś innego niż Realtek ALC1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej pory nie dawali? Poświęć parę minut to się przekonasz, że nie tylko rozwiązania all in one są stosowane na płytach i to od wielu lat.

 

Jeżeli chodzi all in one to nic lepszego jak alc1150 raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że dawali to i dadzą, ale czy nie mają czegoś ciekawszego lub gorszego aby tylko było. Jest to dla mnie interesujące, bo zależy czy nabędę osobny układ czy zostanę ze zintegrowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wccftech.com/intel-kaby-lake-core-i5-7600k-review/

 

Recenzja to za dużo powiedziane.

 

Wklejam co ważniejsze kwestie.

 

....Other updates include a new Intel HD 630 chipset. The new graphics chip will feature 24 execution units and would be slightly faster compared to HD 530 due to increased clock speeds achieved on 14nm+.

 

.....Another thing to note is that Kaby Lake K-Series would be featuring a heatsink that will be soldered using TIM and not cheap materials. This will allow better heat conductivity between the CPU die and the thermal surface.

 

..... In all benchmarks, the Core i5-7600K had a decent lead over the Skylake based processor. The lead falls around 9-10% but that only comes from the clock increase. IPC (Instructions Per Clock Cycle) are the same as Skylake and show a 1% increase.

 

 

....We should expect that IPC lead to remain at a minimum for the 2 years that are to come. Cannonlake, the follow up to Kaby Lake will be based on 10nm but its architectural hierarchy would be similar to Skylake so don’t expect massive gains until Ice Lake.

 

....

On the power consumption side, Kaby Lake has the same power package as Core i5-6600K which is a good thing since it has increased clock speeds. However, the voltage readings are a bit high. This leads to 3-5W higher power consumption in full load. Temperatures are stable around 46C at full load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skylake Refresh? :E

 

Nie no, musieli poprawić lukę, i kompletnie uniemożliwić non-k OC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś planuje przesiadkę z intela drugiej generacji (via Ja), to taki KabyLake jest jak poranna świeża bułeczka lub chrupiący chleb :E, ale dla kogoś kto ma 6700/6600K to żaden interes w przesiadce, chyba że nowe procki okażą się tak samo dobrze podatne na o/c jak Sandybridge.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle.

To to samo co skylake wydajnościowo. Ciekawe czy chociaż OC będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no, musieli poprawić lukę, i kompletnie uniemożliwić non-k OC!

 

Dokładnie to miałem napisać... Prawda jest taka, że jakby byli uczciwi i honorowi to wydaliby to jako 6-tą generację. Jako 6700k+ i 6600k+ Nadal byłoby kontrowersyjnie, ale przynajmniej do przegryzienia. Teraz pomyślcie, że z wielkimi łaskami kilkanaście podstawek pod Skylake jest już kompatybilne z Kaby Lake. W sumie wiadomo już dlaczego. Aż tak po bandzie nie mogli pojechać.

 

Teraz ciekawi mnie kwestia temperatur takich wyżyłowanych do 4.5 Ghz 7700k. Adaptive mode ile będzie bił? 1.45V? Glut dalej obecny... Rozrzut jakościowy pewnie też.

 

Mam tylko nadzieję, że będzie więcej "szczęśliwców" ( w ogóle nie wiem jak można mówić o liczeniu na szczęście wydając 2 tys zł na procesor w dniu premiery ) którym 7700k będzie potrafił podnieść Windowsa przy 4.6 Ghz na V core 1.180 jak moja sztuka. Wg. mnie wyjątkowo "szczęśliwa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wccftech.com/intel-kaby-lake-core-i5-7600k-review/

.....Another thing to note is that Kaby Lake K-Series would be featuring a heatsink that will be soldered using TIM and not cheap materials. This will allow better heat conductivity between the CPU die and the thermal surface.

 

Ola boga, kto to pisał? Heatsink to o ile mi wiadomo chłodzenie a IHS czyli Integrated Heat Spreader to "czapka" no ale jak ktoś chce sobie przylutować chłodzenie do procesora to proszę, droga wolna :E Generalnie chyba nawet lutowany do procesora IHS nie będzie w stanie mnie przekonać do zmiany procesora biorąc pod uwagę, że po testach w takim RoTR stwierdziłem, że spadki poniżej 60 FPS owszem występują ale są one jednorazowe, trwają dosłownie sekundę i są w tych miejscach gdzie gra po prostu doczytuje kolejną część mapy i to na i5 2400 bez jakiegokolwiek OC. GTA V też śmiga w 60 FPS, wystarczy tylko odpowiednio ustawić paski. Generalnie w typowo domowych zastosowaniach skok wydajnościowy jest zdecydowanie zbyt mały w porównaniu do kosztów zmiany platformy aby się w to bawić. Już nie wspominając już o tym, że pokaźne inwestowanie w 4 rdzenie mając obecnie wystarczający procesor to straszna głupota bo w niektórych portach z konsol pod Directx 12 już zaczyna być widać różnicę po uruchomieniu gry na sześciu rdzeniach. Podsumowując powiem tylko tyle, że mój i5 2400 przeżył już 3 karty graficzne (końcówkę GTX 260, GTX 470 i GTX 770), obecnie przeżywa czwartą (GTX 1070) i w tym tempie może przeżyć nawet piątą :E Jak tak pójdzie to proca zmienię dopiero jak wyjdą next geny z jakimś prockiem na poziomie :lol2:

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lut zamiast gluta będzie tylko w wersjach K ?

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to właśnie wygląda, dobrze, że chociaż w K bo to co intel ostatnio wyprawiał to była istna kpina. Procesor cienki jak gazeta, glut pod czapą, rozdzielanie procesorów na podkręcalne i niepodkręcalne.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy siedzą na I5/I7 serii 2xxx i następne, powinni czekać na następną generację, czyli procesory 6/8 rdzeniowe. Wymiana na Haswell, Skylake czy Kaby Lake nie ma sensu. Lepiej zainwestować w grafikę lub SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się w końcu zdecydują co siedzi pod tą czapą bo w bardzo zbliżonym czasie pojawiły się dwa sprzeczne artykuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...