Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GPHero

BAN - zastrzeżenie do moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o wyjaśnienie od kiedy propozycja (oferta) zakupu jest "Komentowaniem cen"??

Zaskoczył mnie fakt nałożenia na mnie miesięcznego bana za:

 

@up

to nie mijesce na dyskusje.

 

@sprzedający

goodramy były wczoraj po 250, biorąc pod uwagę że to używka bez gwarancji - może jakieś 170-180?

 

Może komuś nie w smak taka oferta, jednak nadal pozostaje ofertą..

Pan B166ER http://forum.pclab.pl/user/5916-B166ER/ jednak uważa inaczej i Banuje.

 

http://forum.pclab.pl/user/532193-yampik/

 

 

Panowie bez żartów - bo mam wrażenie że ktoś tu przyszedł z bencha... :/

 

Swoją drogą fajnie byłoby gdybym mógł zobaczyć za co dostałem bana z konta na które je dostałem i mieć możliwość skontaktowania się z administracją bez konfiguracji konta w "ałtluku".

 

/edit

jeszcze plusik za stronniczość dla moda, założyciel tematu nie dostał warna za

Cebula musi obejść się smakiem.

Obie sztuki sprzedane.

Temat do zamknięcia.

Kolega?

 

Proszę o zdjęcie bana,

pozdrawiam yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była oferta? :E Szczerze mówiąc pewnie w tej sytuacji sam zawiesiłbym ci konto, bo z tego posta jednoznacznie to nie wynika, a patrząc na historię w twoim logu - no cóż... Może się B166ER zlituje, ale to tylko od niego zależy.

 

Co do banowania które uniemożliwia zobaczenie za co dostało się bana to jestem jego przeciwnikiem i wolę zawieszanie konta, ale czasami na niektórych nic innego po prostu nie działa, więc doskonale to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
/edit

jeszcze plusik za stronniczość dla moda, założyciel tematu nie dostał warna za

 

Cytuj

Cebula musi obejść się smakiem.

Obie sztuki sprzedane.

Temat do zamknięcia.

 

Kolega?

 

Proszę o zdjęcie bana,

pozdrawiam yampik

Dostał przecież...

 

A Ty za

 

B166ER Notatka dodana 18 Październik 2016 - 13:16

Dodano poziom ostrzeżeń http://forum.pclab.p...st__p__14335347

Komentowanie cen. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ to konto syna - chyba ma prawo ząłożyć ;)

jak inaczej się skontaktować?

 

@mav - tak to była oferta. za niskie są zabronione? sprzęt bez gwarancji z drugiej ręki. niektórzy mają mozliwość np. odliczenia Vatu i gwarancja jest dla nich także coś warta - więc nie bardzo rozumiem zdziwienie.

swoją drogą akurat Ty nie jesteś autorytetem w takiej kwestii :) tak samo jak kolega sypałeś wybiórczo warnami/banami niby "pomyłkowo" dając mi nawet bana na stałe... (zamiast 7 dni)

 

czy to zawieszenie czy ban/tempan - zwał jak zwał, wg mnie powód powinien być widoczny - bo nawet nie bardzo wiedziałem za co go dostałem...

 

 

Dostał przecież...

 

A Ty za

 

B166ER Notatka dodana 18 Październik 2016 - 13:16

Dodano poziom ostrzeżeń http://forum.pclab.p...st__p__14335347

Komentowanie cen. :(

 

 

wcześniej nie było widać ostrzeżenia - sprawdzałem - musi się nanosić z opóźnieniem

 

/edit 18:09

czy zdejmie mi ktoś tego bana? czy olewka? za niska propozycja nie powinna być uważana za komentarz.

w handlu tak się właśnie targuje - dam 100 mniej bo ma ryskę. (czy już nawet nie można w propozycjach cenowych używać liter? tylko np. "150?")

 

:):)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na okrągło cebulaczysz w dziale i jeszcze zdziwienie, że w końcu się doigrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Kolego Użytkowniku że nie widzisz Swej winy. :(

Jak również faktu że zostałeś potraktowany stosownie to Twego postępowania.

 

"asus matrix jakiś czas temu nowy kosztowął 1749 zł.

kolega co na olx wystawia za 2500 zł to nie z konia a z 11 piętra spadł :D

za 1850 zł mozna kupić 1070 nierefa."

 

Nie wnikam w słuszność komentarzy a jeno trzymam się regulaminu.

Może Ty w Swoich tematach (dział "Sprzedam") uznałbyś za troskę o kierunek ludzkości tego typu komentarze. Widać jednak ci od tworzenia regulaminu mieli podejście inne. :|

Prywatnie to mi ten dział nawet nie pasuje. :|

 

Zawsze sądziłem że PCL to miejsce do dzielenia się wiedzą i niesienia pomocy kiedy nadchodzą wątpliwości a nie kupczenia. ;)

 

Podtrzymuję decyzję i sądzę że liczysz na "lepsze" traktowanie za podniesienie krzyku.

Odpowiadam - "ni ptaszka"

Nie ma pomyłki czy przesady w mojej ocenie.

Oddaję się ewentualnie pod ocenę innych modów i przyjmę ich zdanie jak przykazuje się.

 

Wszystkiego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym zdziwiony gdybym dostał za coś, gdzie faktycznie poleciał "pocisk" o cenę. Dostałem natomiast "dla zasady" za poprzednie przewinienia.

Kto dał Ci prawo bycia wyrocznią ile co ma kosztować? Skoro nie mi oceniać że coś jest za drogo wystawione (bo się za to warnuje/tempuje/banuje) to dlaczego Ty możesz ocenić że ktoś proponuje za mało?

 

Nie liczę na lepsze traktowanie - bo czytając Twoje posty od początku wiedziałem, że jesteś kimś kto nie przyznaje się do błędów. Wiedziałem że nawet gdybyś dostał czarno na białym swój błąd - to nic byś nie zmienił. Bardzo mi się podoba że nazwałeś to co zrobiłeś "swoją oceną" - szkoda tylko że przy przepisach/regulaminach nie ma miejsca na oceny. Coś albo jest przewinieniem albo nie. W miejscu gdzie jest pole do "oceny" - zasady od zawsze nakazywały działanie na korzyść "oskarżonego/pokrzywdzonego" (czy jakkolwiek inaczej to zwał).

 

Przytoczyłeś mój komentarz do 980ti w kosmicznej cenie, jak dobrze pamiętam to ktoś wystawiał 980ti za 2200/2300 i pisał że na olx chodzą po 2500 - w momencie gdzie taniej można było kupić nową 1070.. Za takie coś powinien być BAN. Ostatnio ktoś wystawiał używaną 980kę za 1500 zł. Wielcy tego forum piszą "cebula" a zapomnieli kto to "Janusz". Nie zmienia to faktu, że przytoczona wypowiedź była bezsprzecznie komentarzem - w przeciwieństwie do tej za którą dostałem nagrodę.

 

Sądzę że mogę zaproponować w miarę ciekawe rozwiązanie takowego tematu. Proponuję w dziale "sprzedam" założyć np. jeden temat zbiorczy "opinie o ofertach". Coś podobnego funkcjonuje na benchu do "okazji cenowych". Być może taki temat dałby szanse na to żeby np. świeższy użytkownik nie zapłacił za coś 2x tyle i żeby był porządek w tematach sprzedaży.

 

Na okrągło cebulaczysz w dziale i jeszcze zdziwienie, że w końcu się doigrałeś?

 

Nazywaj to jak chcesz, takim sposobem złożyłem mój sprzęt pewnie za 50% tego co Ty swój :)

Szanuję pieniądze bo sam je zarabiam a nie jak połowa "wyzywających od cebul" która dostaje po 3k na nową grafę od mamy i taty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywaj to jak chcesz, takim sposobem złożyłem mój sprzęt pewnie za 50% tego co Ty swój :)

Szanuję pieniądze bo sam je zarabiam a nie jak połowa "wyzywających od cebul" która dostaje po 3k na nową grafę od mamy i taty.

Wybacz, ale prezentujesz żenujący poziom argumentacji, wręcz piaskownica.

 

Wątpię żebyś kupił 1070 za 1230zł, ale temat i tak jest nie o tym, bardzo dobrze ja i Ty wiemy, że tego co komentujesz i tak kupić nie miałeś zamiaru bo jesteś jednym z tych co za cel obrali sobie rozpieprzanie tematów w dziale sprzedam. Pisanie, że coś było można kiedyś kupić taniej bo BYŁA wyprzedaż jest właśnie rozwalaniem tematów i cebulactwem, którego już znieść się nie da w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze daj sobie spokój. Jestem co prawda szarym użytkownikiem forum ale jestem zdania że zasłużyłeś na karę za komentowanie/spekulowanie cen, zwłaszcza że nie był to Twój pierwszy występek patrząc na historię ostrzeżeń.

Jakieś pytania/uwagi do sprzedającego? Proste, słać prywatną wiadomość.

Regulamin jest tutaj. Punkt 1a.

Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu Chryste Pecelabowski, te wątki tylko pokazują mizerność intelektualną miałczących (dalej, sfosz się), którzy tego nawet nie widzą...

Regulamin mówi, że nie wolno klepać postów pod ofertami? Tak, czy nie?

Czy wypisywanie czegokolwiek pod ofertą to komentarz? Tak, czy nie?

Zamiast marnować czas na "ratowanie biednych nieświadomych przed pomyłką drogich zakupów" wyjdź z internetów i zacznij się zajmować własnym życiem. Masz jakieś? Tak, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kowal

1230 - nie, 1850 brutto co daje 1500 netto - przy np. posiadaniu firmy

Co do oferty "była" - nie piszę o czymś co było rok temu, tylko dzień temu i najprawdopodobniej nadal w chwili pisania posta - ale jak słusznie wspomniałeś - nie to jest tematem "dyskusji"

 

"może jakieś 17-180?" byo propozycją z mojej strony - ale przecież każdy oprócz mnie wie lepiej jaki miałem zamysł

 

@som

To czy był to pierwszy czy 10 raz nie zmienia faktu, przylepić jakąś łatkę jest łatwo - natomiast nie zawsze słusznie.

 

@jagular

"Mizernością intelektualną" są zazwyczaj przytyki do intelektu, inne nawet radykalnie odmienne zdanie może być źle postrzegane, natomiast pierwsze słyszę żeby było wykładnią intelektu rozmówcy.

W nawiązaniu do Twojej wypowiedzi - żaden temat w dziale nie powinien mieć ani jednej odpowiedzi - a tego jakoś nikt nie pilnuje. Moje życie prywatne jest moją sprawą a zakładam że jest ciekawsze niż Twoje. To że chcę dokupić np. kolejny SSD i mi się nie śpieszy (więc nie muszę przepłacać), nie znaczy że nie robię nic innego.

 

 

 

analizując regulamin działu faktycznie złamałem 3 punkt, propozycję podałem w temacie zamiast przez PW - co zaowocowało 30 dniowym banikiem - dziękuję za uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...zignorowałbym ten wątek, gdyby to nie było aż tak bardzo żałosne.

Spójrzmy: wielokrotnie byłeś upominany i nie byłeś w stanie wyciągnać z tego jakichkolwiek wniosków. Teraz strzelasz fochem i sprzedajesz tutaj tak niewiarygodnie tanie teksty, że czuję się jakbym czytał tłumaczenie się jakiegoś bota sprzed lat. Lub dziecka do lat 8-miu. Jak to ma świadczyć o możliwościach intelektualnych, co? Co mamy sobie pomyśleć?

Oczywiście, że twoje życie jest twoją prywatną sprawą. Zasugerowałem żeby się nim zająć, zwłaszcza skoro jest tak ciekawe. No chyba że ta cała ciekawość i pozytywne emocje to granie rycerza Don Kichota na jakimś forum dyskusyjnym. Wtedy nie, nikt się na to nie nabierze że to może fascynować.

 

Reasumując, albo się dostosuj, albo licz na miękkich moderatorów, którzy dalej będą generować kolejne wpisy w logu ostrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jagular

 

Ręce mi opadają. Wyciągasz jakieś śmieszne wnioski. Załóż tylko jedną rzecz - że faktycznie chciałem kupić dysk.

A za jakie pieniądze, to moja sprawa.

 

Z braku laku robisz wywody osobiste - a dla mnie to jest dno i "mizerność intelektualna". Nie mam zamiaru pisać tu swojej biografii. Mam nadzieję że Ty masz na tyle "ciekawe życie" że nie wypowiadasz się tu z braku lepszego zajęcia :) Bo niestety na to mi wygląda.

 

Czym Twoje posty w tym temacie różnią się od komentowania mocno przesadzonych cen? Mają na celu coś oprócz sprowokowania lub obrażenia?

 

Moja poprzednia wypowiedź miała być zakończeniem tematu (z mojej strony) - więc o ile nie masz do napisania czegoś, co nie byłoby powtórzeniem Twoich dwóch poprzednich postów - możesz sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym Twoje posty w tym temacie różnią się od komentowania mocno przesadzonych cen? Mają na celu coś oprócz sprowokowania lub obrażenia?

Czym się różnią? Komentowanie w dziale sprzedam stoi na bakier z regulaminem, czego dalej nie jesteś w stanie objąć skupiony na własnej osobie i własnych potrzebach zaistnienia w internetach.

 

Zakładam że wątek też pokazuje drugą stronę: moderatorów i ich właściwe (?) podejście. Jesteście pewni że ten osobnik jest w stanie się "zresocjalizować"? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat, bo aż nie mogę na to patrzeć. Użytkownik GPHero zostaje zbanowany za multikonto. Jeśli posiada Pan obiekcje co do moderacji, proszę o skontaktowanie się bezpośrednio z administracją.

Komentowanie w dziale Sprzedam jest niedozwolone, gdzie nie jest ważne w jakim celu post powstał (każdy swój rozum ma) i będzie to odpowiednio "nagradzane" bez wyjątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...