Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

@Up Obstawiam, że 1070 spokojnie sobie poradzi w 30fps/4k i ustawieniach wyższych niż konsolowe. W końcu na Xbox One X ta gra lata w natywnym 4k przy GPU pokroju RX 480/gtx 1060

A o problemie z przepięciem kabla HDMI nie będę się rozpisywał :E

 

Choć większość tu narzeka na mydło na ps4. Natywne 1080p piksel w piksel na matrycy powinno być ostrzejsze.

Sprawdzałem RDR2 na natywnym 1080p vs szachownica 4k. Gorzej wygląda w fullHD.

Szachownica jest robiona z 1920x2160 czyli nawet więcej renderowanych pixeli niż pctowe 1440p. Problemem był i jest zastosowany rozmydlający AA. I tutaj mam nadzieję, że popracowali nad metodą wygładzania krawędzi bo jak nie to to będzie to samo mydło na PC jak i na ps4 pro. Oczywiście w 4k można sobie pozwolić na wyłączenie AA i cieszyć się obrazem jak żyleta, to jednak grający w 1440p czy 1080p mogą mieć spory problem z mydłem jeśli nic się nie zmieni w tej kwestii w wersji PC.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem RDR2 na natywnym 1080p vs szachownica 4k. Gorzej wygląda w fullHD.

Szachownica jest robiona z 1920x2160 czyli nawet więcej renderowanych pixeli niż pctowe 1440p. Problemem był i jest zastosowany rozmydlający AA. (...) grający w 1440p czy 1080p mogą mieć spory problem z mydłem jeśli nic się nie zmieni w tej kwestii w wersji PC.

Sprawdziłeś - wiesz. IMO sporo cyrków zawsze i wszędzie jest z kombinacjami większe na mniejszym, mniejsze na większym ( innych oszukiwanek).

Ja jestem "fanem" wyświetlania 1:1, piksel w piksel, natywna renderowania w natywną matrycy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rdr2 masz szachownicę na prosiaku. Oczywiście, że najlepszą opcją jest natywna rozdzielczość, gdy jest ona w miarę wysoka, ale jak mam wybierać 1080p vs szachownicę 4k robioną z ~4miliona renderowanych pixeli(czyli poziom trochę wyższy niż pctowe 2560x1440) vs 2 miliony w 1080p to wiadoma sprawa.

 

Największym problemem w wersji ps4 pro był sam rozmydlający AA, a nie rozdzielczość. Więc powtórzę, liczę na to, że w wersji PC dopracują lub zaoferują inne lepsze metody wygładzania krawędzi bo jak nie to dalej będzie mydło z włączonym AA, a bez AA na niskich rozdzielczościach nie będzie wygładzania krawędzi.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu, na PS4 PRO mam to na tv 55 cali z HDR

 

WOW... ja na PC też mam wszystkie gry na 55 calach i to nawet bez przepinania kabli (taki tam "monitor") ;)

 

@Up Obstawiam, że 1070 spokojnie sobie poradzi w 30fps/4k i ustawieniach wyższych niż konsolowe. W końcu na Xbox One X ta gra lata w natywnym 4k przy GPU pokroju RX 480/gtx 1060

A o problemie z przepięciem kabla HDMI nie będę się rozpisywał :E

 

No dokładnie :D

 

Już nie mogę się doczekać aż odpalę to "wymaxowane" na PC w 4K z HDR :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR2 na PS4 Pro jest wybitnie rozmazany i zamglony. Przeszedłem całe RDR2 na tej konsoli i to czasami potrafiło zirytować. Wiem że wersja na PC będzie po prostu petardą w porównaniu na PS4 Pro.

Oczywiście i tak graficznie RDR2 na konsoli to orgazm wizualny, ale na PC to będzie inny level.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR2 na PS4 Pro jest wybitnie rozmazany i zamglony.

 

Dokładnie aż przykro mi się robiło kiedy widziałem screeny z XOX ONE X - gra na "Prosiaku" to było kaleczenie tego tytułu :kwasny:

 

Oczywiście ostrość w TV odpowiednio podbita ale to takie zapychanie dziury w statku papierem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę offtopic, ale na pewno będę chciał podpiąć kompa pod tv 4k z okazji rdr2 choćby żeby pokaz slajdów pooglądać... Czy hdr powinien działać sam z siebie? 4k60Hz leci po hdmi, ale co z hdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy hdr powinien działać sam z siebie? 4k60Hz leci po hdmi, ale co z hdr?

 

HDR sam z siebie będzie działać, ale w 60k/s w chroma 4.2.2 albo na 8 bitach i pełnym RGB lub pełny HDR w 10 bitach i pełnym RGB, ale przy 30k/s. Wszystko zależy od TV jak dobrze sobie radzi z przetwarzaniem obrazu i jak go dekoduje.

 

dQfA610.jpg

 

ZZz8Gu5.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR2 na PS4 Pro jest wybitnie rozmazany i zamglony. Przeszedłem całe RDR2 na tej konsoli i to czasami potrafiło zirytować. Wiem że wersja na PC będzie po prostu petardą w porównaniu na PS4 Pro.

Oczywiście i tak graficznie RDR2 na konsoli to orgazm wizualny, ale na PC to będzie inny level.

Tak jest, ale tak to jest jak człowiek się przyzwyczai do natywnego 4k, albo chociaż dobrej szachownicy bez rozmydlającego AA jak w np. GoW. Natywne 1080p w RDR2 i tak jest jeszcze bardziej rozmydlone :E niż szachownica 4k z tym rozmydlającym AA co zastosowali również w wersji 1080p.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od wielu miesięcy jest naprawiony. Sam już nieraz grałem z patchem naprawiającym HDR i to świetne oświetlenie dopiero nabiera rumieńców. Całkiem inna gra z HDR :D

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od wielu miesięcy jest naprawiony. Sam już nieraz grałem z patchem naprawiającym HDR i to świetne oświetlenie dopiero nabiera rumieńców. Całkiem inna gra z HDR :D

A ja nie mam hdr!

... idę do domu mad.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie oleda 55" w pakiecie razem z tą grą, wrażenia z ogrywania RDR2 będą x4 :D wypas modele jak C9 od LG masz już za ~6k pln, a inne trochę bardziej okrojone z np. HDMI 2.1 czy VRR masz za ~5k pln i poniżej. A jakość obrazu i tak petarda.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to w końcu jest z tym HDR? Z tego co się dowiedziałem z filmiku Vincenta Teoh (hdtvtest) to HDR jest poprawiony ale dalej nie jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są gry z lepszą implementacją HDR. Ale RDR2 po patchu to i tak jest czołówka, a HDR sporo wyciąga z tego pięknego oświetlenia w tej grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są gry z lepszą implementacją HDR. Ale RDR2 po patchu to i tak jest czołówka, a HDR sporo wyciąga z tego pięknego oświetlenia w tej grze ;)

Ciekawe jak by to wyglądało z HDR na Samsung QLED 8K 55" taki jest najmniejszy, ma jakeiś Quantum HDR czy coś podobnego, ale kosztuje 20k zł. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to w końcu jest z tym HDR? Z tego co się dowiedziałem z filmiku Vincenta Teoh (hdtvtest) to HDR jest poprawiony ale dalej nie jest idealnie.

 

Jest tak jak mówią a oni akurat znają się na tym jak mało kto

 

https://www.youtube.com/watch?v=tQ-Sj37cgWc

 

ale na PC ma być lepiej (oby).

 

po patchu to i tak jest czołówka

 

Nie jest, czołówka to cały czas Gran Turismo Sport albo Gears 5 już Assassin's Creed Odyssey ma lepiej zrobiony HDR od RDR2 po Patchu

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up od maja już wprwadzili różne poprawki do pierwszego patcha HDR jaki jest pokazywany na tym filmiku. Odpal na ps4 pro/Xbox X i sprawdź.

 

Ciekawe jak by to wyglądało z HDR na Samsung QLED 8K 55" taki jest najmniejszy, ma jakeiś Quantum HDR czy coś podobnego, ale kosztuje 20k zł. :E

 

Ma quantum dot(kropki kwantowe). Chodzi o kolory. O wersji 55" tego najnowszego modelu nic nie wiem, 65" ma 480 stref i wersja z 2018 roku kosztuję nawet poniżej 10k. Realnie dobija do ~1800nit i jest w stanie przetworzyć wyjście materiału źródłowego HDR zmasterowanego dp 4000nit.

 

Ale i tak dla wizualnego maxa polecam oleda gdzie każdy jeden pixel świeci swoim światłem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam paląca sprawa dla bojowników DRM? Będzie Denuvo? Będzie bojkot? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by to wyglądało z HDR na Samsung QLED 8K 55" taki jest najmniejszy, ma jakeiś Quantum HDR czy coś podobnego, ale kosztuje 20k zł. :E

 

Jak kupa bo przy wysokiej jasności nie ma czerni i robi się mleko gdzie na OLED jest idealnie

 

https://www.youtube.com/watch?v=3ADEzhj6StM

 

co z tego że w błysku przez chwilę będzie jaśniej jak robi się szarówka z sporym efektem halo (poświata) :E. Szajsung się ratuje tymi QLED'ami bo nie jest jeszcze gotowy na własny QD-OLED ale już likwidują fabryki LCD i inwestuje w własne OLED'y.

 

Potężna inwestycja Samsunga w technologię QD-OLED!

 

Samsung ma zainwestować 11 miliardów dolarów w nową fabrykę QD-OLED w Korei. Doniesienia pochodzą z jednego z tamtejszych dzienników ekonomicznych. Według nich w przyszłym miesiącu firma oficjalnie potwierdzi inwestycję. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o tym, że już wkrótce ma zapaść decyzja Samsunga w sprawie uruchomienia produkcji paneli QD-OLED (tzw. Project C). Linie produkcyjne LCD miałyby systematycznie ograniczać produkcję, a Samsung miałby w dalszej przyszłości przestawić się wyłącznie na matryce typu QD-OLED.

 

Plany Samsunga umotywowane są zaciekłą konkurencją ze strony chińskich producentów, sprzedających swoje produkty LCD po zaporowo niskich cenach. Już kilka miesięcy temu Samsung Display zminimalizował nakłady produkcyjne fabryki LCD w Tangjeong, gdzie również zwolniono część personelu. Według dziennika Business Korea Samsung ma zainwestować aż 11 miliardów dolarów w przekształcenie zakładu produkcyjnego LCD w Tangjeong w fabrykę QD-OLED. Tym samym koreańskiemu gigantowi zostanie jedynie jedna duża linia produkcyjna LCD w chińskim Suzhou, a liczba wytwarzanych paneli tego rodzaju ma zmaleć o ponad 50%.

 

Fabryka QD-OLED powinna zostać ukończona i rozpocząć masową produkcję paneli tego typu w 2022 roku.

 

Źródło: hdtvpolska

 

Do ogrania Red Dead Redemption 2 z HDR brałbym OLED a te można kupić już taniej niż Q80R

 

Ta gra na PC z odpicowanymi bajerami będzie się prezentować przepięknie w pełnej krasie (warto było czekać) :cool:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia OLED została już dopracowana na wystarczającym poziomie. LG przetarło szlaki więc Samsung śmiało może wchodzić, od początku o to im chodziło, o tym mówili i nie śpieszyli się z konsumenckimi beta testami oled dla większych wyświetlaczy.

 

 

Sam mimo, że miałem czekać z zmianą na ps5 to nachodzi mnie chętka na OLEDa na premierę RDR2 na PC, aby wyciągnąć z gry wszystkie graficzne smaczki :E.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mimo, że miałem czekać z zmianą na ps5 to nachodzi mnie chętka na OLEDa na premierę RDR2 na PC, aby wyciągnąć z gry wszystkie graficzne smaczki :E.

 

Kupiłem w roli monitora (jak sam wiesz) i nie żałuje - idealnie się wpasuję w premierę Red Dead Redemption 2 na PC. Na tym ekranie każda gra wygląda jak nowa generacja a tutaj jeszcze taki sztos z odpicowaną grafiką

 

Pod względem technicznym gra zaoferuje takie nowości jak:

 

- poprawioną odległość rysowania obiektów,

- wyższej jakości globalne oświetlenie,

- usprawnioną okluzję otoczenia, powiązaną z oświetleniem dziennym i nocnym,

- wyższej jakości ślady w śniegu,

- lepsze odbicia,

- głębsze cienie o wyższej rozdzielczości dla każdej odległości,

- teselowane tekstury drzew,

- usprawniony wygląd trawy i futer.

 

Rockstar dodatkowo potwierdził, że RDR2 będzie obsługiwać na PC tryb HDR, konfiguracje wielomonitorowe, monitory ultrapanoramiczne, a także będzie działał z wysoką liczbą klatek na sekundę.

 

Info prosto od Blinda :thumbup:

 

Nie ma co czekać na PS5 jak już dzisiaj można grać w takiej jakości ;). Różnica będzie na pewno spora zwłaszcza na OLED'owym wyświetlaczu wręcz gigantyczna.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Zgadza się. To wszystko dostaniemy w wersji PC

 

Tu oryginalna wersja prosto od rockstar:

https://www.rockstargames.com/newswire/article/61159/Red-Dead-Redemption-2-For-PC-Now-Available-to-Pre-Purchase-via-the-Roc

 

Tylko, szkoda, że nic nie wspominają o usprawnionym AA.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być najlepiej wyglądająca gra tej generacji z tymi wszystkimi wodotryskami next-gen a po modach będzie mógł spokojnie konkurować z EX'ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bez tych wodotrysków z wersji PC może spokojnie konkurować bez problemu z najmocniejszymi exami. Nawet z jeszcze nie wydanym TLoU part II po tym co widzieliśmy w gameplayach np. animacja koni, fizyka czy ilość/jakość detali świata.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...