Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa który bez problemu da radę rdr2 ale gdybym chciał to puścić w 4K to muszę kupić kartę wartości konsoli jak nie lepiej.

Na tym polega zabawa.

Jeden chce maxa i kupuje GPU, drugi "oszczędza" i gra w adekwatną wersję "biedną".

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego tv przy każdej grze na PS4 PRO pokazuje rozdzielczość 2160p?

 

OMG... :lol2:

 

Bo dostaje informacje że rozdzielczość jest większa od FullHD co mają Ci napisać że grasz w 1440p? 1920x2160p to nie jest ani FullHD ani UHD.

Dokładnie checkerboard to metoda rekonstrukcji obrazu z niższej rozdzielczości do 4k dla tego TV pokazuje 4k. Zresztą ps4 pro sprzętowo skaluje obraz więc nawet jak gra działa w 1440p jak np. U4 to i tak konsola upscaluje to do 4k i TV pokaże, że odbiera sygnał 4k.

 

Dla jasności RDR2 nie będzie obsługiwało RT w żadnej postaci tylko Nvidia gameworks.

https://uploads.disquscdn.com/images/e353be409c832d97090f44a71f0055b80085031361411b6bba11b5eff68d59db.jpg

 

Tak jak myślałem, a ludzie widząc logo RTX już myślą, że to RT :lol2: . RTX to najnowsza seria GPU, dla tego logo RTX pojawia się w reklamach. Przecież nie będą promować starej generacji.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyzwoity materiał od Cyca. Fajnie widać, lepsze filtrowanie, mniej agresywny AA, mniejszy motion blur, większa liczba klatek jak wpływa na jakość obrazu. Na tym materiale dopiero widać dobrze jak zmieniły się drzewa po dodaniu teselacji. Do tego lepsze filtrowanie i być może lepszej jakości textury powodują znacznie lepszą szczegółowość podłoża.

 

Paluszki lizać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paluszki można by było lizać gdybym nie zawisł na 40 GB pobranych danych bo ich Rockstar launcher to jedno wielkie guano :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to wypada w praktyce? Tekstury i cały obraz są zdecydowanie ostrzejsze. Na zwykłym PS4 miałem wrażenie pewnego rozmycia sceny – na pececie prezentuje się to już krystalicznie czysto. Na szlaku widać niemal każdy najmniejszy kamyczek, a oddalone góry i skały zachwycają detalami. Wprawdzie demo testowałem w rozdzielczości 4K na potwornej wręcz konfiguracji (i9900k 5 GHz, 2080Ti, 32 RAM-u), jednak – jak się okazało – aby za bardzo nie przesadzić, Rockstar pokazał mi mieszankę ustawień ultra ze średnimi, a nawet niskimi. Dzięki temu demonstrowana jeszcze robocza wersja zachowywała stały framerate w 4K, a ja mogłem przekonać się, że nie potrzeba mieć wszystkiego na „ultra”, by grafika zachwycała.

 

Ta gra zarżnie nawet najmocniejsze pecety przez lata.

 

2007 - can it run Crysis?

2019 - can it run Red Dead Redemption 2?

 

:E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma pudełek na PC i nie wiadomo czy w ogóle będą. Jak w sklepie rockstara klikniesz na wybór platformy to będziesz miał tylko:

PC-download

 

Ogólnie to jakaś lipa z tymi pudełkami ostatnio. The Outer Worlds pudła nie ma. Teraz jeszcze RDR2. Po prostu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra zarżnie nawet najmocniejsze pecety przez lata.

 

 

Bez przesady będzie jak w GTA V, a może i nawet lepiej bo jest multum opcji do konfiguracji. Ja już od dawna nie jestem niewolnikiem Ultra i wiele opcji mogę wyłączyć jakieś hairworksy, cienie etc. Podstawa obraz jak żyleta w 4k.

 

Ta gra na X działa na gpu pokroju RX 480 w 4k 30fps, a i tak rewelacyjnie wygląda.

 

Nie wiem jeszcze, jak RDRII będzie spisywać się na dużo bardziej powszechnych, znacznie słabszych konfiguracjach, ale już mogę potwierdzić, że lista ustawień do regulacji praktycznie nie ma końca. Ekran opcji graficznych scrolluje się w dół dłużej niż końcowe napisy. Opcje cieni wypełniają chyba pół monitora, łącznie z osobną linijką dla cienia rzucanego przez trawę. Jest duża szansa na to, że każdy znajdzie na swoim sprzęcie złoty środek pomiędzy płynnością a jakością wyświetlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis na minimalnych też śmigał na niemal byle szrocie ;) Ja miałem natomiast na myśli maksowanie detali w 4K bo niektórzy dalej muszą mieć wszystkie suwaczki w prawo choćby w 1080p :lol2:

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie na RTX 3080Ti, to pogracie w 4k 60fps max. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra zarżnie nawet najmocniejsze pecety przez lata.

 

2007 - can it run Crysis?

2019 - can it run Red Dead Redemption 2?

 

:E

A jaki problem zrobić grę, która będzie optymalizacyjnym balasem lol2.gif Technologicznie ta gra nie ma startu do tego co wniósł Crysis.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyzwoity materiał od Cyca. Fajnie widać, lepsze filtrowanie, mniej agresywny AA, mniejszy motion blur, większa liczba klatek jak wpływa na jakość obrazu. Na tym materiale dopiero widać dobrze jak zmieniły się drzewa po dodaniu teselacji. Do tego lepsze filtrowanie i być może lepszej jakości textury powodują znacznie lepszą szczegółowość podłoża.

 

Paluszki lizać :D

 

Czy ja wiem? Nie ma jakiejś przepaści obok wersji z XOX. Jest ładniej i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to dalej jedna i ta sama gra więc przepaści nie będzie, ale dla mnie samo lepsze filtrowanie textur, brak rozmydlaczy to już duży atut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem PS4PRO na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione przez luncher Rockstara, pobieram... a raczej przepycham ziemniaka przez dziurke z nosa :lol2::E

 

Jasna cholera jak ja się nie mogę doczekać. 5 listopada zagramy, pytanie tylko o jakiej godzinie to ruszy??? wiecie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOL i ich rakowe nagłówki. :heu: Pewne rzeczy się nie zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekaw jednego, czy przy kupnie RDR2 na Steam będzie gra się odpalała z tego launchera od R* :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem PS4PRO na pewno

Głównie w rozdzielczości bo reszta to to samo co na X, jak ktoś będzie grał w 1440p to nie dostrzeże jakichś specjalnie wielkich różnic, a w 1080p to już całkiem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w rozdzielczości bo reszta to to samo co na X, jak ktoś będzie grał w 1440p to nie dostrzeże wielkich różnic, a w 1080p to już całkiem.

No przeciez ma byc cala masa usprawnien, nie tylko rozdzielczosc. Samo pozbycie sie mydla z ps4 to ogromny postep. Do tego wiecej roslinnosci chyba ma byc z tego co na poprzednich materialach bylo widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo, jedyne uczciwe rozwiązanie w stosunku do pececiarzy, którzy nigdy nie mieli okazji w to pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez ma byc cala masa usprawnien, nie tylko rozdzielczosc. Samo pozbycie sie mydla z ps4 to ogromny postep. Do tego wiecej roslinnosci chyba ma byc z tego co na poprzednich materialach bylo widac.

Wszystko zależy jakie metody AA będą wykorzystywane w wersji PC. Dobre metody są strasznie zasobożerne. TAA będzie wygładzać, ale i rozmywać w 1080p czy 1440p i tak całkowite wyłączenie AA nie jest dobrym pomysłem.

 

My narzekamy na wersję ps4 pro bo względem natywnego 4k np. na X jest to duża przepaść, względem 1080p czy 1440p to już nie będzie zbyt wielkiej różnicy to co prezentuję wersja na prosiaku w kwestiach ostrości obrazu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym prawidłowego? Uważasz, że gracze multiplatformowi nie zasługują na kupno peceta i zagranie w to jeszcze raz online, w lepszej jakości? :E

 

Mnie to osobiście lata koło nosa, tak tylko pytam. Dobrze, że mam dalej niski poziom od momentu premiery Online. Jakoś nie mogłem się przemóc, żeby grindować w tej grze, czasu nawet nie było, tak szczerze.

 

 

W GTA Online się gra jakoś milej i jest wszystkiego więcej i prościej się zarabia.

 

Tak poza konkursem: wiecie, że tak naprawdę tylko Polygon o tym wspomniał? To może być ściema i tak najprawdopodobniej jest. Rockstar odciąłby sobie wielu oddanych graczy, którzy chcą zagrać jeszcze raz, w wyższej jakości.

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z osobami, które grają tylko na PC? Czy one zasługują na to by być na straconej pozycji tylko dlatego, że nie posiadają i nie mają zamiaru kupować konsoli?

 

Czy ja wiem? Nie ma jakiejś przepaści obok wersji z XOX. Jest ładniej i tyle.

 

To dalej ta sama gra i pamiętajmy, że bazę tego wszystkiego musi ciągnąć coś o mocy ~GTX 660 i jaguarek ;) Wg mnie różnice między wersjami konsolowymi a PC są i tak daleko większe od takiego np nowego CoDa.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...