Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Okaże się po premierze. Gra może dociągać sporego patcha, gra może być spakowana i po rozpakowaniu będzie zajmować więcej. Lub po prostu potrzebuje extra miejsce dla deszyfrowania plików i dla tego w wymaganiach 150GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co będzie zajmować mniej miejsca od wersji na konsole? Wierzysz w to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40GB w dniu premiery będzie do dociągnięcia. Gra ma ważyć 150GB a pobrało 109GB więc nie sam plik exe.

 

masz nawet w wymaganiach podane 150GB https://pclab.pl/news82105.html

 

Nie sądzę żeby tak bylo, ponieważ w wymaganiach zawsze jest podawana większa ilość wymaganego miejsca na dysku, prawdopodobnie po to aby gra miała wolną przestrzeń dla plików tymczasowych podczas uruchomionej gry itp. A tak poza tym to obecnie gra zajmuje 117.5 GB :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli w dniu premiery zajmowała 150GB, więc nie ma opcji, żeby najbardziej rozbudowana wersja gry ważyła mniej

 

A tak poza tym to obecnie gra zajmuje 117.5 GB :P

 

Nie, sama gra zajmuje aktualnie 109GB musisz mieć podany rozmiar razem z Rockstar Games Launcher a ja instalowałem RDR2 na oddzielnej partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo o któej godzinie bedzie mozna odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up tu masz licznik

https://gtaforums.com/forum/455-pc/

 

Na X ~117GB gra zajmuję teraz po wszystkich patchach. Na pro kapkę poniżej 110GB. Na premierę zajmowała mniej.

 

Jak będzie z wersją PC to się okaże na premierę. Podobno Xbox X ma textury 4k więc raczej na pc lepszych textur nie dostaniemy, a to one najwięcej miejsca zajmują. W każdym bądź razie rockstar się tym nie chwalił w usprawnieniach dla wersji PC.

 

W związku z texturami tylko to

Tessellated tree textures

Improved grass and fur textures

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli w dniu premiery zajmowała 150GB, więc nie ma opcji, żeby najbardziej rozbudowana wersja gry ważyła mniej

Nie, sama gra zajmuje aktualnie 109GB musisz mieć podany rozmiar razem z Rockstar Games Launcher a ja instalowałem RDR2 na oddzielnej partycji

Nie prawda, dokladny rozmiar gry na dysku to...

I7Trjxi.jpg

Edytowane przez KILLER289

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, dokladny rozmiar gry na dysku to...

I7Trjxi.jpg

 

 

Masz podane w bajtach w pierwszej kolumnie. Wszędzie zajmuję tyle samo czyli 109GB.

 

Całkowita zajmowana przestrzeń:

117 545 582 672 bajtów w 88 pliku(ach),

w 21 katalogach

 

(= 114 790 608k, 112 100M, 109G)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, dokladny rozmiar gry na dysku to...

 

No jak nieprawda jak prawda odpaliłem nawet jeszcze raz Rockstar Games Launcher żeby się upewnić czy czegoś nie pobiera i dalej jest tak jak było czyli 109GB a gra kupowana bezpośrednio u nich :E

 

dzreABy.jpg

 

jeszcze raz podkreślam, że na PS4Pro gra też ważyła 150GB więcej, więc niesądzenie żeby tutaj było mniej zwłaszcza z nową zawartością do trybu Online i usprawnieniami graficznymi.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS pro gra nie ważyła 150GB, aktualnie po patchach zajmuje 107GB, a na premierę zajmowała jeszcze mniej.

 

Edit. Sprawdziłem dokładnie. Ostatnio jak sprawdzałem było 107GB dzisiaj zajmuje na prosiaku dokładnie 109GB

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podane w bajtach w pierwszej kolumnie. Wszędzie zajmuję tyle samo czyli 109GB.

 

Całkowita zajmowana przestrzeń:

117 545 582 672 bajtów w 88 pliku(ach),

w 21 katalogach

 

(= 114 790 608k, 112 100M, 109G)

Zgadza się, ale faktyczna ilość zajętego miejsca na dysku to 117 GB, 545 MB, 582 KB, 672 bajtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :E

 

Faktyczna ilość na dysku to 117 545 582 672 bajtów = 109GB

 

Nawet total commander przelicza ci bajty w nawiasie na inne jednostki.

 

Windows tak samo podaje

NMs3iii.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, dokladny rozmiar gry na dysku to...

Serio używasz tak skonfigurowanego Commandera, że w obecnej dobie pracy na SETKACH GB (!) operujesz na 12 cyfrowych liczbach w... bajtach?!

Przecież takie info, nic Ci nie mówi :) (kto ogarnia ile to jest?) - mało tego - robi Ci młyn w głowie :).

Dlaczego nie przełączysz wyświetlania w mega albo giga?

 

To troszkę tak, jak by pracować na obrabiarce w kamieniołomach i liczyć urobek... w gramach ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS pro gra nie ważyła 150GB, aktualnie po patchach zajmuje 107GB, a na premierę zajmowała jeszcze mniej.

 

Edit. Sprawdziłem dokładnie. Ostatnio jak sprawdzałem było 107GB dzisiaj zajmuje na prosiaku dokładnie 109GB

 

Przecież ostatnio nawet prosiłeś hennepina żeby sprawdził, ile gra zajmuje miejsca na XBOX ONE X a ta wersja jest bliżej tego co będzie na PC i była większa waga niż 109GB

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za roznica ile ta gra bedzie wazyc? Jesli trzeba bedzie to sie dociagnie reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom z tego co pamiętam ~117GB na X jest po instalacji. Na PC się okaże jak zainstalujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za roznica ile ta gra bedzie wazyc? Jesli trzeba bedzie to sie dociagnie reszte.

 

Taka, że jak będzie nocna premiera to nie zagram, bo będę musiał jeszcze pobrać 40GB więc nic mi nie da to wcześniejsze pobieranie jak i tak będę musiał czekać do następnego dnia, żeby pograć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zagrasz pozniej, jeszcze zdazy ci sie ta gra znudzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 40gb? na bank bedzie pewnie z 1-2gb zeby dociągnąć niezbedne pliki .exe i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up ja też tak myślę, ta gra już wyszła rok temu, nie widzę potrzeby wydawania jakiegoś mega patcha day one. A wątpię, aby do ostatniej chwili pracowali w pocie czoła nad szlifami wersji PC. Day One patch na konsole to było ~3GB.

 

Mi się na pewno nie będzie chciało czekać

ErcYFbo.png

 

Na spokojnie odpalę po pracy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim 1day patchu tu mowa? :hmm: R* zapowiedział coś takiego ? :hmm: Z tego co mi wiadomo i tego co widzę na dysku, to brakuje tylko pliku wykonawczego "exe". On chyba nie będzie ważył kilka GB :P

 

Nie nie brakuje tylko pliku .exe, będzie jeszcze dociągać rpf'y i właściwie nie zdziwię się jak obecne rpf'y na dysku są niekompletne, inaczej ludki już dawno by rozebrały archiwa i posprawdzały co siedzi w grze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są rpf'y :hmm: ?

Pewnie jakis format kompresji danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś format raczej ale widziałem go tylko w grach od rockstara

 

1sZDrtX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są rpf'y :hmm: ?

 

Kodowane archiwa w których są pliki gry, żeby cokolwiek zmodować od R* na silniku RAGE trzeba użyć najpierw oprogramowania które potrafi otwierać ten format i dopiero można podmieniać pliki. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...