Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Według nvidi do żadnego wymaxowanego po prostu do HIGH 1080p trzeba gpu pokroju RTX 2060.

 

Patrząc na te tabelki to do v.high to by wyszło 2070S, a do ultra 2080ti w 1080p i 60fps :E i to bez RT.

Nie mam nic przeciwko wysokim wymagania jesli ida w parze z oprawa graficzna, moze w koncu jedna gra zaskoczy graficznie i zerwie majty :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w tej chwili stwierdzić, kto ma rację... Z jednej strony Rockstar... zna lepiej swoją grę i podał takie wymagania na jakich stwierdził, że gra będzie działać 'dobrze' - z drugiej strony jest Nvidia, która 'pracowała' przy grze i chce też promować swoje 'nowe' karty.

 

Na chwilę obecną można sobie gdybać... ale chciałbym przytoczyć cytat z GOLa, który ogrywał wersję PC:

Wprawdzie demo testowałem w rozdzielczości 4K na potwornej wręcz konfiguracji (i9900k 5 GHz, 2080Ti, 32 RAM-u), jednak – jak się okazało – aby za bardzo nie przesadzić, Rockstar pokazał mi mieszankę ustawień ultra ze średnimi, a nawet niskimi. Dzięki temu demonstrowana jeszcze robocza wersja zachowywała stały framerate w 4K, a ja mogłem przekonać się, że nie potrzeba mieć wszystkiego na „ultra”, by grafika zachwycała.

Źródło: https://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=13625

 

Więc albo mamy dobrą optymalizację jak w MP3 czy GTA V, albo mamy kiepską wersję przypominającą GTA IV.

A "gdyby tak jeszcze pogdybać", to wymagania podane przez Rockstar są z wersji finalnej, a te podane przez firmę NVidia mogą być z wersji roboczej ogrywanej przez różne większe portale - jak np. wspomniany GOL.

 

A gdyby... a gdyby... a gdyby... A tata Marcina powiedział... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo NVIDIA leci w balona albo R☆ szykuje nam powtórkę z GTA4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poza High mozna liczyc na Ultra?

No tak pisze nvidia. Jest ultra.

 

W gta V też miałeś v.high, ultra i jeszcze zaawansowane opcje.

 

Aż nie mogę się doczekać analizy Digital Foundry porównującej wersję konsolową z wersją PC.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien jedna gre ktore nie chodzi na 2070 Super medium-high w 30fps+ bo ja ci powiem ze takiej nie ma

No to o czym mówimy w końcu? 30 czy 60 FPS? Rockstar podał wymagania dla 60 FPS 1080p. NVIDIA też dla 60 FPS.

 

No tak pisze nvidia. Jest ultra.

 

W gta V też miałeś v.high, ultra i jeszcze zaawansowane opcje.

 

Aż nie mogę się doczekać analizy Digital Foundry porównującej wersję konsolową z wersją PC.

Ultra levels nie oznacza ustawienia Ultra.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sie przekonamy, mam nadzieje ze nie bedzie powtorki z GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko wysokim wymagania jesli ida w parze z oprawa graficzna

Otóż to. Guzik mnie obchodzi jak się nazywają presety tak długo jak optymalizacja jest dobra. Odyssey nie wygląda a wymaga jakiegoś super PC.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up. A co oznacza ultra level ? :E Poziom ultra i tyle.

 

Zresztą nvidia piszę wyraźnie, że w grze są wyższe poziomy detali od high. Przeczytaj pogrubione.

Do ultra 1440p zaleca 2080ti, do trochę wyższych detali jak high w 1440p zaleca 2080Super.

 

 

Starting with 1920x1080, the most popular gaming resolution, and using High settings, our testing revealed that the GeForce RTX 2060 was ideal for 60+ FPS 1920x1080 gameplay. Alternatively, step up to a GeForce RTX 2070 or GeForce RTX 2070 SUPER for 60 FPS+ gameplay at even-higher detail levels.

 

At 2560x1440, the GeForce RTX 2070 SUPER is our recommended graphics card, delivering over 60 FPS on High, in the performance-intensive in-game benchmark. For additional headroom, or if you are looking to run higher settings, consider the GeForce RTX 2080 SUPER, and for Ultra settings the GeForce RTX 2080 Ti.

 

O tyle dobrego, że według nvidi te gpu mają zapewnić 60fps+, czyli nie chodzi o średni a o minimum 60fps no i testy były robione w w bardzo wymagającym miejscu w grze, a gra jak wiadomo ma różne miejscówki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nvidia piszę jak najbardziej że są w grze ultra detale

 

"Red Dead Redemption 2 features nearly 40 different graphics settings to customize visuals and performance, enabling you to ramp up graphics to ludicrous Ultra levels"

 

To już chyba dla kart nowej generacji innymi słowy Panowie wasze RTX2080Ti są już do wymiany :P. Jak ktoś jest niewolnikiem grania z wszystkim na Ultra to będzie miał problem :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up. A co oznacza ultra level ? :E Poziom ultra i tyle.

 

Przecież to było tylko takie wyrażenie, a nie, że detale koniecznie muszą nazywać się "ultra".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In-game benchmark, no i nagle wszystko jasne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff. Dobrze ze nie kupilem. Sam mam rtx 2070 super ale wydajac tyle za karte oczekuje 4k medium-high.

 

Czlowieka lapie wkurzenie jak sobie pomysli ze ta gra dziala w 4k na xboxie 1x a na rtx 2070 super rekomenduja 2k. Szkoda gadac. Jak juz pislaem wczesniej ten rtx jest ostatnim gpu jakim kupilem. Teraz bede gral na konsolach a strategie na pc

 

A daj, że spokój, ile można? Trzeba robić przesiadkę na nowe PS5 albo XBOX'a i kończyć z tym wiecznym pałowaniem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to było tylko takie wyrażenie, a nie, że detale koniecznie muszą nazywać się "ultra".

 

Czy wy czytaliście wogóle co jest napisane na stronie nvidii? https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/red-dead-redemption-2-pc-nvidia-recommended-gpus/

Wklejam jeszcze raz mojego wcześniejszego posta.

 

 

Zresztą nvidia piszę wyraźnie, że w grze są wyższe poziomy detali od high. Przeczytaj pogrubione.

Do ultra 1440p zaleca 2080ti, do trochę wyższych detali jak high w 1440p zaleca 2080Super.

 

 

Starting with 1920x1080, the most popular gaming resolution, and using High settings, our testing revealed that the GeForce RTX 2060 was ideal for 60+ FPS 1920x1080 gameplay. Alternatively, step up to a GeForce RTX 2070 or GeForce RTX 2070 SUPER for 60 FPS+ gameplay at even-higher detail levels.

 

At 2560x1440, the GeForce RTX 2070 SUPER is our recommended graphics card, delivering over 60 FPS on High, in the performance-intensive in-game benchmark. For additional headroom, or if you are looking to run higher settings, consider the GeForce RTX 2080 SUPER, and for Ultra settings the GeForce RTX 2080 Ti.

 

O tyle dobrego, że według nvidi te gpu mają zapewnić 60fps+, czyli nie chodzi o średni a o minimum 60fps no i testy były robione w w bardzo wymagającym miejscu w grze, a gra jak wiadomo ma różne miejscówki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w bardzo wymagającym miejscu a w benchmarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czytaliście wogóle co jest napisane na stronie nvidii? https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/red-dead-redemption-2-pc-nvidia-recommended-gpus/

Wklejam jeszcze raz mojego wcześniejszego posta.

 

W pierwszym cytacie nie było, dopiero w edycji drugiego posta dodałeś.

 

Zresztą czego innego się spodziewać po optymalizacji? Jak Xbox ma ~RX580 i 30fps w 4k, to do 60 fps z nowościami potrzeba 2x tak mocnej karty minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zassysam, o dziwo idzie full łączem. Ktoś wie jakiej wielkości ma być ostatnia część gry ? Bo aktualnie jest 109gb.

Liczę że to będzie pierwsza gra po Wiedźminie 3, która wyleczy mnie z tego kaca, albo jak za stary się robie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w bardzo wymagającym miejscu a w benchmarku...

 

In-game benchmark, no i nagle wszystko jasne :E

 

to na 99% znaczy test przeprowadzony w wymagającym miejscu w grze. Gdyby chodziło o wbudowany benchmark napisali by coś w stylu built-in game benchmark. A przynajmniej tak powinni napisać bo to są dwie różne kwestie.

 

Benchmark to znaczy test.

in-game w grze

built-in wbudowany

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Performance-intensive in-game benchmark. Jak dla mnie bardzo dobrze, że nie wszystko będzie można teraz odpalić, przynajmniej gra nie zestarzeje się tak szybko pod względem grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym cytacie nie było, dopiero w edycji drugiego posta dodałeś.

Tak dodałem i pogrubiłem po tym jak zauważyłem, że prawie nikt nie czytał tego co napisała nvidia na swojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania, a to co widzisz na ekranie to dwie różne rzeczy.

 

Stare metro daje popalić 2080ti w UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najnowsze karty są po prostu jeszcze za słane do UHD i sam się zastanawiam, czy w ogóle się pchać w 1440p, czy zostać przy 1080p ale np. 120 kl/s? Dopiero następna generacja, min. zacznie normalnie korzystać z ETX, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K oznacza kompromisy, musisz być tego świadom z kolei 1080p zalatuje 2010 rokiem, 1440p to taki złoty środek ;) W 2021 zaczną wychodzić gry robione pod next-gen, wtedy taki GTX 1080 Ti wystarczy najwyżej do 4K30.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wielu tych zatwardzialych PCMR przejdzie na ciemna strone mocy i zasili szeregi konsolowcow :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę grać jak na konsoli w 30fpsach :E, z 4k nie zrezygnuję :lol2: Ale mam nadzieję, że uda się coś z modzić z detalami aby to wyglądało i działało chociaż w 40fps+ z gsync mi to ujdzie :E

 

Wszystko zależy jak faktycznie mocną mieli tą miejscówkę testową.

 

 

"At 3840x2160, only the GeForce RTX 2080 Ti can deliver a high-fidelity 60 FPS experience, giving gamers a stunning level of cinematic detail in Red Dead Redemption 2’s wilderness, and in Saint Denis, the game’s vibrant city. To hit this mark, we tuned settings to a mix of Medium and High, as used at a recent PC version press event, where PC Gamer, PCGamesN, GamesRadar, IGN, Polygon and VG247 were wowed by the amazingly detailed experience."

 

Jeśli im wierzyć to detale nawet na mix med-high robią niesamowite wrażenie w 4k.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...