Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ngreedia

Olx : Koleś chce mnie pozwać bo nie odebrałem pobrania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w czwartek wieczorem na olx dogadałem się co do karty graficznej z kolesiem, miał mi wysłać za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości, przed wysyłką jeszacze pare zdjęć. W sobotę do niego pisałem, że jednak postanowiłem kupić lepszą karte i jeżeli jeszcze nie wysłał to proszę żeby tego nie robił. On natomiast odpisał że już wysłał paczkę, więc mówiłem że już odbiore i zapłace żeby nie tracił na przesyłke. Zdjęcia wysłał dopiero dzień później w słabej jakości a karty nie spakował nawet w te folie antyspięciową czy jakoś tak. Paczka powinna dojść w poniedziałek, ale nie doszła, we wtorek też pytałem na poczcie i jej nie było, dopiero dziś byłem i paczka jest. Dopytałem się kiedy paczka została wysłana, Pani mi wydrukowała całe śledzenie przesyłki i okazało się że koleś nadał paczkę w niedzielę wieczorem a mnie okłamał że wysłał w piątek, a ja w sobote pisałem że jak nie wysłał to rezygnuje. Z tego powodu że kłamał żebym tylko kupił karte postanowiłem jej nie odbierać z poczty i niech wraca do niego i dziś mu tak napisałem. Koleś odpisał że zawarliśmy sprzedaż do olx i jak nie zapłace dziś to kieruje sprawe do odpowiednich organow ścigania xD

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX nie zawiera się żadnej umowy. Jeśli chodzi o całą sytuację, to według mnie jesteś winny, bo najpierw się umówiłeś na kupno, a potem zrezygnowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić ci nic nie może gościu. Ze swojej strony powiem tyle, że mógł być po prostu uczciwy i wystawić jeszcze raz jeżeli w sobotę napisałeś mu, że jednak rezygnujesz, a on nie zdążył jej jeszcze wysłać. Tak się kończy januszowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja chciałem być uczciwy i odebrać paczkę nawet jak kupiłem inną kartę, a on mi kłamał nawet później i przez to musiałem się włóczyć po pocztach i dowiadywać co z paczką.

 

Jak mnie w taki sposób oszukiwał to wole nawet nie ryzykować płacenia za to a potem karta okaże się wadliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, przed wysyłką jeszacze pare zdjęć. W sobotę do niego pisałem, że jednak postanowiłem kupić lepszą karte i jeżeli jeszcze nie wysłał to proszę żeby tego nie robił. On natomiast odpisał że już wysłał paczkę, więc mówiłem że już odbiore i zapłace żeby nie tracił na prze

 

Dzieciarnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisał mi teraz, że wysyła jakieś "przedsądowe wezwanie do zapłatyw przypadku nieodebrania przesyłki za pobraniem"

 

:question:

 

I mam sie zapoznać z prawem konsumenta xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX nie zawiera się żadnej umowy. Jeśli chodzi o całą sytuację, to według mnie jesteś winny, bo najpierw się umówiłeś na kupno, a potem zrezygnowałeś.

Może i do Gościa pisał,ale nie wiadomo czy to odczytał.Jak Byś zadzwonił do niego tel i powiedział,żeby Ci nie wysyłał,to wtedy ok.

Jak Ma wysoką kulturę osobistą,to zadzwoni telefonem do tego Pana i zaproponuje mu zwrot pieniędzy za wysłanie,oraz odesłanie mu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko po co miałby wysyłać paczkę, skoro wie, że do niego wróci. Jaki on miałby z tego zysk.

 

Co do sytuacji - bez wypowiedzi drugiej strony trudno osądzać. Jest coś takiego jak umowa ustna. Możliwe, że po prostu nie odczytał Twojego maila, że nie jesteś zainteresowany i wysłał paczkę.

 

Powiem tak: kokosy to nie są - poszedłbym na 50/50 pokrycie kosztów wysyłki.

 

"Słowo warte jest więcej, niż pieniądz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety "beka"jest z autora tematu który sam się kompromituje tym tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i do Gościa pisał,ale nie wiadomo czy to odczytał.Jak Byś zadzwonił do niego tel i powiedział,żeby Ci nie wysyłał,to wtedy ok.

Jak Ma wysoką kulturę osobistą,to zadzwoni telefonem do tego Pana i zaproponuje mu zwrot pieniędzy za wysłanie,oraz odesłanie mu karty.

 

Odczytał wiadomość i napisał mi że wysłał karte dokładnie 16 paź 00:26 (czyli noc z soboty na niedziele), a nadanie przesyłki 16 paź niedziela o 17:23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisał mi teraz, że wysyła jakieś "przedsądowe wezwanie do zapłatyw przypadku nieodebrania przesyłki za pobraniem"

 

:question:

 

I mam sie zapoznać z prawem konsumenta xd

Zrób jak Napisałem powyżej. Jedyne co ten Pan może zrobić co by do Ciebie za wezwania nie wysłał,to pokryć straty wysłania karty do Ciebie-odebrania z powrotem na własny koszt,aczkolwiek wina jest też twoja,bo kupujesz a potem się rozmyślasz. A to czy wysłał w sobotę,niedziele,czy w piątek,powiedział Ci tak,bo pewnie chciał sprzedać karte jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce to moge wrócić na poczte sprawdzić paczkę i powiedzieć że coś się nie zgadza, zdjęcia wysłał w bardzo słabej jakości. I co wtedy?

 

Nie lubie jak mi cwaniaczki ściemniają jak w tym wypadku a ja biegam po pocztach i się dowiaduję co z tą paczką, a on jeszcze do mnie dzwoni i sie wypytuje czy doszła bo w piątek wysłał

 

Ile czasu taka paczka może leżeć na poczcie w przypadku nieodebrania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce to moge wrócić na poczte sprawdzić paczkę i powiedzieć że coś się nie zgadza, zdjęcia wysłał w bardzo słabej jakości. I co wtedy?

 

Nie lubie jak mi cwaniaczki ściemniają jak w tym wypadku a ja biegam po pocztach i się dowiaduję co z tą paczką, a on jeszcze do mnie dzwoni i sie wypytuje czy doszła

 

Było poprosić o numer paczki

 

Jak ktoś jest uczciwy to podaje numer paczki i tyle bo potem i tak wyjdzie kiedy została nadana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest uczciwy to podaje numer paczki i tyle bo potem i tak wyjdzie kiedy została nadana...

 

Mówiłem mu przez telefon żeby wysłał nr nadania czy jakieś potwierdzenie to powiedział coś że wieczorem, teraz go nie ma a potem i tak tego nie wysłał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lubie jak mi cwaniaczki ściemniają

Spójrz na sprawę z drugiej strony. Kto najpierw "ściemnił", że kupuje kartę, a potem rezygnuje? Zapłać mu za tę wysyłkę, bo może gość się tym właśnie wkurzył i faktycznie będziesz miał sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem mu przez telefon żeby wysłał nr nadania czy jakieś potwierdzenie to powiedział coś że wieczorem, teraz go nie ma a potem i tak tego nie wysłał.

To bym zadzwonił wieczorem i zapytał ponownie.Nie wysłane to nie kupuję bo zależało mi na czasie

 

btw.

JW.

Oddaj mu kasę za przesyłkę aby wyjść z twarzą z tej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką sprawę? Nie piszcie takich bzdur. Nie została zawarta żadna umowa. Nie ma żadnych podstaw prawnych do jakichkolwiek roszczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co mam mu oddać? Nich mi odda za dojazdy do poczty i pytanie się o paczke

 

Poza tym napisałem mu że jak będzie wyciągał karte z kompa i pakował to ma podesłać pare zdjęć. On mi wysłał w niedziele po południu w słabej jakości, ja myślałem że paczka już jest w drodze a tak naprawdę to on ją dopiero szykował do wysyłki.

Jak bym o tym wiedział to na podstawie słabej jakości 2 zdjęć bym się nie zdecydował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką sprawę? Nie piszcie takich bzdur. Nie została zawarta żadna umowa. Nie ma żadnych podstaw prawnych do jakichkolwiek roszczeń.

Kupujący stracił kasę na wysyłkę jednak i to w obie strony

 

Wg.Ciebie to można tak robić że wysyłasz coś a potem ktoś nie odbiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pełnoletni, to prawdopodobnie doszło do zawarcia umowy sprzedaży (musiałbyś pokazać treść korespondencji ze sprzedającym).

W takiej sytuacji sprzedający może domagać się przed sądem wykonania umowy, tj. żądać zapłaty umówionej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pełnoletni, to prawdopodobnie doszło do zawarcia umowy sprzedaży (musiałbyś pokazać treść korespondencji ze sprzedającym).

W takiej sytuacji sprzedający może domagać się przed sądem wykonania umowy, tj. żądać zapłaty umówionej ceny.

 

http://forumprawne.org/prawo-cywilne/510865-tablica-pl-nie-odebranie-przesylki-za-pobraniem.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej umowy? Przecież wyraźnie napisałem do niego że rezygnuje jeśli nie wysłał paczki, a tak naprawde wtedy jeszcze nie wysłał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro "wyraźnie" napisałeś, że rezygnujesz, to wcześniej musiałeś równie "wyraźnie" napisać, że kartę kupujesz - jeśli mówimy o umowie, to właśnie to jest moment jej zawarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na sprawę z drugiej strony. Kto najpierw "ściemnił", że kupuje kartę, a potem rezygnuje? Zapłać mu za tę wysyłkę, bo może gość się tym właśnie wkurzył i faktycznie będziesz miał sprawę.

Żadnej sprawy Autor nie będzie miał i ściemniaczy też nie lubię, aczkolwiek może Gość nadał w piątek wpis nadania dodali w niedziele i nie ściemnia? Na weekkendy kurierzy i poczty nie są tak aktywne jak w pierwszych dniach tygodnia.

 

Zaproponuj oddanie mu za samą wysyłkę i odesłanie(bez karty oczywiście-jak jej nie chcesz) i zobacz ile taka wysyłka w dwie strony stoi,oraz poproś o numer konta,że mu oddasz. Przelej mu na konto kwote-równowartość kosztów wysłania do Ciebie kart i odesłania na adres Gościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...