Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sad_MadMan

Wymiana kabla w słuchawkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wymienić w słuchawkach przewód - nie chodzi mi tutaj w żaden sposób o "poprawienie jakości dźwięku" tylko o zwiększenie wytrzymałości. Przyznam się, że słuchawki jakoś nie mają u mnie łatwego życia (często zdarza mi się je pociągnąć albo upuścić).

 

W związku z tym mam pewne pytania. Od razu przyznam się, że wrażliwego słuchu to ja nie mam a jakość słuchawek, w których chciałbym to wykonać, oceniłbym przedziałem cenowym 100-200zł.

 

1. Czy jest różnica między najtańszym przewodem a mikrofonowym (powiedzmy Conducfil Sonolene 3014, który kosztuje 5zł/m) ?

2. Podobna kwestia jeżeli chodzi o wtyk - czy ma znaczenie czy kupię za 5zł w elektronicznym czy za 20zł jakiś wtyk NEUTRIK ?

 

 

Następne pytanie jest trochę bardziej rozbudowane, chodzi o sposób łączenia przewodu bo znalazłem w sumie trzy różne koncepcje:

1. Użycie przewodu 2 żyłowego - w tym przypadku masa idzie od jacka do rozgałęziacza poprzez ekran.

2. Użycie przewodu 4 żyłowego (od jacka do rozgałęziacza) oraz 2 żyłowego (od rozgałęziacza do słuchawek) - czyli masa po całej długości idzie przewodami

3. Użycie przewodu 4 żyłowego - idzie od wtyczki do rozgałęziacza jako jedno a dalej jest rozdzielony na dwie linie.

 

 

Który z tych 3 sposobów byłby najlepszy ? Przewód planuję schować w oplocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego, czy kabel będziesz prowadził bezpośrednio od jednej muszli czy też od dwóch. Jeśli z jednej to spokojnie możesz użyć Sonolene 3014.

 

Poza tym on kosztuje 5zł/m, a Ty będziesz potrzebował 2m może max 3m, także oszczędności liczone w pojedynczych złotówkach w stosunku do zwykłego głośnikowego.

 

Jeśli robię recabling symetryczny wychodząc kablami z każdej muszli to biorę 4 żyły o takiej długości, jaką ma mieć ostateczny kabel. Z każdej muszli wychodzę dwoma żyłami (kanał, masa) a dopiero na wtyku łączę ze sobą masy. Ucinam 3 odcinki oplotu, 2 krótsze (te rozgałęzione) oraz 1 długi. W miejscu łączenia oplotów z termokurczki robię splitter i po temacie.

 

gallery_32061_775_74520.jpg

 

Tylko pamiętaj kable głośnikowe nie muszą być tak elastyczne, giętkie, więc kabel potem może być dość sztywny.

 

Dźwięk tez może się poprawić w zależności od samych słuchawek oraz kabla jaki został użyty. Wiele tańszych modeli ma fabryczne przewody z żyłami o przekroju zbliżonym do ludzkiego włosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało:

1. Czy termokurczka nie rozszerza się od strony słuchawek pod wpływem manewrowania kablami?

2. Czy trzyma dobrze oplot tak że się nie wyślizguje ze splittera?

3. Duży jest ten drugi otwór który się nawierca w drugiej słuchawce żeby poprowadzić kabel?

 

Sam mam ochotę rekablować moje 668b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od użytkowania.

 

To słuchawki często używane przez mojego 4 letniego syna. Oberwał fabryczny kabelek przy muszli, musiałem zmienić. O ile pamiętam żadnych dziur nie wierciłem. Teraz nie jestem pewien, sprawdzę w domu w razie czego.

 

W miejscu splittera gdzie schodzą się oploty, 2 krótsze od muszli i jeden dłuższy od wtyku zawsze opalam końcówki oplotów, topię i zwyczajnie łączę ze sobą. Na to potem przychodzi termokurczka. Ogólnie jest to dla mnie wystarczające i jeszcze nic mi się nie zerwało, czy wysunęło. Taki splitter ma możliwość przemieszczania się na ile pozwala elastyczność i rozciągliwość oplotu, bo nie jest przytwierdzony do kabla. Wiadomo, że jak ktoś chce to nie będzie problemu żeby to rozerwać. Normalny splitter często jest droższy niż cały kabel wraz z oplotem.

 

Sam używam do recablingu 4 żyłowych kabli, puszczam masę żyłami. Na to wszystko idzie oplot do kupienia za 1,2zł/m na allegro, linka "paracord".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A czy warto bawić się z wymianą kabla między słuchawkami? To znaczy czy w tych rurkach pałąka jest miejsce żeby wcisnąć po jednej żyle Sonolene lub Canare? Czy odpuścić sobie i lepiej po prostu puścić do obu muszli osobny kabel?

 

I druga sprawa:czy te kolorowe oploty które ludzie stosują nie brudzą się przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy oplot może się ubrudzić, no ale nikt nie każe kupować białego :) Na biurku raczej powinieneś mieć porządek :P

 

W Superluxach przetwornik lewy oraz prawy nie są połączone kablem tylko drutem idącym w pałąku, dlatego ja wolałem zrobić recabling symetryczny z obu muszli pomijając pałąk. W pałąku nie masz szans żeby cokolwiek zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na biurku raczej powinieneś mieć porządek

Heh, teoretycznie tak, w praktyce na biurku jem, czasem lutuję a często po prostu nie używam go, zbiera się lekki kurz (problem z suchym powietrzem w mieszkaniu) i później na dosłownie 5 minut zdarza mi się siadać.

 

Czemu wolałeś robić symetryczny? Taki drut chyba ma wystarczająco dobrą przewodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź to miedź, a nie jakaś stal czy inne stopy metali. Jeśli mam wymieniać kabel to wolę zastosować miedź tam gdzie się da, bo koszta są niewielkie, a pewność, że kabel jest dobry sprawia, że mam czyste sumienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam. Jeżeli chciałbym zrobić sobie regulator głośności na takim kablu to co potrzebuję ? Szukałem gotowca ale mi się nie udało : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...