Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

emefe

[Modernizacja] Zbilansowanie zestawu pod gierki

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu wymienić na szybko żeby nie zmieniać na razie całości?

Domyślam się, że najlepszy efekt przy minimum nakładów da CPU. Czy da się samym prockiem wyciągnąć fps wyższe o przynajmniej 20-30%?

 

Q6600 czy Q9400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od zmiany całości nie uciekniesz. Szkoda już kasy na Quada/Xeona pod 775, bo nie daje rady. Xeon E5450@3.8Ghz jaki miałem (czyli wydajność Q9650).

Na przykład w AC Unity na minimalnych miałem 5fpsów przy grafice GTX750 i Xeon e5450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem poszukać i3 najlepiej na LGA 1150 lub ewentualnie jakiś i5-2xxx (na 3 generację raczej nie starczy) na 1155 + 8GB RAMu + mobo. HD5850 na razie zostawiłbym. Chciałbym żeby to pociągnęło nowe gierki na FullHD i na średnich detalach.

Z tego co patrzyłem na allegro, taki zestaw można wyrwać za ok 500pln.

Tania mobo w stylu: http://allegro.pl/plyta-glowna-ms-7707-core-i3-i5-i7-s-1155-gw-fv-i6220428834.html

+ nowy RAM 8GB 1600

+ które procki wziąć pod uwagę?

Czy to dobra koncepcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry:-)

 

Szukaj zestawu na 1155.

 

 

 

 

Szukaj lepszej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś alternatywa dla i5-2400? Najlepiej w zbliżonej cenie lub tańsza. A może 1150 i coś w stylu i3-4150?

Po czym poznac lepszą mobo od tej którą podałem? Do kompa wejdzie dysk 2,5" 500gb i może kiedyś SSD + wspomniana H5850.

Jeśli wezmę RAM 1600 (w tej samej cenie co 1333) to chyba też będzie działał lub jeśli dorwę szybsze RAMy w tej samej cenie?

 

Czy gdybym wybrał i3-2100/20/30 i wymienił GPU na coś z RAMem 2-4GB za ok. 400pln (za cenę 5850 + 200pln) to czy komp będzie szybszy niż HD5850 1GB + i5-2400?

 

Najlepszy stosunek wydajność/cena.

 

Jakie są ograniczenia takiego zestawu na i5-2400 lub czymś zbliżonym, tzn jaką max GPU moge do niego włożyć?

 

I otatnie pytanie bo i5-2400 jest prądożerny - czy mój Corsair VS450 pociągnie taki zestaw, szczególnie gdy go podkręcę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie, co mam kupić? Pomóżcie odpowiedzeić na powyższe pytania.

Chcę po taniości złożyć fajną platformę do grania w FullHD - max efektów przy minimum nakładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...