Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kravter80

Uszkodzona plyta? Usb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem, mianowicie najpierw zwariowala mi myszka genesis, stala sie nie precyzyjna, tak jakby dpi samo sie zmienialo, wiec kupilem cm storm alcor i po pol roku znowu to samo!! Oddalem myszke na gwarancje i uznali, dali mi nowa i wczoraj znowu zaczela mi wariowac (po 2,5 miesiaca) czy to cos z napieciem na usb? Zasilacz bym wykluczyl bo 1 myszka padla na innym zasilaczu a 2 nastepne na innym(corsair vs 450)

Plyta to asus m5a78l-m lx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz bezprzewodowa czy przewodowa (jedna i druga)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cos sie dzieje (najprawdopodobniej) z zasilaniem portow USB. Jesli jestes w 100% pewien zasilacza, to najwidoczniej konczy sie plyta glowna.

 

Jest jeszcze jedna rzecz, ktora watro sprawdzic - do jakich portow USB podlaczyles te myszki. Oraz (z uwagi na problem) podlaczyc je poprzez zlacza PS-2 (przejsciowka PS-2 na USB, taka zielona) - dla testu. Jesli wszystko jest OK - to mamy problem z portami USB. Podpinamy cos innego, np. pendrive, moze jakas sieciowke i testujemy. Jesli cos zacznie sie dziac - zmiana mobo bedzie pewna, czyli najprawdopodobniej cos z zasilaniem portow USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 100% dobry, kazda mycha padla na innym zasilaczu (lol) Mychy byly podlaczane pod tylne porty teraz idzie do mnie nastepna, podlacze ja pod przedni port usb, myslusz, ze to cos zmieni?

 

A jezeli dam przejsciowkd na ps2, to odczuje jakies opoznienia, dziwne zachowanie sie myszki? Gram duzo w cs wiec bardzo zalezy mi na precyzji dzialania i braku opoznienia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie oppznien, czy tego typu zaxhowan. Nie odczujesz roznicy, ale sprawdzisz dzialanie sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak myslisz, jak przyjdzie mi ta nowa myszka to lepiej probowac z przednimi portami czy dac przez ta przejsciowke i zobaczyc ile teraz wytrzyma. Pytam bo jedna osoba doradzila mi aby dac na frontowy panel i sprawdzic czy tez padnie

 

 

PS widze, ze jest troche problem z dostaniem takiej przejsciowki u mnie i podobno nie kazda mysz usb bedzie dzialac w porcie ps2 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz sobie choinke robic z kompa, to czemu nie - mozna sie podpiac do przedniego panelu :)

 

Ale powaznie - dla sprawdzenia - oczywiscie warto to zrobic. Ja bym jednak podlaczyl sie na tyl - najpierw poprzez USB, jesli wystapia problemy - przez PS-2 i testowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...