Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

King Arthas

dodatkowy dysk 2tb - raid czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim.

 

Mam dysk ssd 500gb i 2 tb seagate barracuda.

Chciałbym dokupic 2 tb. Czy jest sens robić raida? Czy nie ryzykować ? Bo jak padnie jeden dysk w raid 0 to stracę all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chcesz tego raida zrobić z dwóch dysków 2tb? :hmm: To miałby być raid 0 żeby było szybciej? Jeśli tak to zupełnie nie ma sensu - ryzyko utraty danych rośnie znacznie, a dużo szybciej i tak nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, dzięki. :)

czyli mogę spokojnie dokupić 2tb, albo 1 i dołożyć, podłączyć i będzie normalnie działać ?:) Kolega mnie zmylił, bo powiedział, że przy dwóch tych samych dyskach muszę mieć raida. Widzę, że ten dysk 340zł kosztuje, to go wezmę.

Chodziło mi p prosty magazyn danych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to RAID1. Masz zwiększone bezpieczeństwo danych w przypadku awarii mechanicznych dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ?

Naprawdę. Przy hdd po prostu mija się to z celem, chyba że komuś bardzo mocno zależy na zapisie liniowym, czyli w typowo domowym użytkowaniu prawie nigdy. Rośnie tylko ryzyko awarii.

 

Do autora: nie musisz nic raidować, podłączasz, zakładasz partycje, formatujesz i to tyle, działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden RAID 0 ma 6 lat i działa !

Niczym nie poparte twierdzenia przeciwko faktom . Ty zdaje mi się , że jesteś z tej "szkoły" : Jak fakty są takie a nie inne to gorzej jest ale dla ... faktów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mav :)

Przemyślę całą sprawę :)

 

Jak chciałbym tego raida, to muszę ten pierwszy dysk sformatować ? Nie miałbym nawet gdzie tego dać, więc lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden RAID 0 ma 6 lat i działa !

A kumplowi posypał się po miesiącu, po czym musiał na szybko kupować dwa dyski takiej samej pojemności aby z obrazu odzyskiwać dane. I o czym to świadczy? Po prostu lepiej nie pchać się w kłopoty bez potrzeby. Ty zdaje się jesteś z tej szkoły która guzik ma do powiedzenia ale zawsze wie lepiej.

 

Jak chciałbym tego raida, to muszę ten pierwszy dysk sformatować ? Nie miałbym nawet gdzie tego dać, więc lipa.

Niestety tak, musiałbyś te dane gdzieś zgrać, bo przy tworzeniu macierzy dane z dysku szlag trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :)

To dokupię tego 2 tb i tyle, i podłączę jako zwykły dysk. A czy ta seagate barracuda będzie dobra 2 tb? W sumie jedna z tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tanie i niezbyt dobre, z dyskami twardymi teraz niestety coraz gorzej jeśli chodzi o trwałość. Jeśli możesz to kup coś z gwarancją dłuższą niż te standardowe 2 minimalne dwa lata, będzie szansa że pochodzi dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecasz ? Tego seagate mam już sporo i działa dobrze :)

 

A przepraszam, ten mam:

https://www.morele.net/dysk-seagate-3-5-2tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392/

 

 

A z tego co widzę sporo tego i wd red fajnie się prezentuje i gwarancja 3 lata:

https://www.morele.net/dysk-western-digital-red-2tb-3-5-sata-6gb-s-64mb-wd20efrx-500406/

 

te 400zł to już dla mnie próg. Ale różnica spora, bo aż 100zł miedzy tym wd, a seagate.

Mam 2 tb ssd tego co podałem i 500gb ssd samsung 850 evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź. WD REDy nie są doskonałe ale i tak lepsze niż najtańsze barki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...