Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fistarz

Po aktualizacji występuje błąd z tuszem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po aktualizacji sterowników, wyskakuje mi błąd, że tusze są nieoryginalne, a konkretnie trójkolorowy 343, mimo że kupowałem obydwa oryginalne. Nie wiem, może już są za stare czy coś. W każdym bądź razie dowiedziałem się o tej wiadomości i nie wiem co dalej robić. Na stronie dobretonery są zamienniki do mojej drukarki od firm activejet i jetworld, ale pytanie czy one będą pasować tzn. czy nie wywali komunikatu o nieoryginalnych tuszach? Koszt zakupu dwóch oryginalnych to około 200 zł, więc w takiej sytuacji wolałbym już kupic borothera dcp-j105 za około 500 zł niż wydawać pół drukarki na tusze. Dlatego, pytam, czy ktoś z Was orientuje się czy te zamienniki będą pasować do drukarki po aktualizacji sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusze oryginalne to nie zamienniki. Nie wiem co w tym trudnego do zrozumienia. Nie kupisz oryginalnych z firmy HP to będziesz miał dalej ten same problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co dalej sprzedają te zamienniki. Ktoś kupi i nie będą działały. Tylko pieniądze straci.

No nic w takim razie pozostaje mi zakup borthera.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarka któr jest tania jak barszcz w eksploatacji to:

http://www.x-kom.pl/p/236442-drukarka-atramentowa-epson-l130.html#specification

sam ją niedługo będę zamawiał.

Co do HP to na wszystkich znaczących portalach komputerowych pisali o tym, że HP blokuje zamienniki i to już z miesiąc temu.

Czytałem też, że się tymczasowo wycofali z tego pomysłu, więc może spróbuj pierwsze poszukać jeszcze nowszej aktualizacji (ale na 100% nie jestem tego pewien czy obecnie już to działa bo sam korzystam tylko z oryginalnych tuszów HP).

 

PS. Link do artykułu:

http://pclab.pl/news71466.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj sterowniki, zainstaluj stare z płyty. Nie wiem, czy to zadziała, nie testowałem (powinno, tylko trzeba się upewnić, że sterownik faktycznie został podmieniony na starszy, bo różnie z tym bywa). Jeśli tak, nie aktualizuj więcej sterowników. No i oczywiście w przyszłości nie kupuj sprzętu firmy HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby najnowsze sterowniki od producenta dla mojej drukarki są z grudnia 2015. Wszystko się zepsuło po tej aktualizacji rocznicowej win 10. Widziałem, że wtedy windows update zassał jakąś aktualizację do drukarki.

Dzięki za link do artykułu @pietrrokov, akurat tego nie widziałem. Czyli, wynika z tego że niby odblokowali możliwość, ale i tak stary trójkolorowy mi nie działa. Drukarki używam bardzo sporadycznie, czasami wydrukuje coś do szkoły albo do paczkomatów/poczty. Na razie zrobię tak, że poczekam aż mi się skończy czarny tusz (kolorowego i tak rzadko używam) kupię ten zamiennik czarnego tuszu jetworlda, a jak nie będzie działał, to wymieniam drukarkę. Przyznam szczerze, że już byłem napalony na tego borthera. Jesteś w stanie mi powiedzieć która jest lepsza? Wiele osób poleca właśnie tego borthera, ze względu na koszty eksploatacji i podobała mi się w nim funkcja która czyści głowicę czy coś tam co dwa dni jeżeli jest podłączona do prądu, no a ja tak jak mówiłem, rzadko używam drukarki. Może teraz troszkę częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro używasz drukarki sporadycznie, to kup sobie laser. Jedyna wada - wbrew pozorom mała - to brak koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...