Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

teju

Niska prędkość wifi po zamknięciu klapy laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki problem, że po zamknięciu klapy laptopa drastycznie spada prędkość wifi. Domyślam się, że winna jest temu antena która znajduje się w obudowie matrycy. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu typu zewnętrzna antena? Z tego co widziałem można podłączyć pod USB zewnętrzną kartę sieciową z anteną, jednak zastanawia mnie czy istnieje możliwość podłączenia w jakiś sposób jedynie anteny z której będzie korzystała wbudowana w laptopa karta sieciowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka niestety przypadłość laptopów. Najprostszym rozwiązaniem jest zrobić sobie jakąś przykrywaczkę na klawiaturę żeby się nie kurzyła. Ja mam z foli w której kiedyś zakupiłem towar. Nożyczki, chwila pracy i po krzyku.

 

Można oczywiście kupić modem na USB najlepiej typ n z dwiema antenami. Np model TP-link WN822N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka róznica, modem, karta, router, pralka. Dostawcy stosują dowolną terminologię a potem to ludzie powtarzaja :/

 

Autorze:

Albo jest to kwestia anten, albo jest to kwestia jakiegoś trybu oszczędzania (laptopy mają ich sporo bo pracują na baterii) który powoduje zmniejszenie wydajności karty sieciowej po zamknięciu pokrywy.

 

Co do doczepienia innej "antenki" to po odkręceniu klapek od spodu laptopa powinieneś mieć dostęp do karty WiFi. Są do niej podłączone antenki które idą wgłąb laptopa. Jeśli chcesz inną antene, to musisz takową zrobić, tzn tam bedzie małe gniazdo do podłączenia antenki, ale nie takiej plastikowej jak na allegro, tylko samego przewodu.

 

Ja bym też proponował tak jak powyżej zakup karty WiFi na USB (a nie tak jak doradził Al222amo pralki - bo pralka pierze ciuchy przecież). Weź tylko pod uwagę możliwe przejście laptopa w tryb oszczędzania energii - wtedy rzeczy na USB też mogą odstać w tyłek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(a nie tak jak doradził Al222amo pralki - bo pralka pierze ciuchy przecież).

To chyba miał być żart ha ha ha ...ale ja nie zrozumiałem o co chodzi.

 

Do kolegi wyżej:

Jak dla mnie karta wifi to właśnie modem tylko tyle, że częstotliwości są inne z sensie LTE to modem, wifi to modem. Zresztą po co jężyk mielić jak można sprawdzić co to jest modem chociażby w wikipedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na tę idiotopedię i nawet tam nie ma nic nt. kart Wi-Fi pod hasłem "modem" (choćby gdyby było, to bym się nie zdziwił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Wikipedii wifi jest tylko pod hasłem "adapter" i hasłem "karta" ? Zresztą jak to zwał tak to zwał. To nie temat tego wątku. Ty nie zwracaj uwagi mi ja nie będę zwracał uwagi Tobie i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta LAN to według Ciebie też modem czy tylko karta Wi-Fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cała pewnością nie jest to karta LAN (po fachowemu). Gniazdo LAN można nazwać interfejsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posłuchałeś mojej dobrej rady.

 

Ponieważ, jak zauważyłem, jesteś człowiekiem nie potrafiącym przyznać się do błędu, to ze swojej strony zamykam dywagację. Dalsza wymiana zdań nie ma już najmniejszego sensu. Wszystko co miałem do przekazania w temacie, zrobiłem w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co moduluje/demoduluje radiowa karta LTE ?

 

Wydaje mi się, że sposób propagacji jest taki sam tylko częstotliwości inne, ale przecież jest nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co się czepiacie. Technicznie są to modemy. Od kart lan, Wi-Fi, po LTE.

 

To że prędkość po zamknięciu klapy jest słaby to dość normalne. Polaryzacja anten się zmienia.

Rozwiązanie to albo klapy nie zamykać albo dokupić kartę wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o oszczędzanie energii to nie jest powód, ponieważ wszystko mam ustawione na wysoką wydajność. Znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie repeater ściągający sygnał z routera przez wifi i przekazujący go kablem do laptopa, jednak akurat repeater który mam w domu nie chce za nic współpracować z netia spotem. Prawdopodobnie kupię kartę sieciową na USB z antenami. Myślę też że nie będzie problemem z jakimś oszczędzaniem energii na USB po zamknięciu klapy bo myszka jak i klawiatura nie sprawiają wtedy problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co się czepiacie. Technicznie są to modemy. Od kart lan, Wi-Fi, po LTE.

To zwracam honor Al222amo. Gdzie można o tym więcej poczytać, bo w necie ciężko coś znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MODEM to skrót od Modulate i Demodulate. Sygnał Wi-Fi trzema zmodulowac na fale radiowe z elektrycznych i spowrotem, tak samo jest z LAN.

Wystarczy poszukać jak działa technika dana.

W Wi-Fi jeszcze nawet są Modulacje QAM i qbsk. No więc skoro są Modulacje to trzeba je przekształcić na dane dla komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...