Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sweetlucy

Laptop do ok. 1,8k zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam aktualnie laptopa, który zastąpiłby wysłużonego pc'ta do użytku domowego. Na laptopach się nie znam więc uderzam do was.

 

Komputer byłby użytkowany głównie do przeglądania netu (kilka zakładek jednocześnie, ew. muzyka z yt w tle), czasem jakiś film, sporadycznie były podłączany do TV. Laptop byłby użytkowany +/- 6h dziennie, w weekendy może nawet dłużej (jak dla mnie może być cały czas podłączony do zasilacza, o ile się nie przegrzeje i może tak funkcjonować:> ). Zależy mi żeby kilka lat podziałał i nie wiem czy laptop nada się do takiego domowego, dość intensywnego użytkowania (?).

 

Cena w okół której oscyluje to jakieś 1,8k zł. Zależy mi na matowej matrycy wielkości 15,6', złączu hdmi, celuje w intela i3, no i komp musi mieć jakiś system (jak dla mnie najlepszy byłby win7, ale widzę, że raczej bez szans na to i all teraz na win10 sprzedają).

 

Sam znalazłem takie 2:

http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/hp-250-g4-i3-5005u-4gb-500gb-r5-m330-w10.bhtml#opis

http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-e5-573g-31tk-i3-5005u-4gb-1tb-gf920m-w10-szary.bhtml#opis

 

Jakieś opinie co do ww? Może inne propozycje wam się nasuwają? Wybrałem komputery z nie zintegrowanymi kartami graficznymi (bd to odczuwalna różnica niż zwykły intel graphic 5500?)

 

Z różnych opinii chciałbym raczej omijać Lenovo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi żeby kilka lat podziałał i nie wiem czy laptop nada się do takiego domowego, dość intensywnego użytkowania (?).

 

To już zależy jak trafisz. Pierwsze dwa lata możesz odpukać ze względu na gwarancję. Zastosowania jakie podałeś wcale nie są intensywne. Generalnie najsłabszym ogniwem zawsze jest HDD ale jest to komponent który można wymienić. Wskazany Acer konfiguracyjnie jest najlepszy w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...