Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

askak

Z97-G43 + sm951 128 nvme

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmi, jak się zachowa pci-e 2 i pci-e 3. Mam gtx 980 i mam zamiar go dać na pci-e 2 x16 a dysk na pci-e 3. Pytanie czy pci-e 2 nie zwolni i pci-e x3 będzie chodzić na x4. Jeżeli pod pci-e x1 coś będzie podłączone to otrzymamy pci-e 2x2, ale jaka jest zależność pomiędzy pci-e 2 a 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do pytania ja mam 1 pcie x 16 i raz pcie x8 czy wpinajac dysk pcie x 8 obciazy zlacze pcie x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obligatoryjne pytanie: czy jesteście pewni, że dyski sata3 są dla was niewystarczające?

 

Max teoretyczne prędkości po PCIe są do znalezienia w sieci.

 

W praktyce na dyskach SSD PCIe 2.0 x4 zwykle limituje transfery liniowe gdzieś na poziomie 1400MB/s.

 

@askak

Póki serio nie potrzebujesz odczytów ponad 1400MB/s to na Twoim miejscu zostawiłbym grafikę w x16 a dysk dał do x4.

Linie PCIe procesora i chipsetu nie wpływają na siebie. x16 jest z procesora, x1 oraz x4 z chipsetu.

Sprawdzałeś czy płyta ma w UEFI wsparcie NVMe? Jeżeli nie, to będziesz musiał sam integrować moduł NVMe, inaczej ładowanie systemu z niego nie będzie możliwe.

 

@kendo777

Przeczytaj instrukcję obsługi płyty, dowiesz się jak sloty wpływają na siebie wzajemnie jeżeli wpływają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest wsparcie. 1400 to ja mam na raid 0 z czterech ssd 128gb, ale jednak odczyty losowe itd. są bez szału. Ale masz dużo racji bo 4 dobre dyski w raid w zwykłym użytkowaniu niewiele odbiegają od sm951 128 na pci-e 2. Teraz zamienię w raid tego nieszczęsnego intela 520 i plextora m5s na 850 pro to mam nadzieję, że 2xm6s + 2x850 pro zaspokoją chęć rozbudowy, bo z tym sm951 to miała być zabawa.

Chociaż mam jeszcze pytanie czy mam jakiś wybór oprócz 850 pro do raida? W sumie miałam ochotę na su800, wiem tlc to kupa, a ja przez 3 lata zapisałam na m5s 50 tb. Czyli raczej taka su800 wytrzyma ponad 3 lata. Są jakieś wydajne 128gb w dobrej cenie na mlc?

 

edit. Kupiłam na allegro pm961 tlc wiadomo, ale osiagi na papierze świetne. Głupio było nie brać za 250 zł wersji 256gb. Jaki adapter do tego?

Takie coś wystarczy?

Mam 4 ssd w raid 0 i dwa hdd w raid 0, czyli całe 6 sata zajętych.Będzie to miało wpływ na wydajnosc dysku pod pci-e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...