Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wlodek321

Podawanie numeru karty w aplikacjach np. Uber

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o podawaniu numeru karty w aplikacjach np. Uber ? Wygodne to bo automatycznie pobierze płatność, a w przypadku Ubera chyba innej możliwości nie ma. Ale trochę się obawiam, że mogą pobierać sobie płatności bez mojej wiedzy (na stronę banku wchodzę rzadko, a powiadomień smsem nie mam).

Istnieje na koncie bankowym jakaś możliwość wycofania przeprowadzonej transakcji?

Polecacie utworzyć osobne konto z jakimiś drobnymi dla podpięcia Ubera?

Jeśli mam ustawione limity dzienne na swoim koncie np. 200zł to rozumiem, że nawet Uber ( lub inna aplikacja która ma podpiętą moją kartę) nie moze pobrać więcej niż ta kwota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się instalować Ubera tylko po to, żeby sprawdzić, jak dużo danych potrzebnych do wykonania transakcji podajesz na stałe w panelu jego aplikacji, ale...czy nieco nie przesadzasz? Istnieje techniczna możliwość praktycznie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje na koncie bankowym jakaś możliwość wycofania przeprowadzonej transakcji?

Chargeback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam ustawione limity dzienne na swoim koncie np. 200zł to rozumiem, że nawet Uber ( lub inna aplikacja która ma podpiętą moją kartę) nie moze pobrać więcej niż ta kwota?

To się dowiedz w banku, czy limit dotyczy płatności karta również. A jak chcesz mieć pewność to wyrób sobie jakaś kartę prepaidową, fizyczną lub wirtualną.

Bezpieczeństwo zwykle stoi na przeciwnym biegunie niż wygoda, taki lajf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...