Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Guli17

Modernizacja starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Planuję zmienić płytę, procesor + pamięci by móc pograć w jakieś nowsze gry w tym nowego Battlefielda.

O starych podzespołach nie pisze, bo chyba nie ma sensu dodam tylko, że zasilacz który zostanie ze starego pc to OCZ 500W, a karta graficzna to

Gigabyte Radeon HD7870 OC 2GB DDR5 256bit (1100/4800)

 

Nowe podzespoły które chciałbym wsadzić to:

 

Intel Core i5-6400

(nie wiem czemu niektórzy polecają i5-6402P, który ma tylko 100mhz więcej, a kosztuje 60 zł wiecej - jest sens? przy tej karcie to chyba nie)

GoodRam 16GB (2x8GB) 2133MHz CL15 lub G.SKILL 16gb 2400MHz Value 4 CL15 (g.skill szybsze, cena ta sama hm?)

AsRock H110M-HDV /intel H110

 

Cenowo wychodzi to 1320 zł (do zaakceptowania ;))

 

(Jeśli chodzi o budżet to wiadomo, że im mniej tym lepiej, ale też nie chcę mieć 20kl/s więc wiem, że trochę trzeba wydać)

 

Waszym zdaniem na takim kompie pójdzie battlefield 1 na high detalach? (monitor 23 cale)

Nie wymagam oczywiście 120kl/s, ale tak z 50 i byłoby fajnie.

 

Znalazłem taki gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=zoGWS_MNZqk

procesor raczej słabszy od tego co chcę zamówić a wg. tego youtubera na medium bez nagrywania ma

On Record-40-70 FPS

Off Record-60-110 FPS

 

minimum 60 fps to kurcze na high te 45-50 fps moze by wyciągnął, co sądzicie?

 

 

p.s

zastanawiam się też na dyskiem 120gb pod tego battlefielda, wiem, że fpsów takie dyski nie zwiększają, ale pytanie czy taki 4-5 letni stary hdd nie będzie hamował gry?

Battlefield 3 chodzi płynnie więc raczej bad sektorów to nie ma, ale trzeba by sprawdzić jeszcze.

 

 

Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nawet i3 6100 + twój 7870 dadzą rade z tą grą na high. Pomyśl, bo może warto wziąć tańszy procek(i3 czasem bywa szybszy od i5 6400) Ram na początek 8gb.

Wyjdzie jakieś 900zl. Masz ponad 1300 z tego co widzę. Sprzedaj swoja kartę graficzną i we dołóż trochę grosza do gtx1060 3gb/rx470.

Po takim zabiegu pograsz w bf1 na ultra w tych 50-60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie. ;)

 

Bo najlepsza opcja to by była kupić ten procesor i w przyszłości zmienić kartę, ale nie wiem czy się na to będzie zapowiadać

(to właściwie komputer dla znajomego więc go dopytam dokładnie)

ale jeśli nie to hm ta twoja opcja wygląda ciekawie

 

co do ramów hm pamiętam, że już w bf4 pisali, że zalecane to chyba 16gb

(win 7 x64) + gra 8gb starczy na początek?

w sumie high detale to nie ultra i to nie telewizor 50" tylko monitor 23

 

 

edit:

(i3 czasem bywa szybszy od i5 6400)

jak to :P?

 

Wychodzi za proc + ramy 730

to zostaje niby 600 zł, starą kartę może bym za 150 zł sprzedał to tak do 800 można by coś kupić, bo za mniej to raczej nie ma sensu

Polecisz coś konkretnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie. ;)

 

Bo najlepsza opcja to by była kupić ten procesor i w przyszłości zmienić kartę, ale nie wiem czy się na to będzie zapowiadać

(to właściwie komputer dla znajomego więc go dopytam dokładnie)

ale jeśli nie to hm ta twoja opcja wygląda ciekawie

 

co do ramów hm pamiętam, że już w bf4 pisali, że zalecane to chyba 16gb

(win 7 x64) + gra 8gb starczy na początek?

w sumie high detale to nie ultra i to nie telewizor 50" tylko monitor 23

 

 

edit:

 

jak to :P?

 

Tak to, ze i5 6400 ma zegar 2.7ghz. W przypadku aplikacji/gier które wykorzystują 1-2 rdzenie i3 z zegarem 3.7ghz wygrywa z i5 O niskim zegarze. dla mnie jak brać i5 to minimum 6500 bo ma znacznie wyższy zegar bazowy 3.2ghz.

 

Oczywiście tutaj rozchodzi się o kasę. Jeżeli masz, lub ten Twój kolega ma chęć wymieniać grafikę w przyszlosci, to jak najbardziej bierz mocnego i5, nawet 6600, a potem dokupić kartę graficzna

 

E: karta twoja 150zl ? Weźmiesz za nią spokojnie ~400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wolałby kupić już teraz kompa i np. na następne dwa lata dać sobie spokój, bo remontuje nowe mieszkanie, niedługo się tam wprowadza i wspominał, a właściwie wspominała :E (jego żona) że będzie multum wydatków blabla ;p

i że jak zmieniać komputer to teraz.

 

więc przyjmijmy, ze składamy kompa na teraz:

zobacz znalazłem taki gameplay:

 

 

Karta taka z 600 zł, jak bym kupił taką za 800 + ten i3 to myślę, że 50 stałych fps bym osiągnął na ultra, co sądzisz?

 

zaciekawiło mnie też, że w rogu ilość ram wykorzystywana przez grę to ~6000-6500 czyli 6,5gb tak? + 1,5 załóżmy na system to 8 byłoby idealnie, ale czemu tak mało wykorzystuje? skoro rekomendowane jest 16gb, myślałem, że może gra w jakiejś mniejszej roździelczośći, ale on ma 19xx na 16xx więc taką jak kolega.

 

P.s

podasz jakąś grafikę za ~800 zł?

 

 

edit:

to wychodzą jeszcze gry, które są robione pod 2 jajka nie 4?

Pewnie bf pod 4, ale ten gameplay jeszcze bardziej namówił mnie na i3 + jakąś dobrą kartę, a starą sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeszcze okroic wydatki, to za kilka dni pojawi się w sklepach GTX1050ti który powinien mieć wydajność nieco wyższa niż gtx960 w cenie do tych 800zl.

Jak mozesz wydac wiecej to gtx1060 3gb lub rx470 - jak pisałem wcześniej (te karty ok. 950zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to, ze i5 6400 ma zegar 2.7ghz. W przypadku aplikacji/gier które wykorzystują 1-2 rdzenie i3 z zegarem 3.7ghz wygrywa z i5 O niskim zegarze. dla mnie jak brać i5 to minimum 6500 bo ma znacznie wyższy zegar bazowy 3.2ghz.

 

Oczywiście tutaj rozchodzi się o kasę. Jeżeli masz, lub ten Twój kolega ma chęć wymieniać grafikę w przyszlosci, to jak najbardziej bierz mocnego i5, nawet 6600, a potem dokupić kartę graficzna

 

E: karta twoja 150zl ? Weźmiesz za nią spokojnie ~400zl

 

Wprowadzasz tylko ludzi w błąd i5 6400 trzyma na 4 rdzeniach stałe 3,1Ghz,na trzech rdzeniach 3,2ghz a na 1-2 rdzeniach 3,3Ghz w grach.Powiedz mi gdzie masz te 2,7Ghz..na pudełku przeczytałeś w sklepie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.7ghz to zegar bazowy.

Nikogo w błąd nie wprowadzam.

Co byś o turbo nie mówił wciąż są gry i aplikacje gdzie i5 6400 wypada słabiej od i3 6100. Nie oznacza to, ze i5 6400 jest złym procesorem, acz przy budowaniu budżetowego komputera do gier i3 6100 w zupełności wystarcza i w 90% przypadków różnice miedzy w/w i5, a i3 nie będą zauważalne gołym okiem. Zwłaszcza przy średnim segmencie kart graficznych.

Wiec jak chcesz dodać coś od siebie, to dodaj, ale spasuj z tonem bo nie jesteś u siebie na podwórku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż Nam te gry ,w których i3 6100 wypada lepiej niż i5 6400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele testów na Youtube i portalach.

Na labie masz test gdzie i5 6400 jest 10-15%szybszy w grach PRZY GTX980Ti. Jeżeli autor myśli o karcie pokroju gtx960 to różnica jeszcze bardziej się zatrze.

 

A jednak 500zl vs 800zl to portfel czuje.

 

Proszę.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/i3_skylake/charts/def/a3.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/i3_skylake/charts/def/sc2.png

 

Do tego biuro/Internet wypada również lepiej na i3

 

Niewiele jest gier gdzie niskotaktowany i5 będzie ZNACZNIE lepszy. 90% najnowszych gier działa bliźniaczo podobnie, zwłaszcza wśród kart graficznych ze średniego segmentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie,co prawda różnica niewielka ale jednak :) Kilka jest tylko takich gier ale w tym budżecie chyba jednak zdecydowanie lepiej kupić i3 bo na słabszych kartach ta różnica w FPS jest bardzo mała :)

 

Różnica natomiast przy lepszej karcie graficznej będzie już zauważalna :)

https://www.youtube.com/watch?v=Svy_jdF9nEI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy topowej grafice różnica będzie nieco większa, ale tez nie ma kolosalnej różnicy. 67 czy 62 fps gołym okiem nie sposób dostrzec.

Z racji średniego segmentu karty od razu zaproponowałem i3 ze względu na fakt iż przy budżecie autora lepiej kupić i3 6100+rx470/gtx1060 niż i5 6400 + hd7870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ dla i3 6100 i rx470

 

 

również miałem dylemat czy zakupić i3 czy i5, ale bardziej opłacalny jest i3 6100 z mocniejszą grafiką niż i5 ze słabszą. i5 jest jakieś 20% wydajniejszy od i3 a kosztuje prawie 300zł więcej, słaby deal a w bf1 prędzej gpu odpanie niż najsilniejsze i3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...