Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MixFix

Pytanie o ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak mam 3x 2gb ramu i dokupię jeszcze np jedną kość 4gb to będzie działać czy muszę szukać 2gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać, iż nie przypadną sobie do gustu. Lepiej by było, 2GB, najlepiej identyczne, ale weź tu traf. A nie chcesz skorzystać, puki DDRy 3, są w przystępnych cenach? Nie musisz tam 16tki, kup se porządne 2x4-1600 z dobrym cl, skorzystasz z duala i z pewności, poprawności działania :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać, iż nie przypadną sobie do gustu. Lepiej by było, 2GB, najlepiej identyczne, ale weź tu traf. A nie chcesz skorzystać, puki DDRy 3, są w przystępnych cenach? Nie musisz tam 16tki, kup se porządne 2x4-1600 z dobrym cl, skorzystasz z duala i z pewności, poprawności działania :thumbup:

A co zrobie ze swoimi ddr3 3x 2gb ? ;/ myslalem ze dam pare dyszek i po sprawie, a co bys proponowal kupic? I ile bym musial na to wydać?

Swoje bym musiał opchnąć pytanie za ile i komu :P

Btw moja plyta obsluguje tylko do 1600mhz ram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wsadziłem Ram innego producenta niż ten co był w kompie i działało - nie wybuchnęło :lol2:

Zerknij co mówi instrukcja płyty i możesz eksperymentować na własną odpowiedzialność tak jak ja to zrobiłem - na własną odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, możesz-jak kolega zaproponował- poexperymentować. Możesz zakupić nową, dołożyć i sprawdzić, jak nie będzie jak powinno być-kość niezgody oddasz.

gregu, jaki moduł dołożyłeś, i na jakim chipie? IMC przy współpracy z B85, jest nieco wybredne, jeśli chodzi o różne rozmiary modułów, a w tym single/dual rank, producent raczej nie ma znaczenia. Gdybyś chciał pogonić, to co masz, wiele nie zarobisz, nie ma co się oszukiwać. Jeśli 2x4, to coś takiego: http://allegro.pl/crucial-8gb-1600mhz-ballistix-tactical-cl8-gw-5lat-i6575655439.html 50 zyla taniej niż nówki, lub SKille cl7: http://allegro.pl/g-skill-ripjawsx-ddr3-8gb-2x4gb-1600mhz-cl7-i6575327196.html#thumb/2 nieco droższe, za ten cl właśnie... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co to były za bebechy. Jakiś skansen HP.

Ten przykład pokazuje że jeśli kupujemy dziś sprzęt na lata, to dobrze jest na start zapodać 16GB w kości. :E

Najlepiej najpopularniejszego producenta - nie jakieś wynalazki, które zaraz znikną z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie rozumiem tych pecetów, co chwila coś wychodzi i w moim przypadku każda gra chodzi ale co nowy battlefield to mój komputer jest za słaby i zawsze dowiaduję się o tym po zakupie gry haha

Kumplowi skladalem 5 lat temu i do dzis mu wszystko chodzi, tylko ze jego kosztowal wtedy przeszlo 4tys zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stety lub niestety, PCet to skarbona. Jednak jakieś hobby trze mieć, no niestety panie paździohu-to nie są tanie rzeczy. Bycie na topie jest kosztowne, bycie blisko topu nieco tańsze, choć podobnie wydajnościowo...teraz gram nieco mniej, ale jak będę chciał pyknąć, to ma hulać, a nie pokazywać slajdy. Można mieć dobry sprzęt, kupując używkę. Np grafy, poprzedniej gen, wiadomo, nie są po 2 paki, ale masz dobry akcelerator za ponad tysia, ale nie 3K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2+4 będzie działać na 99%.

3x2+4 myślę że też, ale pewnie w single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...