Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EzioO

Problem z kartą graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chcę powiedzieć, że niedawno kupiłem nowe komponenty pod BF1 (takie gorsze) czyli: i5 6500, Gigabyte h10m S2h ddr3 i zasilacz corsair vs350. Karty nie wymieniałem bo nie miałem takiej potrzeby, została gtx 750 ti GAINWARD Goldensample OC. Więc w czym tkwi problem. Otóż gram sobie gram zadowolony, że chodzi na medium w 60, aż tu nagle kompletny FREEZE, nie słychać żadnych dźwięków i po chwili *5 sek wraca wszystko do normy. Olałem ten problem i grałem dalej, aż tu nagle spadek do 20 fps i tak sie trzyma. Mówię kurde co się dzieje. Potem odpaliłem sobie programik EVGA PRECISION żeby zobaczyć temperaturę karty, bo może się przegrzewała. Temperatura była dosyć niska (40/50 C*) ale zauważyłem, że karta nie wykorzystuje swojej pełnej mocy (zamiast 1281 wykorzystywała tylko 405Mhz).

Wiecie może o co chodzi?

edit

Zapomniałem dodać, że taktowanie pamięci też zmniejszyło się do 405Mhz (z 6008!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta prawdopodobnie wyłącza się z trybu 3D. Pytanie czy winny jest zasilacz, system gra czy sterowniki.

Zminimalizowanie gry alt+tab coś poprawia/pogarsza czy nic się nie dzieje? Podkręcałeś kartę lub procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niby miałem podkręcić Intela bez k -,-.

Sterowniki aktualizowane przed zainstalowaniem zasilacz jest nowy a karta nie podkręcana bo i tak jest podkrecona przez wydawcę. System nowozainstalowany bo wymieniłem też dysk który się sknocił parę dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że na pewno wszystko jest dobrze skonfigurowane?

Zresetuj Bios. Jezeli nie pomoże to jak masz możliwość to sprawdź na innym, mocniejszym zasilaczu. Jak będzie to samo to na innej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innej karcie nie mogę bo nie mam, bios zaraz zresetuję, mogę wpakować tam stary zasilacz modecom feel 420, podobnież wiele osób, nawet na i7 6700k z gtx 970 i 8 gb ram tak samo mają. Wydaje mi się, że to coś z grą jest albo ze sterami. Jak bios nie pomoże, to nic, trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego feela to nawet nic nie podłączaj.

Spróbuj jeszcze na starszych sterownikach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Chciałem zmienić na wersję, na której grałem w becie bez ścinek, ale wymagany jest nowszy sterownik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale już wiem w czym jest problem i nie jest to problem z moim komputerem. Wszyscy na win 7 tak mają, bo Bf 1 obsługuje directx 11.1 i 11.2 a win 7 maksymalnie 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.1 jeszcze funkcjonowało jako jakaś łata do systemu. System masz aktualny na pewno, głównie Service packi? Można jeszcze spróbować pobrać https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35 i pozwolić by system sam sobie uzupełnił wszystko według możliwości. Jaką wersję wyświetla Ci jak uruchomisz dxdiag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.01.7601.17514 32 bitowy. Myślałem nad aktualizacją systemu na windows 10, ale jak poczytałem trochę o tym jak to się instaluje z media creator tool'a to mi się odechciało. Czekać kilkanaście godzin na to, żeby znalazł za przeproszeniem jeb*** aktualizacje. Człowiek kur*icy może dostać... Zresztą sam poczytaj http://windowsreport.com/battlefield-1-bugs/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam pierniczenie takie. Jakoś na starym i7 2600 i gtx970 śmiga na ultra w stałym 60fps.

Win10 instalowałem nie raz ani nie dwa i nigdy nie było problemu. Ściągasz media creation tool, robisz za jego pomocą dvd lub pena i instalujesz na czysto lub aktualizujesz. Mogłeś też od razu aktualizować przez mct ale to było wadliwe rozwiązanie powodujące błędy. Jednak teraz ciut za późno na to. Możesz próbować instalacji win10 na kluczu z win7 ale nie wiem czy to przejdzie, lub uaktualnić jako osoba korzystająca z ułatwień dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...