Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slientb33

Canon MP320 drukuje na różowo/czerwono

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam problem z drukarką Canon MP230. Kupiłam wczoraj tusze do napełniania kartridży i napełniłam je zgodnie z podaną instrukcją - rozpulchniłam gąbki (napełniając kartridże ogrzanym tuszem) i wyczyściłam styki płynem udrażniającym. Tusz czarny działa, jakość druku też jest okej. Mam problem jednak z tuszem kolorowym - wszystkie odcienie kolorów drukuje mi w odcieniu czerwonego/różowego. Załączam obrazek oryginalnego kolorowego pliku oraz zdjęcie po wydruku.

 

Oryginalny obrazek (PDF):

cabb16029362f.jpg

 

Zdjęcie po wydruku:

4d546b4e1a415.jpg

 

Użyłam wszystkich opcji przeczyszczenia drukarki (odblokowanie dysz, wyrównywanie głowic, czyszczenie rolek etc.), niestety to nie pomogło.

 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i doradzić w tej sprawie?

 

Pozdrawiam,

Blanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukują Ci tylko M oraz K. Nie drukują Y oraz C i dlatego masz tylko czarno-magentowy wydruk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapuściłem test na swojej. W moim przypadkiem było czarno-żółto. Pomogło przeczyszczenie głowicy programowo chyb jest w preferencjach drukarki. Oczywiście jeżeli pojemniki zostały prawidłowo napełnione bo z tego co wiem z doświadczenia jest to bardzo trudne. Dlatego już dawno przerzuciłem się na nieco droższe gotowe zbiorniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Drukują Ci tylko M oraz K. Nie drukują Y oraz C i dlatego masz tylko czarno-magentowy wydruk.

Udrożniłam kartridż parą wodną i po przetarciu styków papierem wygląda jakby wszystkie kolory były drożne (zdjęcie poniżej). Może to wina głowicy drukarki?

facce37e6fec7.jpg

 

Z ciekawości zapuściłem test na swojej. W moim przypadkiem było czarno-żółto. Pomogło przeczyszczenie głowicy programowo chyb jest w preferencjach drukarki. Oczywiście jeżeli pojemniki zostały prawidłowo napełnione bo z tego co wiem z doświadczenia jest to bardzo trudne. Dlatego już dawno przerzuciłem się na nieco droższe gotowe zbiorniki.

Przeprowadziłam czyszczenie już kilkadziesiąt razy - zarówno podstawowe, jak i dokładne - niestety to nie pomogło. Kartridże napełniłam zgodnie z instrukcją - gorącym tuszem bardzo powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak drogie są już napełnione pojemniki ale jeżeli Ciebie stać to kup napełnione, przynajmniej jeden z kolorów które nie drukują i od razu uzyskasz odpowiedź czy to wina drukarki czy kałamarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...