Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dżemik55

Komputer do gier za 4000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję zestawu za 4000 zł do gier. Jeśli to przydatne to mam aktualnie dysk HDD Western Digital Blue WD5000AAJS, który ma już 7 lat. Nie chcę się bawić w podkręcanie.Czytałem, że w tym budżecie lepsza będzie opłacalna GTX 1060 i lepszy procek. Podacie jakieś sensowne zestawy? Jestem otwarty na propozycje w sprawie podkręcania, ale budżet 4000, max.4150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

i5 6500 3,6GHz 900zł

GoodRAM DDR4 2133MHz 2x4GB 180zł

MSI B150M PRO 300zł

Zotac GTX 1070 8GB 2000zł

WD Blue 1TB 220zł

Corsair CX 450M 240zł

SPC Gladius M35 200zł

Cena z nowym dyskiem około 4040zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję zestawu za 4000 zł do gier. Jeśli to przydatne to mam aktualnie dysk HDD Western Digital Blue WD5000AAJS, który ma już 7 lat. Nie chcę się bawić w podkręcanie.Czytałem, że w tym budżecie lepsza będzie opłacalna GTX 1060 i lepszy procek. Podacie jakieś sensowne zestawy? Jestem otwarty na propozycje w sprawie podkręcania, ale budżet 4000, max.4150.

 

To się zdecyduj.

Choć i tak w tym budżecie zestaw @up najlepsza opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrze, że nie chcesz się bawić w OC. Wiele dzisiejszych najnowszych gier wymaga mocnego proca i szybkich pamięci. I5 6500 to jest za słaby proc aby napędzić gtx 1070 a nawet i gtx 1060 przy procu i5 6500 w grach jak Forza Horizon 3 czy Battlefield 1 będzie ograniczał fps.

 

Zobacz już w starych grach jak GTA V czy Far Cry 3 różnice ~15fps i więcej

http://pclab.pl/art66130-24.html

 

Ja bym włożył i5 6600k@4.5Ghz(OC procesora jest banalnie proste) i do tego jakieś szybkie ramy 3000Mhz jeśli chcesz aby to śmigało przez dłuższy czas w najnowszych grach.

Do tego grafikę gtx 1060 i tak ją zmienisz dużo szybciej niż resztę platformy. A szybki procesor i pamięci pomimo wolniejszej grafiki znacząco wpłyną na minimalny fps i brak dropów poniżej 60fps, które to w znacznym stopniu psują wrażenia z rozrywki. No i na dzień dzisiejszy 8GB RAM to już totalnie na styk, a nawet za mało w grach BF1, Forza czy słabych portach jak mafia 3, Deus EX a takich gier ciągnących ~8GB+ będzie więcej w najbliższych miesiącach.

 

A jak na prawdę upierasz się na zestaw bez OC to jak chcesz aby to śmigało w najnowszych grach to tylko i7 6700k który jest standardowo taktowany 4Ghz + boost i do tego w najnowszych grach HT też robi robotę.

 

Ale to twój wybór jaką drogą pójdziesz. Popatrz tylko na tych co kupowali rok/dwa temu zestawy na i5 4460 3.2Ghz. Dzisiaj już ich procek i wolne pamięci 1600Mhz nie wyrabiają w najnowszych grach. A ci co kupili i5 4670k/4790k@OC z szybkimi pamięciami dalej mają wydajne maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...