Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robson355

8gb ramu a brak pamięci błąd pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto specyfikacja mojego komputera

Phenona 965 3400 mhz

Gtx 660

Ramy 8 giga Vengeance = 2x4 dual

Windows 7 64 bit

Zasilacz Chieftec 500w

Płyta główna ASUS M4A77T AM3 DDR3 PCIEX 2.0

dysk ssd crucial 250 gb + wd blue 1 tb

Problem polega na tym że jak gram w Gta v czy nfs-a nowego to mi wyskakuje komunikat że brakuje pamięci na komputerze i mi wywala do pulpitu owyczywiście dalej grać nie mogę mam wyl swapa dzięki temu nie mieli mi dyskiem a wykorzystuje ram wiadomo o wiele szybszy jest ale tutaj jest problem bo podczas grania odpalam msi afterburner no i jak dojdzie do 6,7 gb max 7 gb to wywala już błąd wszędzie mam 8 giga zainstalowane itd to mysle że powinno wszystko wykorzystać wiem że na xp to 80% wykorzystuje ramu system i potem bierze z wirtualnej pamięci ale powiedzcie mi jak tu jest chciałbym maxymalnie wykorzystać ram jeśli jest taka możliwość pozdrawiam i mam nadzieje ze mi pomożecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..jakieś pootwierane procesy w tle?

 

 

Mi nigdy nie wywaliło komunikatu o braku pamięci w GTA5... a tez mam 8Gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wszystko ok nic tylko gra wł żadnych gg itd ale napisz mi ile miałeś w msi afterburnerze wykorzystanie maxymalne ramu jestem ciekaw czy to normalne zjawisko czy coś u mnie nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wyl swapa dzięki temu nie mieli mi dyskiem

Sam sobie w stopy strzelasz. Włącz z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wszystko ok nic tylko gra wł żadnych gg itd ale napisz mi ile miałeś w msi afterburnerze wykorzystanie maxymalne ramu jestem ciekaw czy to normalne zjawisko czy coś u mnie nie tak

Ok.6GB

 

SWAP off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie w stope strzelam no nie jednak inni nie mają problemu z tego co widac nawet z wył swapem a koro mam 8 giga co chce całkowicie je wykorzystać jak mialem swapa to gry mi strasznie ścinaly taki nfs to cięzko bylo grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem leży w windowsie,coś skopane etc.

 

Ja śmigam na 10(choć nie polecam bo miałem z nim problemy na lapku ale w stacjonarce tylko do gier jest ok.))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie w stope strzelam no nie jednak inni nie mają problemu z tego co widac nawet z wył swapem a koro mam 8 giga co chce całkowicie je wykorzystać jak mialem swapa to gry mi strasznie ścinaly taki nfs to cięzko bylo grać

Nie wykorzystasz 8 GB zrozum to, system bierze jak pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem swapa to gry mi strasznie ścinaly taki nfs to cięzko bylo grać

To znaczy że wtedy Ci się kończył RAM i system musiał korzystać ze swapa jako przedłużenia ramu.

 

Co wcale nie znaczy, że jeżeli teraz włączysz swap, to system będzie przerzucał strony pamięci cały czas między ramem i dyskiem.

 

Zarządzanie pamięcią w systemie to nie jest banalny temat, i póki faktycznie dobrze go nie rozumiesz przestań wydziwiać i włącz plik stronicowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że max sięgnie ramu 7 giga to już z systemem jest podane także gdzie się ponad giga podziało jeszcze to nie wiem w tym problem właśnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to, co chce załadować GTA 5 zajmuje więcej niż 1 GB i dlatego się nie mieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne by było życie bez swapa. Zawsze na maksymalnej prędkości pamięci. Niestety niektóre programy są tak napisane, że bez swapa w ogóle nie będą działać :lol2: Włącz swapa(może nawet 1-2GB starczy) i sprawdź czy problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie akurat jak mi się włacza np nfs to już mam 6 giga zajęte z max 10 min pogram i wywala jak dobije do 7 giga ale to już stopniowo idzie wykorzystanie w gta v troche dłużej pogram ale też wywala ten sam bład hmm zastanawiam sie w takim razie nad kupnem kolejnej kostki 4 giga z tym że to już dual channel nie będzie i tez może być różnie z wykorzystaniem ale jeśli nic innego nie wymysli sie to będzie ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że max sięgnie ramu 7 giga to już z systemem jest podane także gdzie się ponad giga podziało jeszcze to nie wiem w tym problem właśnie jest.

 

Po prostu wlacz swapa i masz problem roziwazany. Podyskutuj sobie z Billem czy tez Nadella jak ci nie pasi. ja mam 32gb ramu i mam wlaczonego swapa (acz niewielkiego) bo niektore programu tak musza miec i tyle. Zawsze mzoesz nei korzystac z tych programow.

 

Fajne by było życie bez swapa. Zawsze na maksymalnej prędkości pamięci. Niestety niektóre programy są tak napisane, że bez swapa w ogóle nie będą działać :lol2: Włącz swapa(może nawet 1-2GB starczy) i sprawdź czy problem zniknął.

 

Niewielki swap na SSD tez nie powoduje problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy trzeciego świata...

"chcę mieć wyłączony plik stronicowania (który w sumie nie rozumiem co robi) by gry działały bez komunikatu o braku pamięci (którego też nie rozumiem) aby osiągnąć... w sumie nie wiem co"

 

No po prostu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup sobie 8 GB i będziesz miał spokój, będziesz mógł nawet mózg wyłączyć od myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że poziom waszych komentarzy czyli stihl i mitycznyjeż jest żałosny radze abyście się nie udzielali na forum jak nie macie pojęcia o co mi chodzi najwidoczniej jeszcze nie dorośliście aby się na forum udzielać i tyle,takie pyskówki to w podstawówce możecie sobie stosować na kolegach a nie na mnie bo ja sobie na to nie pozwolę założyłem temat licząc na sugestie bądz konkretne rozwiązanie niestety zawsze się znajdzie ktoś komu takie coś nie pasuje szanujmy się nawzajem jak ktoś ma jakiś problem bo zawsze warto pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz chamski ton spowodowany poczuciem bezsilności i że w trochę mniej nachalny sposób Ci wyjaśnię o co chodzi.

 

Już dostałeś konkretne odpowiedzi, ale się uparłeś i czekasz na odpowiedź która będzie zgodna z Twoim jedynym wyobrażeniem rozwiązania problemu. Zapomniałeś tylko, że rozwiązania problemów nie zawsze bywają takie, jakich chcemy.

Coś na zasadzie "mam śrubę do wkręcenia, polećcie mi jakiś fajny młotek do tego". Ty tutaj na poważnie szukasz młotka, i się dziwisz że ludzie nie zachowują powagi.

 

Ubzdurałeś sobie że wyłączony swap przynosi jakieś korzyści gdy w komputerze jest już wystarczająca ilość ramu. Nie, nie przynosi. Zrozum to i włącz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no u mnie jest różnica z wł swapem i wył także wiem co pisze a poza tym zapewne kupie ram-u jeszcze kostkę 4 giga i powinno być ok a tak apropo to tutaj nie chodzi że coś sobie ubzdurałem tylko o to że jeśli ma się pc to wiadomo że każdy by chciał mieć najwydajniejszy jaki tylko się da mój jest jaki jest ale daje rade powiedzmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup 2 kostki 4GB, ale jak nie masz doświadczenia to powiem ci od razu, że mimo, że dokupisz kostki tej samej marki i o takim samym taktowaniu to mogą mieć inne dalsze timingi np. nowe kostki mogą mieć wyższy ref cycle time i nie będą działać z starymi o niższym parametrze lub będą działać niestabilnie. Więc jak nie chcesz potencjalnych problemów i ręcznego ustawiania timingów to lepiej sprzedaj stare kości i kup 2 x 8GB.

 

Page file jest potrzebny do poprawnej pracy windowsa i wielu programów. I nawet jak masz 16GB nie warto go wyłączać czy przenosić do RAM dysku jak niektórzy robią. Co najwyżej można ustawić jego wartość na jakąś niższą stałą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam upatrzona ta samą kość ta sama firma model itd no ale właśnie jeśli się różnią dalszymi timingami i mogą być problemy to warto zastanowić się tak jak piszesz i zainwestować w nowe kości 2x8 muszę to jeszcze przeanalizować na spokojnie ale dzięki za konkretną sugestie na pewno się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz swapa na tym samym dysku co gra i jest to dysk talerzowy, to faktycznie możesz mieć ściny, zwłaszcza jeśli korzystasz z sata w trybie IDE. Włącz swapa na innym dysku fizycznym (nie tylko innej partycji), np. na jakimś niepotrzebnym USB, powinieneś mieć problem z głowy. Nie wiadomo też, w jaki sposób tego swapa wyłączyłeś. Dostajesz komunikat, bo kończy ci się ram, koniec kropka.

 

Tak jak koledzy wyżej pisali, powinieneś albo dokupić ram, albo włączyć swap i szukać powodu ścinek z włączonym swapem, a nie mieć pretensje do użytkowników forum, że coś co eliminuje objawy złej konfiguracji twojego systemu nie jest faktycznym rozwiązaniem twoich problem(ów).

Nie lubię osób takich jak Ty, OP, bo wyłączają losowe rzeczy za pomocą optymalizatorów i pseudoprzyspieszaczy, a potem idą wojować z widłami, że coś nie działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie na sztywno SWAP na SSD i tyle. Choćbys miał sryliard GB RAM to niektóre programy będą wymagały SWAPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie na sztywno SWAP na SSD i tyle. Choćbys miał sryliard GB RAM to niektóre programy będą wymagały SWAPA.

No lepiej mieć włączony mniej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...