Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dragonboss

Rx 460 VS Gtx 950 vs 1050.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do wydanie 560zł na grafę.

Mam do wyboru:

1. RX 460 Gigabte- 559zł

2. GTX 960 Msi-560zł (gwarancja do 2018)

3. GTX 1050

 

Co wybrać? Myślicie ze 1050 będzie w cenie do 600zł? Niby asus swoją 1050ti wycenił na 900zł :D

Brać cośz tego czy czekać do wtorku na 1050?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać cośz tego czy czekać do wtorku na 1050?

 

Cóż za głupie pytanie... Oczywiste, że poczekać. W gorącej wodzie kąpany, że nie poczeka? :heu: Będzie GTX 1050 na rynku, będzie znana jego wydajność i cena, i wtedy będziesz mógł wrócić do tematu. Na razie gdybanie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, GTX 1050 powinien być w cenie do 600zł (dokładnie ~550zł, ale z początku może być wyższa). RX 460 po ostatniej przecenie będzie od 450zł za 2GB i 550zł za 4GB. Warto poczekać i dopiero zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak by popatrzyć na specyfikacje nie oficjalną gtx1050 i 1050ti to wydajność zapowiada się na poziomie odpowiednio 950 i 960 obecnej. Przy czym ten słabszy ma być dostępny tylko z 2 GB vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1050 powinien być z kilkanaście % wydajniejszy od 950, a gtx 1050 Ti od 960, jako że są to następcy. Być może na początku będą miały zbliżoną wydajność lub marginalnie lepszą, ale zostanie to z czasem poprawione sterownikami - dadzą kopa nowym kartom lub obniżą wydajność Maxwellów tym razem, ja obstawiam to drugie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmarku korzystasz z ponad 2gb vram? :D

 

Tobie to już nic nie pomoże.

 

Zalecane:

 

Procesor: 2-rdzeniowy AMD lub Intel o taktowaniu 1,8 GHz

Pamięć: 4 GB

Karta graficzna: zgodna z DirectX 11 i z 1 GB pamięci wideo

Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca

System operacyjny: Windows 7 lub 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 Ti ma sens jedynie za max 700zł o ile będzie przynajmniej 10-15% szybsza od gtx 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1050 powinien być z kilkanaście % wydajniejszy od 950, a gtx 1050 Ti od 960, jako że są to następcy. Być może na początku będą miały zbliżoną wydajność lub marginalnie lepszą, ale zostanie to z czasem poprawione sterownikami - dadzą kopa nowym kartom lub obniżą wydajność Maxwellów tym razem, ja obstawiam to drugie ;)

skąd takie dane jak porównując 950 i 960 do 1050 i 1050ti ewidentnie widać że te drugie mają słabszą specyfikacje, tylko dostają wyższe taktowanie bazowe.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-1050-ti-specyfikacja-wydajnosc-data-premiery.html

przy czym w obydwu przypadkach można liczyć na dobre OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj te kilka dni.

AMD ogłosiło obniżki (to już pewne) nieduże ale to zawsze kilka dych w kieszeni.

NV też pewnie coś pokombinuje aby wypchnąć zalegające GTX950 oraz GTX960 z magazynów, więc to będzie dobry czas dla osób co szukają względnie dobrych kart do grania nie wydając majątku.

 

PS: za 6 stów spokojnie jakąś fajną używkę idzie dorwać z gwarancją - myślałeś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...