Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ogar616

Problem z prędkością internetu UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W nowym mieszkaniu podpisałem umowę z UPC na internet 60Mb/s, dostałem Horizon i ich router.

Mam do tego swój stary TP-Link WR340G, oraz przy PC adapter Wifi TP-Link TL-WN721N.

Niestety mam do pokonania 3 grube ściany, z czego jedna jest nośna, zbrojona i dwie kominowe(z kanałami wentylacyjnymi). Odległości to około 3m.

Prędkość internetu na PC waha się w granicach 1Mb/s na moim routerze do 4Mb/s na routerze z UPC. Nie mam możliwości położenia kabla (świeżo po remoncie)

Co ciekawe na obu routerach mam po 3 kreski, czy mimo dobrego zasięgu prędkość może tak drastycznie spaść?

 

Teraz pytanie... Jak poprawić prędkość na moim PC do deklarowanych 60Mb/s (oczywiście wiem, że 60 to nie będzie, 40 będzie już zadowalająco)

Co wymienić? Co nie daje rady?

 

Zastanawiałem się nad adapterami PowerLine. Będzie to lepiej działało, niż dobry router? Gniazdka mam prawdopodobnie na jednym obwodzie (jest jeden bezpiecznik do obu pomieszczeń).

Może karta Wifi w PC jest słaba?

 

Potrafi ktoś polecić dobry sprzęt który rozwiąże mój problem? Budżet to około 400zł, ale chętnie dołożę, jeśli różnica będzie znaczna.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(świeżo po remoncie)

Świetnie zaplanowany remont...

 

Idź w PLC, chyba jedyne sensowne rozwiązanie przy takich przeszkodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, poprzedni właściciele zapewniali, że w tym pokoju internet śmiga aż miło.. Ja niestety nie wiedziałem, co to za ściany i że aż tak tragicznie będzie to działać. Remont akurat w pomieszczeniu gdzie stoi router i gdzie jest PC nie był przeprowadzany, ale był na korytarzu i łazience pomiędzy nimi...

 

Rozumiem Ty polecasz PowerLine. A może jakieś konkretne urządzenie?

 

Czy FRITZ! POWERLINE 500E sprawi, ze internet będzie mi śmigał z maksymalną prędkością?

 

Może ktoś ma inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć szybki internet, to powinieneś mieć kabel. Niedawny remont to nie jest wielka przeszkoda, bo położenie kabla nie musi oznaczać zrujnowania mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też popieram kabel i sieć 1 Gb/s. Można go położyć przy listwach narożnikowych i przykleić np. super glue. W niektórych miejscach w domu mam takie rozwiązanie i zupełnie nie rzuca się to w oczy. Żadna siec bezprzewodowa nie da Ci takiego komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powerline to może do 50mbit dobijesz ale 20mbit też nie powinno dziwić. Ping o te parę ms też pójdzie w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałaby być instalacja elektryczna w naprawdę opłakanym stanie . Tak źle nie ma i 300 Mb/s jest w zasięgu (przewodowo) . O takiej sprawie należy myśleć najlepiej już podczas remontu umieszczając gniazda 230V na wysokości ~2,30 m mając na uwadze WI-FI .

 

@TDK99

A do serwera > 300 km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie sobie szpecic gwiazdkami na takiej wysokości. Małe dzieci nie mają 170cm żeby gniazdka przed nimi. Dodatkowo wszystkie gniazdka już mają zabezpieczenie przed dziećmi.

Odkurzacz co też mam tak podłączać? :)

Dawno takich głupot nie czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umieszczając gniazda 230V na wysokości ~2,30 m mając na uwadze WI-FI .

Ostro pojechałeś ! Gniazdka pod sufitem ?

 

Teoretycznie anteny powinny znajdować się co najmniej 1 metr powyżej poziomu posadzki. W praktyce sieci wifi są nieobliczalne i w praktyce najlepszy zasięg osiąga się nawet tuż nad posadzką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takiej sprawie należy myśleć najlepiej już podczas remontu umieszczając gniazda 230V na wysokości ~2,30 m mając na uwadze WI-FI .

 

Nie chcę być złośliwy, ale dam sobie ten cytat na stopkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobi się to niechlujnie i zamontuje byle jakie gniazda to będzie wyglądać tak jak będzie .

Na mnie to nie robi najmniejszego wrażenia i ni mniejszym udzielam Ci "licencji" na umieszczenie tego napisu sobie na czole . To świadczy tylko o nieznajomości rzeczy sprawy braku pojęcia o sile sygnału WI-FI jego pomiaru i optymalnych położeń routera i odbiornika* które notabene nie są tożsame że względu na zakłócenia innych sieci (chyba , że ktoś mieszka na odludziu) . Który z was miał miernik poziomu sygnału WI-FI w ręce ?

"Szkoda czasu i atłasu !"

"Dobry smak & gust" ? W czasach PRL kwintesencją "dobrego gustu i smaku" był kwiatek w doniczce na telewizorze (paproć) .

Reasumując : Żebym router WI-FI umieścił w gniazdku 230V tuż nad podłogą , to by znaczyło , że wstając rano nie widziałem się z własnym rozumem !

* - U mnie optymalne położenie odbiorników (D-LINK DWA-131 BGN , D-LINK DWA-171 ACBGN ) to 30-50 cm , a wyżej zaczynają widzieć coraz więcej obcych sieci WI-FI i w konsekwencji tego sygnał docierający do nich z routera wynosi -51dBm (-6dBm oznacza 4-krotnie słabszy sygnał !)

Dyletantyzm dla podstawowych praw fizyki ! Ot tyle i aż tyle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśl coś lepszego , bo przegraliście pospołu wszyscy z kretesem . Tacy to z was "znafcy" problematyki WI-FI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. :D

Zrobię później testy z mobilnym routerem i powiadomię czy umieszczenie na wskazanej wysokości poprawiło zasięg/prędkości/dBm. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę co Ty ustalisz w tej sprawie nie dysponując miernikiem sygnału WI-FI tj. po "omacku" i na "oko" to interesuje mnie to jak zeszłoroczny śnieg !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz się znalazł się wykładowca politechniki posługującym się naukowym oprzyrządowaniem. ;) ten tekst ze śniegiem możesz sobie darować bo widziałem już go w Twoim użyciu, podobnie z łacińskimi mądrościami gdyż prawdopodobnie wielu z nas miało ten język w szkole średniej.

No nic Twoja strata. ;) I wybaczcie za ten oftop nie na temat problemu autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja elektryczna nowa ? Gniazda 230V jak wysoko są od podłogi (im wyżej tym lepiej) ?

Sygnał WI-FI ≠ transfer (bo to głównie jego pochłania ściana) !

 

http://www.x-kom.pl/p/217623-adapter-homeplug-plc-tp-link-tl-wpa4226t-kit-powerline-lanwifi-500mb-s-3-szt.html

 

Niestety w tych dwóch pomieszczeniach jest stara instalacja. Nie były remontowane... Wysokość gniazdek około 30cm.

Może coś podpowie jeśli napiszę, że mieszkam na 4 i ostatnim piętrze?

 

 

Masz jakieś porównanie z:

TP-Link Powerline TL-PA4010KIT

FRITZ Powerline 500E

TP-Link Powerline TL-PA4010PKIT

ZYXEL PLA5215-EU0101F

D-Link PowerLine AV 500 HD Passthrough - DHP-P509AV/FR

 

Będzie znaczna różnica w transferze między nimi?

 

 

 

Jeśli chcesz mieć szybki internet, to powinieneś mieć kabel. Niedawny remont to nie jest wielka przeszkoda, bo położenie kabla nie musi oznaczać zrujnowania mieszkania.

 

Ja też popieram kabel i sieć 1 Gb/s. Można go położyć przy listwach narożnikowych i przykleić np. super glue. W niektórych miejscach w domu mam takie rozwiązanie i zupełnie nie rzuca się to w oczy. Żadna siec bezprzewodowa nie da Ci takiego komfortu.

 

Ja doskonale wiem, że kabel najlepiej, jednak do tej pory wifi zawsze hulało jak trzeba. teraz taki straszny zonk. Niestety rujnować trzeba. Co prawa w obu pomieszczeniach listwy panelowe, ale między nimi remontowany przedpokój z płytkami i cokołami z płytek. Jedyne wyjście to skuć ścianę do sufitu w salonie gdzie stoi router, zrobić tam odpowiednią dziurę i puścić kabel nad podwieszanym sufitem do pokoju w którym stoi PC...no i kuć dalej w tamtym pokuju do samych paneli. Tragedia, żona by mi odmawiała z miesiąc :) Już jak mówię o wyjęciu fugi w łazience i położeniu nowej, żeby puścić w niej kabelek robi się brunatno-czerwona :D

 

To musiałaby być instalacja elektryczna w naprawdę opłakanym stanie . Tak źle nie ma i 300 Mb/s jest w zasięgu (przewodowo) . O takiej sprawie należy myśleć najlepiej już podczas remontu umieszczając gniazda 230V na wysokości ~2,30 m mając na uwadze WI-FI.

 

@TDK99

A do serwera > 300 km ?

 

To już by była jakaś internetofilia :)

 

 

 

Podsumowując, odradzacie mi PLC? Nie ma szans osiągnąć 50Mb/s?

Może jednak dobry router wifi byłby lepszy?

 

 

Spokojnie chłopaki, nie bijmy piany.. To odbija od tematu, mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakbym "sąsiedzi" oglądał

 

W życiu na tak głupi pomysł bym nie wpadl w domu. Gniazdo sieciowe owszem jednak pod Wi-Fi to bym sam goły kabel w puszce zakończył i na puszkę ap zamontował tak jak się robi a nie taka partyzantke

 

kazdan nie masz pojęcia jak się robi sieci a piszesz jakbyś był ekspertem.

 

Uwierz że ja samego sprzętu radiowego zamontowaniem za większą kwote niż Ty w życiu zrobiłeś. Jeśli zrobiłeś chociaż tyle samo to gratuluję Ci wskoczenia na najwyższy próg podatkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W nowym mieszkaniu podpisałem umowę z UPC na internet 60Mb/s, dostałem Horizon i ich router.

Mam do tego swój stary TP-Link WR340G, oraz przy PC adapter Wifi TP-Link TL-WN721N.

[...]

Potrafi ktoś polecić dobry sprzęt który rozwiąże mój problem? Budżet to około 400zł, ale chętnie dołożę, jeśli różnica będzie znaczna.

 

Z pokoju w którym stoi router wyjść kablem (patchcord, itp) na korytarz. Wiertło 5-6mm (odpowiednio) tylko na ten kabel. Zasilanie PoE. Można wykorzystać WR340G + jakiś adapter PoE(router w tryb Access Point http://www.tp-link.com/en/faq-417.html) W routerze od UPC wyłączyć WiFi. W takiej konfiguracji mamy do AP prędkość 100Mbps, a sam AP nadaje w trybie b/g 54Mbps.

 

Jeśli masz budżet na nowy sprzęt to coś od Ubiquiti, https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap/ (UAP-PRO) albo https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac-pro/ (UAP-AC-LITE). Urządzenia te można tak zamontować, że nie widać żadnych kabli. W tej konfiguracji w AP mamy port Ethernet 1Gbps, ac/b/g/n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokoju w którym stoi router wyjść kablem (patchcord, itp) na korytarz. Wiertło 5-6mm (odpowiednio) tylko na ten kabel. Zasilanie PoE. Można wykorzystać WR340G + jakiś adapter PoE(router w tryb Access Point http://www.tp-link.com/en/faq-417.html) W routerze od UPC wyłączyć WiFi. W takiej konfiguracji mamy do AP prędkość 100Mbps, a sam AP nadaje w trybie b/g 54Mbps.

 

Jeśli masz budżet na nowy sprzęt to coś od Ubiquiti, https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap/ (UAP-PRO) albo https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac-pro/ (UAP-AC-LITE). Urządzenia te można tak zamontować, że nie widać żadnych kabli. W tej konfiguracji w AP mamy port Ethernet 1Gbps, ac/b/g/n

 

Ciekawy pomysł. Z salonu mogę się przebić do szafy na korytarzu. Tam postawić router. To ominęło by ścianę nośną. Zostały by 2 kominowe, tez dosyć grube, z kanałami w środku. Kasę chętnie zainwestuję, ważna jest dla mnie prędkość. Tylko widzę muszę się podszkolić nieco, zostałem chyba w tyle z sieciami, nawet nie znam pojęć jakie podajesz :) 54Mb/s myślę, że mi wystarczy, pytanie ile dotrze do pokoju przez te 2 ściany i czy warto to robić... Ta nośna ściana jest straszna. Kamienie w środku, zbrojenie. Masakra jednym słowem. 12h kułem i ciąłem flexem ze 3cm głębokości na długości około 1,5m żeby rynienekę włożyć pod kable do telewizora. Z uchwytem pod TV też nie było łatwo 2 wiertła zniszczone. Się zastanawiam, czy to w ogóle jest do wykonania przy pomocy mojego sprzętu. Wiertarka Bosch PSB 500RE, czy będę musiał pożyczać czegoś większego. Z zakupem wierteł się liczę.

 

 

 

Pytanie konkretne.. Czy to odniesie lepsze rezultaty, niż PLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...