Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

thor9595

Karta graficzna Radeon HD 7970 wymiana chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Karte graficzną Club 3d HD7970 RoyalAce, chciałbym wymienić chłodzenie z racji, iż aktualne jest bardzo głośne... zastanawiałem się nad samą konserwacją karty, wymiana termopadów, pasty, naoliwienie wiatraków, ale przemyślałem sobie i wolałbym zmienić chłodzenie, obniżyło by to trochę temperatury, zredukował głos etc.. i pytanie moje jest takie, jakie chłodzenie jest najlepszym wyborem? Zastanawiam się nad Gelid icy vision A, gdyż nie jest ono drogie na stronie Proline koszt tego chłodziwa to 160zł. Dlatego chciałbym usłuszeć opinii trochę bardziej doświadczonych, bardziej obeznanych w temacie. Myślałem nad prolimatech mk-26, ale istenieje ryzyko, że nie zamknę obudowy, to chłodzenie jest bardzo duże, oraz dwukrotnie droższe od gelida.

Aktualnie karta cały czas działa nie pozwalam jej przekroczyć tych 73 stopni, ale wolałbym już tego nie kontrolować i być pewnym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
73 stopni

Przy tej temperaturze nic złego jej się nie dzieje. Jeśli dobrze pamiętam te karty na fabrycznych chłodzeniach dochodziły do 85C. Ja swoją 280X (ta sama karta co 7970 GHz, róznią się dosłownie nalepką) trzymam w okolicach 80C praktycznie od premiery żeby była cichsza i nie ma z nią żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid Icy Vision-A (GC-VGA02-02) będzie kompatyilny z Club 3d RoyalAce? przemyślałem sobie i wole wymienić chłodzenie bo nie chce mieć odkurzacza w komputerze, gelid to koszt 150 wiec nie jest to nie wiadomo jaki koszt. Generalnie pcb tej karty wygląda jak zwykły referencyjny, ale nie wiem na co mam zwracać w szczególności uwagę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pasować, ale czy jest sens pakować aż tyle w tą kartę, to wątpię... ale to Twoje pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłem, że jednak wymienię chodzenie, wiatraki odmówiły posłuszeństwa, działały coraz to głośniej, a zatem zleciłem wymianę chłodzenia na Gelid Vision A, temperatury spadły ~70 stopni, jednak nie nakleili mi thermopadów, więc postanowiłem wymienić je na własną rękę, ku mojemu zdziwieniu po naklejeniu ich oraz wymianie pasty na: Titan Nano Grease ( strasznie rzadka była i przy nakładaniu jej była wodnista? prawdopodobnie się rozwarstwiła, więc zaaplikowałem jeszcze raz, wciąż była rzadka ale już nie była "wodnista") ku mojemu zdziwieniu temperatury w grach to ~55 stopni maksymalnie osiąga 60 stopni a testuje już 3 dzień i moje pytanie jest czy to normalne, że aż tak spadła temperatura? czy możliwe ze za słabo sie styka z procesorem chłodzenie? nie chciałbym jej rozkręcać znowu, gdyż ta temperatura owszem podoba mi się, ale nie mogę jakoś w to uwierzyć, że aż tak spadły temperatury. Jeżeli chodzi i napięcia to wszytsko jest w porządku, temperaturę sprawdzam w kilku programch i wszędzie jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj szkoda kasy. Daj smaru do łożyska będzie działać dalej. Kart się nie konserwuje nie da się wyjdą zimne luty i masz po frytkach.

 

Wymień pastę termoprzewodzącą na AC MX-2 będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj szkoda kasy. Daj smaru do łożyska będzie działać dalej. Kart się nie konserwuje nie da się wyjdą zimne luty i masz po frytkach.

 

Wymień pastę termoprzewodzącą na AC MX-2 będzie lepiej.

 

Chyba troszeczkę się nie zrozumieliśmy, chłodzenie wymieniłem, tamto nawet po nasmarowaniu łożysk było głośne i nie podobała mi się temperatura, zimne luty mogą wyjść zawsze, nawet jeśli nie wymienię chłodzenia, zepsuje się to się zepsuje, trudno. Pytam się czy temperatury które mam obecnie ~35 idle ~60 w grach jest normalne, gdzie w serwisie przy ich wymianie pasty bez przyklejania thermopadów temperatura osiągała ~70 stopni, chodzi mi o to, czy jest to możliwe ze po przyklejeniu tych thermopadów, i pasty Titan Nano Greae jest to możliwe ze spadło ~15 stopni, czy oni coś zle zrobili, czy te thermopady aż tak pomagają czy coś jest źle złożone i temperatura która jest pokazywana przez prgramy jest nieprawdziwa

Po prostu ciężko mi uwierzyć, że aż tak spadła temperatura,

 

Generalnie nastawiałem się na jej spadek, ale w serwisie wydaje mi się, że robią to "fachowo" a wychodzi na to, że teraz jak sam nakleiłem te pady i wymieniłem paste jest chłodniej.

 

Co do pasty AC MX-2 używałem jej, mam fx-8130 i przy mx-2 miałem większe temperatury niż przy pascie gelida gc extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej karcie najważniejsza jest temperatura sekcji zasilania, bo to jest najbardziej wrażliwe miejsce, samo GPU się nie przegrzeje :]

 

W serwisach biorą kartę/procesor robią sru z pistoletu pasty i gotowe, nikt się nie bawi w idealne nałożenie.

 

 

Gelid Extream jest lepszy od MX2 więc ciężko żeby było odwrotnie, kwestia też techniki i jak się rozprowadzi pasta. Nie zawsze uda się zrobić to idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...