Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SuperFrankie

Jak wydłużyć żywotność baterii smartfona S6?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Kupiłem nie dawno telefon Samsung Galaxy S6. Mój poprzednik to Samsung Galaxy Young. Zatem, gdy używam internetu (Wi-Fi, dane komórkowe) i gdy np. przeglądam facebooka widzę jak bateria leci mi w oczach (Zużycie wi-fi 100%). W moim poprzedniku nie występowały takie "problemy". Kolejne pytanie: Czy baterie w nowych smartfonach powinno się "Formatować/Formować". Z tego co pamiętam, starsze telefony trzeba było, a nawet musiało się formatować (podłączyć na 20 godzin do ładowania), jak jest z dzisiejszymi smartfonami? Wiem, Young na S6 to jakby podróż ze średniowiecza do teraźniejszości, zatem witajcie i poproszę o wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyć użycie energii poprzez deinstalację/deaktywację zbędnych aplikacji typu Facebook, gier, nieużywanie telefonu, wifi. Baterii się nie formatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterii się nie formatuje, wręcz nie można jej rozładowywać do końca (najlepiej ładować przy 40% i nie ładować do pełna trzymając pod ładowarką np. przez noc). Nie wiem jak bardzo rozbudowane opcje masz w tym Samsungu, ale powchodź po kolei w ustawienia wszystkich aplikacji i dezaktywuj wszystkie uprawnienia (w razie problemów sprawdź, które muszą być włączone) oraz zablokuj powiadomienia dla aplikacji, od których tego nie potrzebujesz. Znajdź też opcje lokalizacji i w zakładce skanowanie odznacz wszystko. Odinstaluj wszystkie zbędne programy (zwłaszcza te Samsungowe), powyłączaj synchronizacje lub zmniejsz ich częstotliwość i przede wszystkim, zmniejsz jasność ekranu... :D Na koniec coś dla bardziej zaawansowanych i mających gdzieś gwarancję - zainstaluj CyanogenMod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekiwałeś po połączeniu Samsung + ekran amoled 5,1'' + bateria 2500mAh? W dodatku funkcja szybkiego ładowania która na pewno nie pomaga baterii. Jednym słowem nic nie poradzisz i dzień na baterii to maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterii się nie formatuje, wręcz nie można jej rozładowywać do końca (najlepiej ładować przy 40% i nie ładować do pełna trzymając pod ładowarką np. przez noc).

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: i jeszcze :lol2:

 

 

Zastanów się przy jakim napięciu baterii telefony się wyłączają, jakie jest faktyczne zero i wyciągnij pierwszy wniosek. Co do nie ładowania do pełna to ponownie :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś znawcą? Daj swoje rady. Ja niestety bazuję na tym, co kiedyś wyczytałem w internecie. Łatwo jest kogoś wyśmiać, ale trudniej napisać kilka zdań, dlaczego przedmówca się myli. Dajesz, pochwal się wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Root + greenify (wersja pro za parę zł).

Mozna wydłużyć działanie telefonu o połowę zazwyczaj ;) (standby)

no i ekran jasność niska wydłuża (on screen)

 

Jesteś znawcą? Daj swoje rady. Ja niestety bazuję na tym, co kiedyś wyczytałem w internecie. Łatwo jest kogoś wyśmiać, ale trudniej napisać kilka zdań, dlaczego przedmówca się myli. Dajesz, pochwal się wiedzą.

a ty jestes ignorantem szerzącym herezje. piszesz głupoty i się o nie wykłócasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Root + greenify (wersja pro za parę zł).

Mozna wydłużyć działanie telefonu o połowę zazwyczaj ;) (standby)

no i ekran jasność niska wydłuża (on screen)

 

Jak działa ten Greenify i ten Root? Mój s6, gdy sie obudziłem miałem 70 % (stan na 9:30). Aktualnie mam 33 % (12:05). What's gonna on? Widzę jak bateria spada. (10 minut na telefonie pisząc smsy -10%). Tak. Jestem zielony w tych sprawach.

 

Też czytałem o tym że nowych telefonów nie można rozładowywać, ale jestem bardzo zielony w tych sprawach więc zwracam sie do was.

 

Ps. Wyświetlacz mam na auto

 

Napisane z mojego S6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wiele porad, wykorzystałeś choć jedną z nich? Zwłaszcza tą z lokalizacją i uprawnieniami?

 

Zresztą w ogóle wchodziłeś w zakładkę bateria i sprawdzałeś, co najwięcej jej zużywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w google czym jest root... nie bede Ci poradnika pisać jak tego jest milion.

greenify usypia aplikacje z tła i wybudza je co jakiś czas tylko żebyś np dostał z messengera powiadomienie czy coś.

dzieki temu appki zamiast drenować baterię cały czas robią to rzadziej i pozwalają telefonowy na tryb doze głebokiego uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wiele porad, wykorzystałeś choć jedną z nich? Zwłaszcza tą z lokalizacją i uprawnieniami?

 

Zresztą w ogóle wchodziłeś w zakładkę bateria i sprawdzałeś, co najwięcej jej zużywa?

Owszem. Zrobiłem to o co mi powiedziałeś. Trochę pomogło. Ps. Zależy mi na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłeś w zakładkę baterii i sprawdzałeś co pobiera najwięcej energii? Może to jakaś konkretnie apka nie może przejść w stan uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłeś w zakładkę baterii i sprawdzałeś co pobiera najwięcej energii? Może to jakaś konkretnie apka nie może przejść w stan uśpienia.

 

Jakby Ci to powiedzieć... Czytanie ze zrozumieniem, drogi użytkowniku. Wi-Fi 99%. Tak, wyłączam Wi-Fi. Tak, nadal mam proces Wi-Fi 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale już po wyłączeniu skanowania w lokalizacji? Jeśli jest taka możliwość (nie będzie to dużym problemem), to przywróć ustawienia fabryczne i zaktualizuj/napraw telefon przez komputer, używając oryginalnego oprogramowania (nie wiem czy nie masz najnowszej wersji i czy istnieje opcja naprawy w Samsungach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale już po wyłączeniu skanowania w lokalizacji? Jeśli jest taka możliwość (nie będzie to dużym problemem), to przywróć ustawienia fabryczne i zaktualizuj/napraw telefon przez komputer, używając oryginalnego oprogramowania (nie wiem czy nie masz najnowszej wersji i czy istnieje opcja naprawy w Samsungach).

 

Szczerze, to nie będę wgrywał nowego 'oryginalnego oprogramowania' bowiem nie mam czasu na te zabawy, aczkolwiek teraz zacznę zapisywać czas od której do której mi się rozładował i tak dalej. Jeżeli chodzi o aktualizacje.. Tak, sprawdzałem aktualizacje. Wszystko aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś znawcą? Daj swoje rady. Ja niestety bazuję na tym, co kiedyś wyczytałem w internecie. Łatwo jest kogoś wyśmiać, ale trudniej napisać kilka zdań, dlaczego przedmówca się myli. Dajesz, pochwal się wiedzą.

 

W 30 miejscach w tym 20 razy na labie pisałem, naprawdę nie widzę powodu aby kolejny raz kolejnej osobie pisać to samo. Bzdury napisałeś, nie masz absolutnie racji i tyle wystarczy. A jak chcesz się dowiedzieć to już post wyżej Ci napisałem co masz zrobić, porównać Vmin li-ion będące głębokim rozładowaniem do napięcia 0% wskazywanego przez telefon po wyłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefony same odcinaja napiecie przy bezpiecznych V na ogniwie - mozna ładować od 0% tak samo podtrzymanie; po osiągnięciu 100% nie niszczy.

 

S6 ma tragiczna baterie - sam juz nie używam tego tel przez ta "ceche". Wyłącz lokalizacje, wyłącz wszystkie zbędne bajery. Bez roota to w zasadzie tyle, ale nie licz na jakieś spektakularne rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze PClol forum musi nawet na forum wycinać niekorzystne Szambosungowi komentarze :) Gruby LOL jak i lolownicy uzytkownicy Szansonguw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz, kto wycina cokolwiek? S6 od dawna jest znany z kiepskiej baterii i ja nigdy bym go nie polecił nikomu, współczuję tylko autorowi, ze dał się nabrać na "magię" samsunga. Zmniejsz jasnosc ekranu na ok. 30proc, wylacz wszystkie zbedne radia (wifi, BT, lokalizację, NFC) dane komórkowe też możesz wylaczac jak nie korzystasz. Odinstaluj FB i Messengera (mocno drenują baterię). W ten sposób może zdołasz zaoszczędzić ze 20 proc. baterii, ale na cuda nie licz, tylko zbieraj na nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz, kto wycina cokolwiek? S6 od dawna jest znany z kiepskiej baterii i ja nigdy bym go nie polecił nikomu, współczuję tylko autorowi, ze dał się nabrać na "magię" samsunga. Zmniejsz jasnosc ekranu na ok. 30proc, wylacz wszystkie zbedne radia (wifi, BT, lokalizację, NFC) dane komórkowe też możesz wylaczac jak nie korzystasz. Odinstaluj FB i Messengera (mocno drenują baterię). W ten sposób może zdołasz zaoszczędzić ze 20 proc. baterii, ale na cuda nie licz, tylko zbieraj na nowy sprzęt.

Juz wczesniej pisalem w tym temacie niepochlebnie o Szambsungu. Dostalem ostrzezenie o trolowaniu i usunieto posty.

 

Taki klimat w PClollab :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopując ponownie temat. Po kilku miesiącach użytkowania, telefon sprawuje się znakomicie, nie ma żadnych zacinek, nie wypierdziela mi dziwnych crashów (aczkolwiek to zależy od aplikacji), tylko ta bateria... Z tego co czytałem, teraźniejsze baterie smartfonów wytrzymują max 1.5 dnia w cyklu mieszanym także. Prawdopodobnie ten telefon oddam mojej rodzicielce (ona używa tylko do Facebooka, Messengera pisania smsa raz na rok i dzwonienia), także z telefonu będzie zadowolona. Ja poczekam chwile i kupię sobie OnePlus 5.

 

 

Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...