Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Avaru

Uszkodzona płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dobry dział bo chodzi o laptopa :) . Wczoraj wieczorem wzięło mnie na czyszczenie lapka , standardowo rozoebrałem go , wyczyściłem układ chłodzenia ventyl itp , wyczyściłem starą pastę wacikiem z rozpuszczalnikiem , nałożyłem nową pastę ( cryorig cp7 ), skręciłem układ chłodzenia , poskładałem lapka , po wciśnięciu przycisku zasilania , wentyl rusza , dioda power się świeci , na sekundę dioda dysku , i brak obrazu :( czyżbym ubił procesor ??? Podłączałem zewnętrzny monitor przez hdmi i vga ale to samo jest .

Laptop asus r513c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągałeś cepa to jak go mogłeś ubić?

 

Sprawdź jeszcze raz wszystko na spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli procesor jest w podstawce, a nie lutowany do płyty głównej to sprawdź poprawność jego montażu oraz blokadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://nl.aliexpress.com/item/laptop-motherboard-for-ASUS-X550CL-REV-2-0-PN-60NB03W0-MB1221-69N0QJM12A10-i3-3217U-HM76-NVIDIA/32264881553.html to wygląda tak samo jak moja , właśnie nie wiem dlaczego tak się stało , to nie jest mój pierwszy laptop w którym grzebie , za dużo nie ma co podpinać , bo tylko gniazdo zasilania , głośniki , karta wi fi i dvd . Próbowałem samą płytę odpalić podłączając tylko złączkę od przycisku power , + zewnętrzny monitor i niestety brak reakcji tylko diody się świecą brak obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pasta którą zaaplikowałeś przewodzi prąd czy nie?

Poskładaj to jeszcze raz powoli, wyjmij baterię CMOS na kilkadziesiąt minut i skręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć czy przewodzi czy nie , ale używałem jej tydzień temu przy lenovo g580 i nie było problemów .Baterie wyjmowałem , na dłużej wyjmę może coś to da . a tak dalej włączam on lampki się świecą , wentyl obroty stałe i brak obrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...