Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pentium D

Czy STRAIGHT POWER E7-700W (BN119) może działać pasywnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłem wentylator w tym zasilaczu bo denerwował mnie szum powietrza jaki się z niego wydobywał i teraz pytanie czy zostawić go jako pasywny czy coś kombinować z wentylatorem? Wentylator chyba jest w porządku, nie ma luzów i gładko się kręci. Zasilacz położyłem grillem do góry aby ciepłe powietrze mogło z niego łatwo uciekać. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z cyklu "do wrozki".

 

Przy niskim obciazeniu moze nie byc tragedii, jednak jezeli zasilacz nie byl projektowany pod katem trybu pasywnego to wraz ze wzrostem obciazenia moze byc goraco.

 

 

Tak swoja droga, jezeli zasilacz byl dosc glosny a jak twierdzisz nie uwazasz zeby byl zuzyty to jednak troche dowodzi iz pod obciazeniem sie dosc mocno grzeje.

Cala ta Twoja koncepcja mocno ryzykowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest tam wentyl aby chłodził

 

Zmień wentyl na inny jak ten Ci nie pasuje

 

Jak do neta to by pewnie zdało egzamin ale gry itp. to raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że wentyl generował hałas to raczej wina szumu powietrza które przeciska się przez żeberka radiatorów. Może jutro coś wyrzeźbie i jakoś podepnę ten wentyl pod regulator albo stałe 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem wentylator w tym zasilaczu bo denerwował mnie szum powietrza jaki się z niego wydobywał i teraz pytanie czy zostawić go jako pasywny czy coś kombinować z wentylatorem? Wentylator chyba jest w porządku, nie ma luzów i gładko się kręci. Zasilacz położyłem grillem do góry aby ciepłe powietrze mogło z niego łatwo uciekać. Co o tym myślicie?

zasilacz otp ma, ale słaby elektrolit potrzebuje przewiewu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzeźbiłem i dałem wentyl pod regulator, ale nadal trochę słychać szum powietrza. Da się go jakoś uzyskać 3V (jakiś myk tak jak na 7V) i go podpiąć?

 

Pomarańczowy z czarnym da 3,3V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Porzeźbiłem i dałem wentyl pod regulator, ale nadal trochę słychać szum powietrza. Da się go jakoś uzyskać 3V (jakiś myk tak jak na 7V) i go podpiąć?

 

Pomarańczowy z czarnym da 3,3V?

 

3.3 V to już trochę niskie napięcie. Pytanie czy w ogóle wystartuje wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.3 V to już trochę niskie napięcie. Pytanie czy w ogóle wystartuje wiatrak.

 

Parametry ma takie 12V 0.45A więc na 3,3V miałby prawie 1,5W.

 

Poszukałem w necie tego mojego regulatora i według specyfikacji minimalnie daje 6V ale w dzień sprawdzę miernikiem ile faktycznie napięcia tam daje.

 

Teraz na minimum na oko kręci się z prędkością około 1000 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parametry ma takie 12V 0.45A więc na 3,3V miałby prawie 1,5W.

 

To tak nie działa.

 

Poniżej pewnego progu wentylator nie będzie się kręcił "stabilnie". Różne wentyle mają różne progi, zwykle w zakresie 4-5 V. Jak jesteś poniżej progu, praca może wyglądać tak, jak w "przerwach" na tym Corsairu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa.

 

Poniżej pewnego progu wentylator nie będzie się kręcił "stabilnie". Różne wentyle mają różne progi, zwykle w zakresie 4-5 V. Jak jesteś poniżej progu, praca może wyglądać tak, jak w "przerwach" na tym Corsairu.

 

 

Zmierzyłem miernikiem jakie minimalne napięcie podaje regulator i wyszło 5V a dla tego wentylatora napięcie startowe to 4V więc na razie dam sobie z tym spokój a za jakiś czas kupię coś z niskim rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...