Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DeX1651

Karta Graficzna pod Battlefielda 1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wiadomo za nami premiera Bf1 a z nią mały kłopot. Otóz w becie na zestawie z sygnaturki gralem sobie w BF1(1680x1050, low, czasem drobne spadki ale ogolnie bylo ok). Odpalilem sobie pelniaka i zawod... laguje mnie strasznie na kazdej rozdzialce. Nie zakladam by byla to wina procka czy tez malej ilosci ramu. Moja budzetowa karta kupowana 3 lata temu juz po prostu nie domaga - 650 ti boost 1gb. Sek w tym, ze chce wydac jak najmniej, biore pod uwage uzywki(na gwarancji). Na Radeonach sie nie znam, patrzylem sobie na Allegro - uzywki GTX 970 = 900 zl, porazka cena juz lepiej 1060 3gb wziac nowe w tej cenie chyba... GTX 960 chyba 620 zl najtaniej i to wersja 2 gb. Strasznie drogie te karty jak za uzywki moim zdaniem. Ze sprzedazy swojej dostane jakies 250 zl(spojrzalem sobie historie sprzedazy na allegro), wiec te drugie 250-300 zl moge doplacic, tylko nakierujcie mnie czego mam konkretnie szukac :P Szkoda mi pieniedzy za GTX 1060, nie mam jakichs kosmicznych wymagan, gram 1680x1050 od x lat bo moj monitor wiecej nie wyciagnie, ustawienia tak mysle medium,zeby byl zapas w razie lagow zejsc na low, no i stale 60 fps co by sie nie dzialo na mapie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dołożył jeszcze ze stowke (700zl) to celuj w 970, czasem da się trafić. Ewentualnie 960 4GB do Twoich wymagan wystarczy ale jak najtaniej, inaczej lepiej jak powyżej dołożyć bo mala różnica w cenie a w wydajności ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałbym 780-tki (są jeszcze egzemplarze na gwarancji na allegro) jest sporo wydajniejsza od 960 (bez względu na ilość VRam-u) a jej cena oscylująca w okolicach 700 zł bardzo atrakcyjna. Do tego robisz oc i już masz GHz Edition, 3GB VRam-u również starczą do batka bez problemu (na ultra do tej pory widziałem zużycie maks 3,1GB w 1080p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak godzisz się na przycięcie detali to możesz rozważyć rx460 4GB

Mój link

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-460-true-oc-4gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-dvi-box-rx-460p4sfg5-974825/

ewentualnie dozbierać do 470

http://itpromo.pl/p/1580/139456/radeon-rx-470-rs-4gb-gddr5-1226-6600-3x-dp-hdmi-dvi--karty-graficzne-amd-karty-graficzne-podzespoly-komputerowe.html

tylko zagadką jest kultura pracy tej karty, ale po UV powinno być w miarę w porządku, ewentualnie coś od innych producentów przy czym na pewno nie Asus.

 

Jak rozgrywka wygląda na rx460 można podejrzeć na filmikach na youtube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GTX 1060 3G ewentualnie GTX 960 4GB.Paździerza RX 460 sobie odpuść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ten procesor? Low, 1600x1050 i ścianki- można się doszukać czegoś więcej niż słabej karty

@markiz88 - jak w dobrej cenie Asusa rx470 znajdzie to można brać. Trochę zabawy w wattmanie i karta niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ten procesor? Low, 1600x1050 i ścianki- można się doszukać czegoś więcej niż słabej karty

@markiz88 - jak w dobrej cenie Asusa rx470 znajdzie to można brać. Trochę zabawy w wattmanie i karta niczego sobie.

gdyby tylko asus nie spierdzielił swoich wersji przez taktowania co już paru użytkowników przerabiało na forum to tak można było by brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo mieszane uczucia, gdyż 899zl mnie kosztowal, a jedyny "idealny" rx470 to msi gaming x - koszt ponad 1000zl.

Stock strix nie trzyma boosta i dziwnie się zachowywały wentyle.

Pobawilem się wattmanem, zainstalowałem starsze stery i mam mniej problemów.

Tj mniej więcej trzyma 1270Mhz/7200( choć granicy oc jeszcze nie zbadałem). Niestety odbyło się to trochę kosztem kultury pracy, ale podczas gier mocno obciążających jak wiedźmin rozpierdzielam głośno głośniki dla efektów audio, to i te parę dB wiecej nie przeszkadza. Podczas mniej wymagających gier typu lol, jest po prostu ok.

W efekcie nie jest zle, choć z drugiej strony 100zl więcej za gaming x to nie duzo, a spać można spokojnie.

Karty nie oddaje, może byc, aczkolwiek polecam ja tylko ludziom którzy liczą każdą złotówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ten procesor? Low, 1600x1050 i ścianki- można się doszukać czegoś więcej niż słabej karty

@markiz88 - jak w dobrej cenie Asusa rx470 znajdzie to można brać. Trochę zabawy w wattmanie i karta niczego sobie.

Posiadam i5 4460.

 

Popatrzylem sobie na testy rx 460 i nie wyglada to zachecajaco...

Jak czytam Wasze posty ze mam kombinowac zeby karta spokojnie dzialala to rx 470 juz odpada na starcie, chce podlaczyc karte i grac zamiast sie bawic by mi dobrze i w miare cicho chodzila.Tym bardziej, ze karta kosztuje 1000 zl prawie (ceny allegro).

 

Karta nie musi byc na dzis, moge spokojnie poczekac tydzien, dwa - zaraz wychodzi (chyba?) GTX 1050Ti 4GB, wlasnie pierwsze testy ogladam i widze ze karta moca rowna sie GTX 960 2gb, a w grach ktore potrzebuja duzo pamieci nawet ja przewyzsza. Jeszcze tylko spokojnie na cene trzeba poczekac, bo jesli beda chcieli z 900 zl,no to sie nie oplaca.

 

/EDIT

http://www.komputronik.pl/product/341807/msi-geforce-%20-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb.html

Karta powoli staje sie dostepna, to jest akurat troche drozsza wersja, na morele widzialem mini wersje 4 gb za 730 zl wiec jest przyzwoicie(?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX470 strix wymaga zabawy, inne typu Nitro+, Gmaing X tego nie wymagają, choć koszt to kolejno 999zł i ponad 1000zł.

 

730zł za GTX1050Ti - nie jest źle, nowa karta, pełna gwarancja itp. Wydajność niewiele wyższa od GTX960 4GB.

Bardzo dobrze prezentuje się natomiast GTX1050 2GB - karta niewiele gorsza od GTX960, znacznie szybsza od GTX950/RX460, a sugerowana cena to 550zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...