Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mave36

Pytanie o procesor 8 rdzeniowy

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam płytę główną Gigabyte 78LMT-USB3.0 i zasilacz OCZ 600W. Chciałem kupić procesor 8 rdzeniowy AMD FX-8350 X8 AM3+ 8x4.0GHz 8MB. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ten procesor nada się pod tą płytę główna i czy wszystko będzie dobrze działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie, ten procesor zużywa bardzo dużo energii, a płyta nie jest przystosowana żeby tyle dostarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłem pewien że X8 to ośmiordzeniowiec :) To czy ten procesor 4 rdzeniowy będzie dobry? Aktualnie posiadam Phenom II x4 955 BE. Chciałem aby procesor był szybszy i mocniejszy do gier. Jaki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz, że w grach zauważysz różnice pomiędzy procesorem 8 a 4 rdzeniowym to muszę cię rozczarować. Większość gier nie potrafi jeszcze poprawnie obsłużyć choćby 4 rdzeni, a co dopiero więcej.

Jak się ma reszta podzespołów? Wypisz je, to będzie łatwiej coś doradzić. I napisz jaki masz budżet. A i napisz jeszcze w jakie konkretnie gry chcesz celować, bo może okazać się, że wymiana samego procesora to strata czasu i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bez sensu, jak juz to przejsc na intela taka i5 na lga1155 bedzie wydajniejsza a plyty za grosze sa.

 

Ten procek ma 4moduly a nie rdzenie.

 

" Powstało połączenie dwóch jednostek obliczeń stałoprzecinkowych i jednej zmiennoprzecinkowych, które inżynierowie AMD nazwali modułem. Taki moduł jest formalnie dwurdzeniowy, bo za rdzeń uważa się samodzielną jednostkę obliczeń stałoprzecinkowych. W praktyce jest koncepcyjnie bliski rdzeniom z Hyper-threadingiem w procesorach Intela. Rdzeń z HT to więcej niż jeden rdzeń, a moduł Bulldozera to mniej niż dwa rdzenie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel mnie nie interesuje dlatego mam AMD. Chciałbym na Battlefield 1 pograć na ultra. Moja karta graficzna Gtx 960 ma directx12 ale często mam niebieski ekran, gdy mam włączoną tą funkcję. Jak zmienię na directx11 to wszystko jest dobrze. Normalnie bez przycinki gram na średnich ustawieniach, a chciałbym na ultra. Jak mam ustawione na ultra to strasznie tnie obraz, grać się nie da. A 8 rdzeni to chciałem mieć też po to, bo działam na programach graficznych i na video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-mio rdzeń CPU lub nie, masz za słabą kartę.

GTX 960 to zdecydowanie za mało do "Ultra" w BF1 (zakładam rozdzielczość Full HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel mnie nie interesuje dlatego mam AMD. Chciałbym na Battlefield 1 pograć na ultra. Moja karta graficzna Gtx 960 ma directx12 ale często mam niebieski ekran, gdy mam włączoną tą funkcję. Jak zmienię na directx11 to wszystko jest dobrze. Normalnie bez przycinki gram na średnich ustawieniach, a chciałbym na ultra. Jak mam ustawione na ultra to strasznie tnie obraz, grać się nie da. A 8 rdzeni to chciałem mieć też po to, bo działam na programach graficznych i na video.

Już któryś raz spotykam się z takim podejściem, co ciekawe częściej mógłbym przypisać je do fanów AMD. Jeśli ciągle chcesz kierować się znaczkiem firmy, a nie wydajnością czy opłacalnością, to o czym my w ogóle rozmawiamy?

 

Poza tym GTX 960 nie starczyło do 60 fps/ultra już przy swojej premierze. Przy nowych grach cieszyłbym się, jeśli daje radę na średnich ustawieniach. A procesora nie opłaca ci się wymieniać. Jeśli lubisz ograniczać się do jednej firmy, to i tak gdybyś miał czekać na nowego Zena, musiałbyś zmienić podstawkę, czyli całą płytę główną i pamięci. Więcej rdzeni nic ci w grach nie da, szczególnie kiedy pojedynczy rdzeń ma marną wydajność jak na dzisiejsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 8 rdzeni to chciałem mieć też po to, bo działam na programach graficznych i na video.

Jaką wydajność ma 8-rdzeniowy AMD a jaką 4-rdzeniowy Intel ? ... w programach które używasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej nie kupisz to Twój procesor (phenom) ją przyhamuje, najpierw zmień platformę, a później rozglądaj się za nową grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że ta płyta nie obsłuży FX-8350 bo ten procek jest na liście obsługiwanych cpu.

 

W Battlefield 1 jest na poziomie i5-2500 3.3GHz.

b1_proz_11.png

 

8 Wątków jest wykorzystwywane

b1_amd.png

 

Jest też opcja 8320E z niższym TDP 95W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno baranków na tym forum wprowadzających ludzi w błąd xD Po 1: ta płyta obsługuje tego FX-a, jednakże o OC można zapomnieć (chyba że jakieś lekkie). Po 2: Fx-y bardzo mocno zaczynają zyskiwać w nowych grach, szczególnie w dx 12. Moduły AMD / Hyper-threading Intelowski zaczynają w końcu dochodzić do głosu. Po 3: Do ustawień ultra grafika do wymiany oczywiście bo ten 960 nadaje się już jedynie na grzyby, do 1500zł jak najbardziej można brać gtx-a 1060 6gb, lub ewentualnie używanego 980 ti (za około 1600 można wyrwać jesli ma się farta, a jest dużo wydajniejsza od 1060 i ma hardkorowe oc nawet bez zmiany napieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji 2R/4W i3-6100 za ~500zł. Przy tym pobiera o wiele mniej prądu.

AMD (niestety) obecnie nie z czym do ludzi wyjść, szczególnie do gier.

 

@up

dx12 to fakt, ale ogólnie obecne procesory AMD szału nie robią i warto (jeśli już koniecznie AMD) poczekać na nową generację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz spotykam się z takim podejściem, co ciekawe częściej mógłbym przypisać je do fanów AMD. Jeśli ciągle chcesz kierować się znaczkiem firmy, a nie wydajnością czy opłacalnością, to o czym my w ogóle rozmawiamy?

 

Przeyjrzyj sobie dowolne forum IT i pytania o karty graficzne. Znacznie częściej pojawiają się ludzie upierający się przy Nvidii.

 

@ mave36, jeśli interesuje Cię obróbka video i multimediów, to słusznie trzymasz się przy AMD. Tutaj rozgniatają Intela w stosunku cena/wydajność. Twoja płyta główna ma dość przeciętne zasilanie (raptem 4+1), ale bez problemu poradziłaby sobie z FX-8300 lub FX-8370e bez OC. Ludzie na największym forum overclockerów mówią o niej raczej dobrze, a są to ludzie, którzy faktycznie mają kontakt ze sprzętem, zamiast tylko jechać na swoich przekonaniach, jak robią wcześniej wypowiadający się w tym wątku ludzie ;).

Skoro interesuje Cię obróbka to pomyśl też nad wymianą płyty głównej i podkręceniu lub wymianie RAM-u. Masz maks 1600Mhz, a takie 2133MHz dałoby sporego kopa we wszystkich zastosowaniach, przy okazji mógłbyś wziąć płytę mającą 6 lub 8 faz (od 300zł) i puścić swojego FX na 4.2-4.5 ze spokojnym sercem.

 

W grach FX też daje radę. W mocno procesorowych lub źle zoptymalizowanych (F4, nowy i stary Skyrim) będą wypadać słabo, ale w innych nowych grach dają radę. Wklep sobie w wyszukiwarce "i5-4460 vs FX-8300" to na jednej polskiej stronie dostaniesz świetny pokaz możliwości FXa w nowych grach. A prócz gier masz dużą przewagę nad i5-4460 w zaawansowanych zastosowaniach. AMD jest generalnie słabsze w grach (może Vulkan i DX12 co stu zmienią), ale wcale nie jest tak że nie da się na nich grać. Jeśli sympatyzujesz z AMD to wcale nie jest równoznaczne z tym że nie możesz grać. Bylebyś nie łączył ich procesorów z kartami bo to już samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro autor tak lubuje się w AMD to i tak go nie przekonamy.

Wracając do tematu to tak, fx będzie Ci działać na tej płycie, ale o podkręcaniu nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji 2R/4W i3-6100 za ~500zł. Przy tym pobiera o wiele mniej prądu.

AMD (niestety) obecnie nie z czym do ludzi wyjść, szczególnie do gier.

 

@up

dx12 to fakt, ale ogólnie obecne procesory AMD szału nie robią i warto (jeśli już koniecznie AMD) poczekać na nową generację.

 

 

Że szału nie robi to ja doskonale o tym wiem, ale jest lepiej niż było w starszych grach, gdzie ten fx bardzo cierpiał. Aktualnie FX 8350 bez oc ociera się swoją wydajnością o okolice i5 2500, więc jak na amd to całkiem pomyślny wynik, napewno autor tematu sporo na mocy zyska po przenosinach z Phenoma. Żeby nie było, nie jestem fanem amd, jestem wręcz antyfanem amd xD I sam posiadam i5 2400 @ 3,7ghz i zamierzam przenieść się na i7 2600k lub 3770k, ze względu na to, że wlaśnie nowe gry zaczynają korzystać coraz sprawniej z HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, polecajcie mu FXa do tej płyty i za chwile wróci z płaczem na forum "dlaczego mi spada taktowanie procesora"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel mnie nie interesuje dlatego mam AMD.

:lol2:

 

Jeśli ciągle chcesz kierować się znaczkiem firmy, a nie wydajnością czy opłacalnością, to o czym my w ogóle rozmawiamy?

Temat wyczerpany :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzcie w te wyniki z tej ruskiej strony to po pierwsze. Gdzie 70fps min na i3 w tej grze. Oni to chyba testowali na pustym serwerze. Poczytajcie wątek o BF1 na forum. Ta gra zarzyna ludziom i5 4460. Myślę że FX8320 wyjdzie lepiej od i3 ale i tak trzeba szukać innych testów bo te są gówno warte.

 

Edit: Jak chcesz AMD to czekaj do wiosny na ZEN. Akurat zdążysz zebrać kase.

 

Edit: jak masz dużo ramu to na tym Phenomie jak go puścisz w okolice 4GHz da się grać (pomijajać kampanie na 64 graczy). Ja bete puszczałem na E5450@3,8GHz i spadki miałem w okolice 30fps. Phenom II jest trochę szybszy. Najlepiej wykup EA Origin za 15pln i będziesz miał 10h gry to zobaczysz czy dasz rade grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, polecajcie mu FXa do tej płyty i za chwile wróci z płaczem na forum "dlaczego mi spada taktowanie procesora"...

 

 

Bez przesady, na domyślnych taktach nic nie będzie spadać. Już napisałem wcześniej, że nie ma mowy o oc na tej płycie, chyba że 150mhz bez zmiany napięć a i to bym się bał o sekcje zasilania tej płyty xD

 

Nie wierzcie w te wyniki z tej ruskiej strony to po pierwsze. Gdzie 70fps min na i3 w tej grze. Oni to chyba testowali na pustym serwerze. Poczytajcie wątek o BF1 na forum. Ta gra zarzyna ludziom i5 4460. Myślę że FX8320 wyjdzie lepiej od i3 ale i tak trzeba szukać innych testów bo te są gówno warte.

 

Ruska strona akurat nie kłamie :) Poprostu podali wyniki z DX 11, a te ssania na i5 4460 o których mówisz to w dx 12, zobacz sobie: http://http://www.techspot.com/articles-info/1267/bench/CPU_GTX1080.png

Tak więc jak widać na załączonym obrazku, ultra w DX 11 fx 8350 pociągnie z palcem w d... ;)

 

Ludzie prosze was... Sprawdzajcie swoje info zanim je komuś podacie bo serio wprowadzacie ludzi w błąd i potem kolejny przekazuje tą głupote dalej i tak kolejni ludzie tą głupotą się zarażają xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, na domyślnych taktach nic nie będzie spadać. Już napisałem wcześniej, że nie ma mowy o oc na tej płycie, chyba że 150mhz bez zmiany napięć a i to bym się bał o sekcje zasilania tej płyty xD

Ludzie prosze was... Sprawdzajcie swoje info zanim je komuś podacie bo serio wprowadzacie ludzi w błąd i potem kolejny przekazuje tą głupote dalej i tak kolejni ludzie tą głupotą się zarażają xDD

Żebyś się nie zdziwił jak wróci na forum za spadają takty i się grzeje cep,

mobo tej klasy nie nadaje się do tego proca a fikcyjna obsługa producenta to czysty absurd i żart,

żeby pracować na fx z czystym sumieniem i bezpiecznie to potrzeba dobre mocne mobo,

a nie jakieś gowienka inaczej strata kasy,

miałem i testowałem serię AMD (fx) i wiem co się dzieje i co on wymaga od płyty"pioy,agent,czeryboj mają rację i jest masa osób na tym forum,

i nie tylko co realnie mieli i testowali te proce i ze różowo nie jest z nimi.

Więc proszę nie powtarzaj bredni na forach bo wyjdziesz na ignoranta i idiotę

"Od razu zaznaczam że nie chce nikogo obrazić moim postem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił jak wróci na forum za spadają takty i się grzeje cep,mobo tej klasy nie nadaje się do tego proca a fikcyjna obsługa producenta to czysty absurd i żart,żeby pracować na fx z czystym sumieniem i bezpiecznie to potrzeba dobre mocne mobo a nie jakieś gowienka inaczej strata kasy,miałem i testowałem serię AMD (fx) i wiem co się dzieje i co on wymaga od płyty"pioy,agent,czeryboj mają rację i jest masa osób na tym forum i nie tylko co realnie mieli i testowali te proce i ze różowo nie jest z nimi.

Więc proszę nie powtarzaj bredni na forach bo wyjdziesz na ignoranta i idiotę

"Od razu zaznaczam że nie chce nikogo obrazić moim postem".

 

To dziwne bo ja troche poczytalem na angielskich forach i ludzie owszem mieli problemy z tą płytą i fx-em, ale PO OC, a nie na domyślnych taktach. Cóż jeśli jest tak jak ty mówisz to jedyne co pozostaje w tej sytuacji dla autora tematu to czekać na zenKA, a najlepiej to kupić Intela, intel nigdy nie zawodzi.

 

 

Edit. A tak swoją drogą to wlaśnie że wprowadzacie ludzi w błąd, bo ta płyta OBSŁUGUJE fx-a 8350 na domyślnych taktach, a żeby uchronić się przed nieprzewidzianymi rzeczami mogącymi spotkać sekcje zasilania, wystarczy mieć dobrze chłodzoną obudowe i dobre chłodzenie na procu, żeby nie potęgować zbiorowiska gorącego powietrza tuż obok sekcji zasilania. To uchroni ją przed przegrzewaniem. I tak ogólnie to popracuj troche nad swoim pisaniem, bo średnio ci to wychodzi. Tego zlepku słów się czytać nie da. (Nie mam zamiaru nikogo obrażać ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit. A tak swoją drogą to wlaśnie że wprowadzacie ludzi w błąd, bo ta płyta OBSŁUGUJE fx-a 8350 na domyślnych taktach, a żeby uchronić się przed nieprzewidzianymi rzeczami mogącymi spotkać sekcje zasilania, wystarczy mieć dobrze chłodzoną obudowe i dobre chłodzenie na procu, żeby nie potęgować zbiorowiska gorącego powietrza tuż obok sekcji zasilania. To uchroni ją przed przegrzewaniem. I tak ogólnie to popracuj troche nad swoim pisaniem, bo średnio ci to wychodzi. Tego zlepku słów się czytać nie da. (Nie mam zamiaru nikogo obrażać ;) )

To co napisałeś to brednie,to nie wystarczy aby nie rzucał taktow FX,

na fabrycznym zegarku(na tej słabej mb).

Stąd ta oficjalna obsługa to śmiech na sali,istny kabaret.

Autor niech czeka na:

(Zenka od Amd, bo na razie nie ma nic wartego uwagi,cena/możliwości/wydajność=kaplica),

konkurent Intel ma lepszą wydajność i jest bardziej opłacalny to niestety fakt.

Co do "zlepka słów"tutaj popracuje i poprawie jakość czytania moich postów.

Nie martw się :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...