Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukaszzz8

Nie działają wejścia audio.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie działają mi wejścia audio. Jeszcze poprzedniego dnia wszystko działało (słuchawki i mikrofon wpięte do tylnego panela), lecz po ponownym uruchomieniu komputera następnego dnia cisza. Nie działa i panel przedni i panel przedni (wszystkie gniazda: głośnikowe i mikrofonowe).

Próbowałem wszystkich znanych mi metod. Usunąłem i zainstalowałem ponownie sterowniki, zrobiłem całkowity format systemu windows, licząc że może to pomoże. Niestety. Jedyne co pomogło to "disable front panel jack detection" w realteku, dzięki czemu mam dźwięk na przednim panelu. Niestety okupione bardzo dużym szumem i mizerną jakością dźwięku.

Mikrofon niby są pokazany, że podpięty, lecz czy wypnę, czy wepnę, nie ma żadnej zmiany na realtek HD Audio Menager. Oczywiście nie zbiera ani decybelka.

Byłem w biosie : mam tam Azalia Codec wyłączałem, włączałem. Nic to nie zmienia.

Wcześniej jak podpinałem słuchawki bądź mikrofon to zawsze mi pokazywało, że podpinam i do którego gniazda. Teraz nic, a nic.

Gwoli ścisłości : wszystkie mikrofony i słuchawki które podłączałem działają na innych komputerach, a sam PC stoi tak, że nie ma opcji utrącić gniazdo (a nawet gdyby, to tylko w panelu z tyłu, a nie z przodu).

Sterowniki w całym komputerze najaktualniejsze.

 

 

Karta dźwiękowa : zintegrowana

Płyta główna : Gigabyte Z68AP-D3

System : Windows 7 SP1 ( wszystkie update zainstalowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wysiadła karta dźwiękowa. Ze zintegrowanymi to dosyć często się zdarza. Przetestuj jeszcze dźwięk pod Linuksem live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś w stanie przybliżyć proces instalacji linux live i testowania tam dźwięku? Jeśli wysiadała karta dźwiękowa, to czemu działa ten jeden slot na słuchawki w panelu przednim ? Jeśli na linuxie też nie zadziała dźwięk, to jedyną opcją jest kupno karty dźwiękowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu działa tylko gniazdo z przedniego panelu. Poza tym, z tego co pisałeś, słabo działa.

 

Co do Linuksa live, to ściągasz jakąś dystrybucję, np. http://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/i386/iso-hybrid/debian-live-8.6.0-i386-kde-desktop.iso

Za pomocą programu Rufus https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.11p.exe "wypalasz" ściągnięty obraz na pendrivie.

 

Bootujesz kompa z pendrive'a i testujesz (Linux startuje z pena, niczego nie instalujesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...