Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tkowal

Dokupywanie Ramu HyperX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pora zakupić nową kostkę ramu (4GB) do obecnego sprzętu, dawno mnie nie było posiadam w komputerze Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM co należało by dokupić żeby odpowiednio to pracowało ?

Myślałem nad HyperX Savage 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (HX316C9SR/4) ewentualnie HyperX FURY DDR3-1600 4GB CL10 (HX316C10F/4) opóźnienie (CL) w tym przypadku ma jaki kol wiek wpływ na odpowiednią prace części ?

 

 

Sprzęt poniżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pora zakupić nową kostkę ramu (4GB) do obecnego sprzętu, dawno mnie nie było posiadam w komputerze Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM co należało by dokupić żeby odpowiednio to pracowało ?

Myślałem nad HyperX Savage 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (HX316C9SR/4) ewentualnie HyperX FURY DDR3-1600 4GB CL10 (HX316C10F/4) opóźnienie (CL) w tym przypadku ma jaki kol wiek wpływ na odpowiednią prace części ?

 

 

Sprzęt poniżej

 

 

W teorii, nic się nie powinno stać. Generalnie najszybsze pamięci po prostu zostaną zwolnione automagicznie do prędkości najwolniejszych przez bios/uefi - nawet czasy CL nie po winne wpłynąć na działanie sprzętu (Czasy dostępu, prędkość przetwarzania danych).

 

To tyle jeśli chodzi o teorię, praktyka czasami pokazuję że, czasami bywają problemy. No ale tym bym się nie przejmował - bardzo rzadko kiedy są problemy. Jeśli pojawią się problemy to zwykle wystarczy wejść do biosu/uefi i zmienić ustawienia kostki z wyższym CL np. z CL11 na CL10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...